Nula.nula.nic Nula.nula.nic komentáře u knih

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Knihu jsem pořídila v rámci akce "společné čtení" od Knih Dobrovský. Netušila jsem do čeho jdu, od tohoto autora je to moje první kniha a skvělý.
Doslova jsem se nemohla odtrhnout, kniha má všechno. Skvělý příběh, výborné zpracování, zajímaví hrdinové, se kterými člověk nemůže nenavázat vztah a nemilovat je.
Škoda, že už mám knihu přečtenou, protože to byla opravdu pecka!

17.05.2022 5 z 5

Řev Řev Cecelia Ahern

Skvělá kniha! Zaujala mě anotací, tak jsem ji zkusila víceméně bez jakéhokoliv očekávání a velice mile překvapila.
Krátké příběhy, každý s trochu jinou myšlenkou.. u pár z nich se člověk opravdu zastaví a musí se zamyslet. Myslím, že v každém jednom příběhu poznáme někoho z našeho okolí nebo dokonce nás samotné. Super práce!

17.05.2022 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Neskutečně moc jsem se na knihu těšila, hned po vydání jsem se na ni vrhla.

Nádherná myšlenka, nádherný příběh.. jen tak nějak celek mě nezaujal úplně tak, jak bych si představovala. Dle mého se to vše dalo uchopit mnohem lépe, ne tak "dětsky/naivně" nebo jak to říct.
Ale sama bych to lépe nedokázala, takže to přisuzuji možná jen mému velkému očekávání.
Takže v závěru krásná kniha, krásný příběh a rozhodně zůstane doma.

17.05.2022 4 z 5

Dítě ohně Dítě ohně S.K. Tremayne (p)

Kniha se četla rychle, příjemně. Ovšem příběh nijak nezaujal - přišel mi jako hrozná splácanina. Až moc nereálné, spousta "náhod", co prostě nebylo možné, příšerná hlavní postava. Takže za mě bohužel nic moc..

17.05.2022 2 z 5

Mapa soli a hvězd Mapa soli a hvězd Zeyn Joukhadar (p)

Krásná kniha. Sice mi nějakou dobu trvalo se chytit, zorientovat se v prolínání skutečného a imaginárního příběhu, ale poté super! Moc hezké, dobře promyšlené, zajímavé. Určitě doporučuji :-)

17.05.2022 3 z 5

5ět pozvání 5ět pozvání Frank Ostaseski

Po knize jsem sáhla v období, kdy mi zemřeli dva blízcí lidé..

Oba náhle, oba mladí. V tu chvíli jsem o smrti přemýšlela více než obvykle, zajímalo mě, co si s tím vším počít. Kniha mě nejprve odrazovala názvem "5ět..", to mě doslova pálí do očí. Ale co bych to byla za čtenáře, kdybych soudila knihu podle obalu, že?

Obsah je moc dobře napsaný, smrt a hlavně vše kolem ní jako takové, je rozebráno z různých úhlů a člověk si hodně věcí teprve začne uvědomovat. Knihu s klidným svědomím mohu doporučit dále - ale ideálně někomu, koho se téma aktuálně více týká, nebo nad ním chce více přemýšlet, .. není to kniha jen tak někam k vodě nebo na cesty. Vyžaduje klid, ticho a čas.. samozřejmostí je otevřená mysl.

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Klasika ze série Strašidelných domů.. Líbila se mi, ale zatím nepřekonala svou předchůdkyní - Ashburn. Jsem zvědavá na další.
PS: I když píšu "slabší" - v noci jsem stejně nemohla spát bez světla, to je jasný.

Málo času na život Málo času na život Camille Pagán

Kupovala jsem ji jako oddechové čtení na dovolenou a přesně se mi trefila do vkusu. Moc mile napsáno, jednoduché, ale přitom k zamyšlení.
Příjemné čtení - obsahově i formou. :-)

Dcera války Dcera války Sara Nović

Nádherná na první pohled! Musím se přiznat, že jen kvůli obálce jsem si ji nejprve objednala, osobně pak zjistila, že je ještě krásnější než jen na fotce a příběh knihy? Tak ten mě nakonec taky úplně dostal! Skvěle a jednoduše, lidsky přiblížena situace ohledně války v Jugoslávii a vše kolem - žádná konkrétní fakta, žádné složitosti, vše napsáno pohledem malé dívky a poté dospělé ženy. Líbila se mi a zůstane doma. :-)

13.05.2022 5 z 5

Psáno životem Psáno životem Lucy Keating

Kniha zakoupena v akci jako bonus k nákupu.
Nic moc jsem nečekala, jen slabší oddechovku. A přesně to jsem i dostala. Zajímává svým pohledem na věc, napsána obstojně a celkem milý romantický příběh. Nebyla jsem nijak zklamána, jako "přestávka na vydechnutí mysli" mezi jinými fungovala skvěle. :-)

13.05.2022 2 z 5

Psáno životem Psáno životem Lucy Keating

Kniha zakoupena v akci jako bonus k nákupu.
Nic moc jsem nečekala, jen slabší oddechovku mezi jinými knihami. A přesně to jsem i dostala. Zajímává svým pohledem, napsána průměrně. Nebyla jsem nijak zklamána, jako "přestávka na vydechnutí mysli" mezi jinými fungovala skvěle. :-)

13.05.2022 2 z 5

Nalezena u babičky v knihovně a rázem se stala jednou z nejmilejších. Krásně napsáno, lehce, něžně.. až bych se hned šla někam do tančírny podívat. :-)

25.11.2021 4 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Jedna z mála knih, která půjde zase o dům dál.
Vůbec mě nebavila, nemohla jsem ji ani dočíst.. za mě hrozná bl****. A to jsem se na ni tak těšila. Škoda.

25.11.2021 1 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Krásné završení :-)

25.11.2021 4 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Tuto trilogii jsem sháněla opravdu dlouho, ale moc jsem ji chtěla a tak se nevzdávala.
Nakonec jsem sehnala na jednom bazaru a brzy potom byla doma.
Do knih jsem se hned pustila a dokud jsem se nedostala na konec této poslední, nemohla jsem myslet na nic jiného.. GENIÁLNÍ, ÚŽASNÝ, naprosto dle očekávání - možná i něco navíc. Jedna z největších srdcovek!

Hladový oheň Hladový oheň Erik Axl Sund

Pýthiiny rady Pýthiiny rady Erik Axl Sund

Nebýt sám Nebýt sám Magda Váňová

Neuvěřitelně dlouho se mi do ní nechtělo, neuvěřitelně dlouho jsem se dostávala přes prvních padesát stran.. A pak? Najednou se něco stalo a já se nemohla od knihy odtrhnout. Krásný příběh, krásný vývoj, krásně zachyceno. :-)
Určitě zůstane doma v knihovně. Jsem ráda, že jsem to s ní nevzdala hned ze začátku..

25.11.2021 3 z 5

Kde se touláš, Bernadetto Kde se touláš, Bernadetto Maria Semple

Měla jsem úplně jiné očekávání, ani nevím proč.
Ale kniha mě bavila - dobrý příběh, rychle ubíhající děj, sympaticky popsané postavy. Sice sem tam dost zbytečně natahováno, ale dá se.. Byla fajn. :-)

25.11.2021 2 z 5

Poznamenaní temnotou Poznamenaní temnotou Mattias Leivinger

Ani jsem ji nedočetla.. a nějak mi to nevadí.

25.11.2021 1 z 5