Obelix15

Přečtené 95Vánoční prasátko
březen 2022 (10.-24.)
Vánoční prasátko 2021, J. K. Rowling (pseudonym)

Zajímavá oddechovka s poutavým a dobrodružným dějem. Děti si přijdou na své a když teď ví, co se s jejich ztracenými a přehlíženými Věcmi stane, budou si svých Věcí více vážit. I já jsem velice rád, že již vím, co se děje s mými klíči, mobilem či čepicí - tyto moje Věci již musí mít v Zemi Ztracených svou permanentku :-) Jediným mínusem byly časté, zbytečně dlouhé souvětí.


Medvědín
leden - únor 2022
Medvědín 2017, Fredrik Backman

Hokejovou tématikou se nedá nikdy nic zkazit. Navíc, pokud se jedná o "okresní přebor" plný puberťáků z kanadské verze Prci, prci, prcičky, musí být zákonitě o zábavu postaráno. Příběh je zajímavý od začátku do konce. Je plný emocí z hokejových utkání, plný příběhů jednotlivých obyvatel této Ospalé díry, a ukazuje nám soudržnost mezi těmito lidmi. Mělo to grády, asi jako "rosomák s hořčicí v pr..." :-) Solidní zápletka a zajímavé rozuzlení.


Upálené
leden 2022 (03.-07.)
Upálené 2021, C. J. Tudor

Další díl od autorky mého oblíbeného Kříďáka a "Těch druhých". Než jsem se do knihy pustil, trochu mě odrazovala hlavní postava - farářka. Knihy s náboženstvím nejsou úplně můj šálek čaje. Přesto jsem si audioknihu pustil a nechal se vnést do děje. Z počátku mi chvíli trvalo se zorientovat v množství postav, ale průběžně vše do sebe zapadlo jak má. Kniha je plná nejrůznějších situací, dialogů a vše podtrhává kouzelný anglický venkov a povaha místních obyvatel. Skoro ihned jsem si nakonec hlavní hrdinku oblíbil. Její nesmrtelné hlášky doplněné její pubertální dcerou mi vháněly slzy smíchu do očí. Závěrečné rozuzlení mě opravdu dostalo a po dlouhé době mohu říci, že jsem se mýlil ve všech svých konspiračních teoriích. Ti sympatičtí byli ve skutečnosti zlí a ti zlí nakonec dobří. Někteří zde píšou, že děj byl chaotický a ke konci hodně zamotaný. Podle mě vše zapadlo do sebe tak jak má. Ostatně jako u každé knihy této autorky. Za mě jasný plný počet!


Rybář
říjen 2021 - leden 2022
Rybář 2021, John Langan

Po dlouhé době jsem četl knihu, u které jsem měl veliký problém se začíst. Od začátku nezáživný děj založený na rodinné tragédii pokračující jedním velkým chaosem uprostřed lesa u řeky a konče mytologickou vsuvkou o mořské nestvůře. Několikrát jsem knihu odložil a musel jsem se nutit, abych ji dočetl. Je to škoda, jistý potenciál v příběhu, napětí a atmosféře byl. Ale nezajímavé postavy, nepřehlednost děje a neukončené linie postav tento příběh sráží zpět do bahna. Škoda, že se autor nechal tolik unést vlastní fantazií a nepověnoval se více ději, např. u stavby přehrady. Mohlo to mít hned lepší náběh.


Kytice
? - říjen 2021
Kytice 2009, Karel Jaromír Erben

Soubor je většinou znám jako dlouholetý "strašák" většiny maturantů. Za mě klasické dílo, které by si měl přečíst každý. Hlas vichřice podoba :)


Žena v černém
září 2021 (19.-22.)
Žena v černém 1995, Susan Hill

Po shlédnutí filmu jsem se konečně dostal i ke knize. Kniha byla čtivá a četla se jedním dechem. Ovšem, pro mě je to jedna z knih, o kterých vím, že si jo znovu jen tak nepřečtu. Trochu mě mrzí závěr, který mi přišel unáhlený a zbytečně rychlý. Dále mě překvapil relativní klid hlavní postavy při prvotních setkáních s ženou v černém. Osobně bych se dekoval už při setkání na hřbitově za domem, dokumenty - nedokumenzy. Za mě průměr.


