Poznamenaní temnotou

Poznamenaní temnotou https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399378/bmid_poznamenani-temnotou-j1z-399378.jpg 3 43 9

V průběhu chladného jara dojde ve Stockholmu k sérii několika vražd, které spolu na první pohled nijak nesouvisí. Unavený taxikář, na alkoholu závislá bývalá psycholožka a psychicky nemocná žena v léčebně. Tři lidské trosky, jež vzájemně propojuje nešťastný osud.Policejní inspektorka Iris Riverdalová, které tyto vraždy skončí na stole, tak čelí tajemnému vrahovi, neustále unikajícímu stvoření, používající temné metody s neznámým motivem. Za ním lze vytušit zosobněné zlo bez tváře, jež je mimo veškeré lidské chápání. Postupně poznává, že vraždy mají svůj původ v dávné minulosti, jejíž kořeny vedou až do života samotné Riverdalové. Současně se schází úzký kruh lidí, aby si potvrdili to, co už dávno tuší. Stín z minulosti se vrátil, aby je, poznamenané temnotou, zničil.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

De mörkermärkta , 2017

KaMal
04.04.2022 2 z 5

Ze začátku jsem váhala, jestli má cenu takový příběh číst. Spousta postav, mnohé jen nastíněné, hlavní hrdinka protivná a vzhledem k množství "divností" bych to vůbec nenazývala detektivkou. Před půlkou knihy to ale začalo dávat smysl, za půlkou se to hezky rozjelo.... jen proto, aby mě konec zcela znechutil. Žádného závěru se čtenář totiž nedobere, otevřených je snad šestnáct dějových linek - no, jestli to má být pozvánka k následujícímu dílu, na mě rozhodně nefunguje :-(

Nula.nula.nic
25.11.2021 1 z 5

Ani jsem ji nedočetla.. a nějak mi to nevadí.

maličkán
23.07.2021 2 z 5

Na mně trochu moc nepřirozena. I když nemám ráda tento žánr, dávám 2 hvězdičky za čtivost.

kachnat
16.04.2021 4 z 5

Zajímavý příběh, dobře se mi kniha četla. Kombinace detektivky s nadpřirozenem se mi líbila.

Leena
26.07.2020 3 z 5

Nebylo to špatné, bylo to zajímavé zpracování. Ale četla jsem zajímavější knížky.

Eicherik
28.06.2019 3 z 5

Nejvíc mi příběh připomíná knihy od Kinga. Jen se děj neodehrává v Derry, ale ve Stockholmu. Uvítal jsem okultní odér, který se nad knihou vznáší, ale očekával jsem více dospělejší formu. Jeden pentagram rovněž odebírám za příliš mnoho ingrediencí, které tato temná story obsahuje. Někdy méně znamená více.

MíšaS.
27.03.2019 4 z 5

Četlo se to hezky a příběh byl zajímavý. Jen toho na mě bylo trochu moc - od všeho. Předpokládám, že bude druhý díl, který si určitě ráda přečtu.

Bobina74
17.03.2019 3 z 5

Tak tohle asi ne. Na mě tam bylo příliš mnoho podivínů, Nekromanta, sugesce, durmanu apod. Ale napětí má, to zase jo.

encyklopedie
24.02.2019 5 z 5

...tohle jsem zvládl v rekordním tempu....ne, že by to byl skvost.... prostě se to dobře četlo / o to jde ...
taková krimi s nádechem okultismu....blbůstka za 100% /předpokládám, že bude pokračování