Obelix15 Obelix15 komentáře u knih

Scotland Yard Scotland Yard Alex Grecian

Dle mě je to vcelku zajímavý příběh a zajímavá myšlenka. Bohužel, provedení už tak dobré není. Místy mi to přijde jako ,,parazitování" na příběhu Jacka Rozparovače. Dalo by se to vsadit do jiné, za to podobné doby. Chvílemi je kniha vcelku nepřehledná. Už kvůli množství zápletek. Dobrá zápletka je jedna věc, ale několik zápletek už může být chaosu. Na můj vkus je časté přeskakování z místa na místo mezi postavami občas dost chaotické. O počtu kapitol ani nemluvě. Výsledek je pak takový, že ,, vše souvisí se vším a všemi a zároveň s ničím a s nikým". Trochu mě mrzelo brzké odhalení vraha a časté zesměšňování neschopnosti policie. Zdárný příklad je zápletka pod krejčovstvím s kočím či zápletka v chudobinci. Některé postavy mají neskutečný dar se pohybovat a normálně fungovat ve tmě?! ... Pokud máte rádi příběhy a o starém Londýně, chudých lidech a chaosu, je to kniha pro Vás ... Já jsem v této knize viděl veliký potenciál, ale od nejzajímavějšího začátku se ten náboj od stránky ke stránce pomalu a jistě ztrácel. Konec knihy by mohl byt opravdu lepší a ne tak odfláknutý.

29.07.2017 3 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Kniha velice zajímavá a napínavá až do konce. Po slabší předchozí knize s názvem Marco je toto pro mě TEN Olson, kterého jsem si oblíbil a zamiloval. Za mě jedna z nejlepších jeho knížek ze ságy Oddělení Q

20.07.2017 5 z 5