Malorie
srpen - září 2021
Malorie 2021, Josh Malerman

První díl mě nijak neoslovil, ale nerad nechávám rozečtené série či pokračování. Druhý díl byl o kapku lepší než první, ale opravdu jen o kapku. Potenciál v podobě slepecké školy byl zaříznut na prvních 10 stránkách, život v táboře na dalších 20 a jízda vlakem na dalších 30. Zbytek byly úvahy, stres, výplody fantazie po 17 letech života za páskou a objevu něčeho, co mi bylo jasné prakticky od začátku - Olympie vidí! Doufal jsem alespoň v zajímavější zápletku ve slepém vlaku (ano, to je v této době něco nevídaného), ale krom pár vystrašených dialogů vystrašených lidí, jsme se nedočkali ničeho zajímavého ani zde. Pro mě jediným kladným ekvivalentem byly děti a jejích chování či názory, které alespoň částečně kompenzovaly histerii jejich matky.


Čelisti
srpen 2021 (08.-13.)
Čelisti 2010, Peter Benchley

Filmové zpracování jsem poprvé viděl asi v 10 letech a dost dlouho trvalo než jsem se odhodlal do moře vlézt. Kniha je velice povedená a představivost při četbě dosahuje maxima. K dokonalosti chyběl už jen epický závěr se vzduchovou bombou.


Prázdniny v Evropě
? - srpen 2021
Prázdniny v Evropě 2019, Ladislav Zibura

Pohodová četba plná humoru a scének všedního života. Za mě dobré


Modlitba za Černobyl – kronika budoucnosti
srpen 2021 (03.-05.)
Modlitba za Černobyl – kronika budoucnosti 2017, Světlana Alexandrovna Alexijevič

Černobyl. Neznám snad nikoho, kdo by alespoň okrajově nevěděl, co se zde před 31 lety událo. O této katastrofě existuje několik stovek dokumentů, milióny fotek a hlavně tisíce příběhů, které Černobyl vytvořil. Zpovědi starousedlíků, záchranářů, doktorů, vojáků či vědců mi místy vytvářely mrazení v zádech. Od první stránky jsem se vžil do jejich příběhů a někdy nezůstalo oko suché. Tohle je příběh Černobylu. Příběh obyčejných lidí, kteří jsou pro ostatní hrdiny nebo "odpadem". Za mě jasný plný počet!


Jeden z nás
srpen 2021 (01.-03.)
Jeden z nás 2020, Shari Lapena

Kniha se dobře a svižně četla. Prakticky do poslední chvíle mohl být vrah kdokoliv (i když už zhruba od poloviny jsem věděl, kdo to bude), ale že budu mít nakonec pravdu jen napůl, jsem netušil. Zajímavá charakteristika hlavních postav a několik linií všedního dne amerického předměstí. Všichni vědí o všem, všichni se znají s ním a s touhle apod. Za mě dobré.


Ti druzí
červenec - srpen 2021
Ti druzí 2020, C. J. Tudor

Po přečtení Kříďáka, který u mě u této autorky nasadil vysokou laťku, jsem se pustil i do této knihy. Zezačátku mi přišel děj trochu chaotický a než jsem se nadál, byl jsem o pár let jinde. Postupem času jsem ale knize přišel na chuť a prakticky jsem jí neodložil, dokud jsem ji nedočetl. Příběh byl velice poutavý, hlavní postavy výrazné a pro mě jedna z nejlepších zápletek. Kniha mi nabídla nejenom příběh, ale také základní informace o něčem, co je mi osobně vzdálené, ale přesto o tom slýchám poměrně často - o dark webu. Sekta, nebo chceme-li skupina, dodala knize hlavní náboj napětí, nejistoty a držela děj ve vysokých otáčkách. Chvílemi jsem si myslel, že propojení hlavních i vedlejších postav je tak komplikované, že "díly skládačky" do sebe nemohou nikdy zapadnout, ale autorce se to povedlo a vše dokonale zapadlo. Je až neuvěřitelné, že jedna "žádost" spustí lavinu, která bude mít za následek poznamenání životů několika lidí a jejich rodin. Za mě plný počet! P.s. Věřím, že i v této občas nelehké době by hodně lidí pomoc "Těch druhých" uvítalo a přišlo jim to správné. Také jsem se s tím setkal a jejich pomoc bych uvítal. Můžeme ústavní či soudní systém nenávidět, brát ho jako velikou nespravedlnost či jím v soukromí opovrhovat a sdílet své pocity na sociálních sítích, ale kdyby jsme jej neměli, můžeme se pak rovnou vrátit k jeskyním malbám nebo zpět na stromy. Proto podobná uskupení neexistují ... Nebo?


Bez srdce
červenec 2021 (27.-31.)
Bez srdce 2013, Chelsea Cain

Pěkná ukázka Stockholmského syndromu v praxi. Kniha se dobře četla, sympatické hlavní postavy a dobře vykreslený děj. Jediné, co mě trochu mrzí, že u nápadité myšlenky trochu pokulhávalo zpracování. Některým dějovým liniím a postavám bych dal větší prostor a širší zápletku.


Artemis
? - červenec 2021
Artemis 2018, Andy Weir


Kaštánek
červenec 2021 (20.-27.)
Kaštánek 2019, Søren Sveistrup

Severské detektivky mám velmi v oblibě a proto jsem se vrhl i na tento výtvor. Chvíli jsem si hledal sympatie k hlavním postavám, ale postupem času přišly sami. Kniha byla čtivá, napínavá prakticky od začátku do konce. Po dlouhé době se mi stalo, že jsem měl spadeno na někoho úplně jiného a odhalení "Kaštánka" pro mě bylo překvapení. Chmurné, zatažené a deštivé podzimní atmosféra dodala knize další pozitivní náboj. Milovníci severské krimi si přijdou na své.


Dětské zoubky
červenec 2021 (17.-20.)
Dětské zoubky 2019, Zoje Stage

Během čtení této knihy jsem byl již 3x objednaný na vasektomii. Představa, že bych měl podobného démona doma mě opravdu děsila :-D Kniha byla čtivá, plná emocí a situací všedního dne ve vztahu matka / dcera. Uvidíme, s čím novým autorka přijde.


Slepec
červenec 2021 (15.-17.)
Slepec 2021, Christine Brand

Kniha se čte jedním dechem, nešlo odložit. Zajímavý příběh, zajímavá hlavní postava a konečně sympatická novinářka. Doufám, že autorka bude v podobné tvorbě a podobným stylem pokračovat. Za mě plný počet!


Mlčící pacientka
červenec 2021 (12.-15.)
Mlčící pacientka 2020, Alex Michaelides

Velice čtivé, autor mě mile překvapil. Zajímavé prolínání minulosti x budoucnosti, sympatické hlavní postavy a napínavý děj prakticky od začátku do konce. Snad se od autora dočkáme další tvorby.


Kříďák
červenec 2021 (11.-12.)
Kříďák 2018, C. J. Tudor

Knížka se čte jedním dechem, mnoho zajímavých postav a prolínání minulosti x budoucnosti. Autor se nebál popsat detailněji jednotlivé postavy a nechat je účinkovat v hlavním ději. Za mě povedené.


Bird Box
červenec 2021 (07.-11.)
Bird Box 2019, Josh Malerman

Mnoho lidí mi knihu doporučovalo a po úspěšném filmu se nátlak zdvojnásobil. Jelikož se mi kniha hodila do výzvy, pustil jsem se do čtení. Chvilku mi trvalo než jsem se začetl, "přeskakování" v čase po jednotlivých kapitolách, začátek koncem, apod. Hlavní postava protivná, nesympatická a histerická. Údajně měla být kniha napínavá od začátku do konce. Mně osobně přišla napínavá na posledních 30 stránkách od začátku porodu. Čekal jsem více akce, situací, nápadů a boje proti "tvorům". Místo toho jsem dostal pořádnou nálož paranoidních výkřiků v nejrůznějších množstvích a v podobě několika druhů textu. Za mě vcelku zklamání.


Agent 6
červenec 2021 (04.-06.)
Agent 6 2013, Tom Rob Smith

Třetí díl série byl nemastný - neslaný. Stejně jako u druhého dílu jsem objevoval hodně "nedotažených" záležitostí, což je škoda. Nejvíce mě bavila část v Afghánistánu, kde byla zajímavá zápletka a přival dalších hlavních postav. Trochu mě mrzí skok mezi návratem dcer z USA a rovnou skok o X let později do Kábulu. Postavy Lvových dcer měly zajímavý potenciál i v tomto příběhu, ale nakonec jsme se s nimi museli spokojit jen na pár stránkách. Čekal jsem jak to se Lvem dopadne, ale konec v podobě šťastného shledání s dcerami ukazuje na možný čtvrtý díl? Uvidíme!


Utajovaný projev
červen - červenec 2021
Utajovaný projev 2011, Tom Rob Smith

Knihu jsem si vybral po přečtení Dítěte č. 44, nerad nechávám rozečtené série a jelikož se mi první díl vcelku líbil, pokračoval jsem. Utajovaný projev měl hodně pasáží, které se mi velice líbili. Napjatý rodinné vztahy, politické šachy, Země Nikoho kolem tábora 57 i povstání v Budapešti. Trochu mě mrzí, že byly některé pasáže popsány spíše obecně a autor jim nevěnoval tolik pozornosti. Určitě by si zasloužily hlubší pojetí. Kniha je čtivá a stejně jako první díl se čte jedním dechem.


Dítě číslo 44
březen - červen 2021
Dítě číslo 44 2009, Tom Rob Smith

Dlouho jsem se chystal tuto knihu přečíst, ale vždy jsem nakonec sáhl po jiné. Konečně jsem se k ní dostal a začetl se. Zpočátku jsem měl problém se do příběhu začíst a vzít jak mám ve zvyku. Děj byl nemastný - neslaný a na můj vkus moc politicky zaměřený. Postupem času začal děj nabírat na obrátkách a nešlo se od knihy odtrhnout. Příběh vyšetřování, intrik a útěků mě nakonec mile překvapil a vše podtrhovala ponurá atmosféra poválečného sovětského svazu. Jednu výtku bych nakokec měl, a sice, že jsem čekal delší souboj a pronásledování Andreje vlastním bratrem. Ale to je malý detail. Za mě 4/5


Trhlina
srpen 2016 - duben 2021
Trhlina 2016, Jozef Karika

Na základě několika doporučení jsem si knihu pustil v audioverzi. Mohu potvrdit, že audiokniha Vás víc vtáhne do děje, a to díky doprovodným zvukovým efektům. Děj sám o sobě je velice poutavý, od začátku velice zajímavý, a musel jsem si poslechnout "na první dobrou". Chvilkami se příběh opravdu dál přirovnat ke kultovní klasice Záhada Blair Witch - Slovak edition. Pasáž a opakujícími se návraty k domům, kříže uprostřed paseky a neustálý strach, že Vás někdo pozoruje. Trochu mě zklamal konec, ale každý si přijde na své.


Láska za ostnatým drátem
únor - březen 2021
Láska za ostnatým drátem 2012, Hana Radulić

Dočteno v rámci výzvy 2021. Knihu Tatér z Osvětimi jsem přirovnal k takové "lásce z dětského letního tábora". Pak jsem si přečetl tuto knihu a měl jsem obdobné pocity. Kniha se nečetla špatně, skoro jedním dechem, ale "useknutý" konec celou knihu pohřbil. Ve většině knih bývá dovětek, co se s hlavními postavami stalo a jaké byly jejich další osudy. U této knihy je hned na začátku zmíněno, že se jedná o autentický příběh, který končí vyšetřováním a soudem německého důstojníka, u kterého hlavní postava bude svědčit. Čekal jsem, že zde bude nějaký dovětek z onoho soudu a nic - ticho po pěšině. Je to škoda. Příběhů o lásce tohoto typu moc není a dalo se toho hodně využít, rozšířit příběh a zvednout tak příčku o hodně výše. Na druhou stranu, je to autorčina prvotina a uvidíme, s čím přijde dál :)


Návrat Krále Šumavy
leden - únor 2021
Návrat Krále Šumavy 2012, David Jan Žák

Kniha na mě zanechala opravdový dojem. Je až s podivem jak detailně se dají popsat situace a příhody ze státní hranice. Pro mě bude Josef Hasil opravdový hrdina a Král Šumavy jehož jednání bohužel vedlo k zatýkání, vyslýchání a k popravám osob kolem něj. Za nic však nemůže. Kdyby tuto "práci" nedělal on, dělal by ji někdo jiný. Za mě jasný plný počet!


Král Šumavy
leden 2021 (08.-09.)
Král Šumavy 1988, Rudolf Kalčík

Člověk zná film nazpaměť, proto jsem si řekl, že si přečtu i knižní podobu. Příběh jako takový je velice poutavý, i když vím, že je dílo osekáno a natečeno / napsáno dle tehdejší idey. Líbilo se mi, že dialogy a scenérie jsou skoro na vlas stejné jako ve filmu. Člověk si tak během četby mohl v hlavě přehrávat film. Dále se mi líbil konec Krále Šumavy, který neodpovídal filmu a já se nikdy nebránil alternativním koncům. Co ale nepochopím bylo to, proč je v knize uvedeno, že Pavel Rys při útěku od manželky do Bavor zastřelil u hamru strážmistra přezdívaného Mařenka, když ve filmu při stejné situaci zastřelil strážmistra Cigánka? Nevím, jestli to byl záměr či ne, ale pro někoho, kdo má příběh nakoukaný, to bylo jako pěstí do oka. Za mě 3 hvězdy.


Cilčina cesta
leden 2021 (05.-08.)
Cilčina cesta 2019, Heather Morris

Knihu jsem začal číst v návaznosti na Tatéra, ze kterého jsem měl hodně smíšené pocity. Proto jsem si řekl, že si rovnou přečtu i pokračování. Bohužel se opět setkáváme s jedním z nejhorších zřízení v novodobé historii, který je stejně jako Osvětim popisován jako "letní dětský tábor". S tím rozdílem, že jsme se přestěhovali o pár let a o 4000km dále. Opět musíme oddělit, jestli chceme číst román pro ženy vsazen do tohoto prostředí nebo číst knihu o hrůzách těchto táborů. Ale abych nebyl jen negativní, obdivuji spisovatelku, s kým se dokázala spojit, kde všude byla a z jakých pramenů čerpala. Hodně zde upustila na špacír svou fantazii ve spojení s podloženými fakty podporované odborníky. Za mě o něco lepší než Tatér, proto 4 hvězdy.


Tatér z Osvětimi
leden 2021 (02.-03.)
Tatér z Osvětimi 2018, Heather Morris

Ke knize jsem se dostal díky čtenářské výzvě. Začnu tím jednodušším: kniha se velmi dobře četla, zdatný čtenář zvládne za odpoledne, max. za dva dny ... Obsahově je to o dost horší. Jako milovník válečné literatury jsem musel zavřít oči nad všemi nepřesnostmi a vžít se do děje hlavních postav jako jeden z vězňů, který pozoruje rodící se vztah mezi spoluvězni opačného pohlaví. Oproti jiným válečným románům z prostředí koncentračního tábora je zde popsán život jako "na letním táboře s přísnými vedoucími". Autorka se evidentně při psaní zaměřila na vsazení dvou lidí do nepřátelského prostředí, které ale nemělo mít takový vliv na zrod jejich lásky. Tudíž, pokud bych měl knihu hodnotit podle atmosféry tohoto prostředí, podle denního režimu tábora a podle vypjatých a detailně popsaných situací, hodnotil bych knihu jako naprostý odpad, který opovrhuje, ba konce zesměšňuje a popírá hrůzy, které se v táborech smrti děly. A tím sráží autoritu knih se stejným zaměřením ... Ovšem, pokud bych měl knihu hodnotit jako román, zejména pro ženy, který je vsazen do tohoto prostředí a nemá mít velký vliv na děj, hodnotil bych jako jeden z lepších románů do červené knihovny. Poznámka: Pokud čtenář nedokáže rozlišit válečný román plný hrůz od románu do červené knihovny vsazen do tohoto prostředí, nedoporučuji tuto knihu číst.


Konec škorpiona
? - leden 2021
Konec škorpiona 2000, Werner J. Egli


Černé lekníny
01. leden 2021
Černé lekníny 2017, Michel Bussi

Na knihu jsem narazil vcelku náhodou díky DK. Musím přiznat, že mi chvilku trvalo se do knihy začíst. Bylo to také především způsobeno stylem, jakým je kniha napsána (velmi krátké věty, několik za sebou apod.) Přiznám se, že rozuzlení na konci knihy mě dostalo. Měl jsem tušení, že se jedná o více dějových linií, ale netušil jsem, že až tak moc. Za mě určitě plný počet a doporučuji! Kdo se zajímá o umění nebo o něm neví zhola nic a rád by se něčemu přiučil, přijde si na své


Operace Stonewall
? - prosinec 2020
Operace Stonewall 2011, Jiří Šulc


Zrcadlový muž
? - prosinec 2020
Zrcadlový muž 2020, Lars Kepler

Další díl slavné ságy o mém oblíbeném komisaři. Děj je poutavý a do knihy jsem se stejně jako u předešlých dílů začetl po prvních pár stránkách. Námět o zadržování mladých dívek na bývalé kožešinové farmě je pro mě zajímavý, avšak mě trochu mrzí, že se v knize nevyskytovalo víc prostoru o událostech z tohoto místa. Konec "záporáka" sice byl jako ze seriálu Kobra 11, ale proč ne. Za mě jedna z lepších knížek ze ságy o Joonovi Linnovi :-)


Lazar
listopad 2020 (15.-20.)
Lazar 2019, Lars Kepler

Tento díl se mi zpočátku velice líbil. Vrátila se postava skvělého záporáka, u kterého mě mrzelo, že v předchozích dílech skončil tak rychle. Jeho smýšlení a um manipulovat s lidmi jsem v knize miloval ... Co mi ale začalo postupem času vadit bylo to, že se z manipulativního, jednorukého mrzáka stal nabušený Terminátor, kterého snad ani nešlo jakkoliv zabít. Konec otevřený a napínavý, to mám rád, ale na můj vkus si myslím, že nebylo potřeba "zabíjet" i malou ... Za mě jeden z lepších dílů série!


Lovec králíků
? - listopad 2020
Lovec králíků 2017, Lars Kepler

Lovec Králíků je velice poutavý díl série komisaře Linny. Nápad i provedení zajímavé, postavy reálné. Oproti minulým dílům mi přijde méně "mrtvol", ale za to zajímavější provedení. Čím dál tím více mi děje předchozích knih připomínají Olsena, ale na.tom není co zkauit. Za mě 8/10


Písečný muž
? - září 2020
Písečný muž 2013, Lars Kepler

Opět další díl, který se čte jedním dechem. Prostředí, kde se většina příběhu odehrává, je poutavé, ale čekal jsem od toho trochu více. Od začátku jsem tušil jak se věci mají, ale autoři si opět dali na čas než se ukázala pravda. Za mě super díl série :)


Svědkyně ohně
? - září 2020
Svědkyně ohně 2012, Lars Kepler

Velice povedený díl série. Trochu mi děj připomíná Olsenovu Složku 64. Od začátku velice poutavé čtení a člověk nechce knihu odložit. Velice dobře se čte. Za mě palec nahoru :)


Paganiniho smlouva
? - září 2020
Paganiniho smlouva 2011, Lars Kepler

Mrzí mě to, ale tento díl je dle mě nejslabší ze série. První díl nasadil vysokou laťku a zdejší míchání politických záležitostí s vyšetřovaním vraždy mě nenadchlo. Jediným plusem je oživení příběhu dalšími kolegy hlavního hrdiny. Obzvláště pak jednou malou, nenápadnou blondýnkou :)


Hypnotizér
? - září 2020
Hypnotizér 2011, Lars Kepler

Dlouho mi trvalo než jsem se rozhodl začít tuto sérii od manželů Keplerových. Jako velký fanoušek Adlera Olsena a jeho Oddělení Q jsem si byl jistý, že je laťka hodně vysoko, a nebyl jsem si jistý, že se chci pouštět do další série skandinávských kriminálek. Ovšem, byl jsem mile překvapen. Celou knihu jsem přečetl jedním dechem a nemohl se od ní odtrhnout. Příběh měl vše, co jsem očekával a co mám na severských kriminálkách rád. Kombinace vyšetřovacích metod hlavní postavy spojený s prostředím psychiatrického oboru je dle mého gusta. Už se těším na další díly :)


Stalker
? - září 2020
Stalker 2015, Lars Kepler

Za mě jedna z těch lepších od téhle dvojice. Jsem velice rád za návrat postavy z prvního dílu, která mi v předchozích dílech chyběla. Děj od začátku vzal rychlý spád a pohltil čtenáře až ke konci. Měl jsem tip na tři lidi, kteří by mohli zabíjet, ale ani jeden z nich to nebyl. Milé překvapení! Popis atmosféry, která vraždám předcházela, dokázala čtenáře vtáhnou do děje, že si případáte, že jste přímým svědkem. Jednu výtku bych však měl, a sice jednu ze závěrečných scén a policií, která přijela ke konci. Jejich osud byl dle mě až moc přitažen za vlasy. Již se těším na další díl.


1