notburga notburga komentáře u knih

Jak nevyloupit banku Jak nevyloupit banku Donald E. Westlake

Příjemné a vtipné čtení. V tomto druhu humoru znám i vtipnější dílka, ale což. Ráda se k ní zase někdy vrátím.

08.10.2014 4 z 5

Hrdá otrokyně Hrdá otrokyně Paula Quinn

Celkem pěkná knížka. I když podobné věci obvykle nečtu, tahle mi byla podstrčena a zaujala. Jako oddychovka super :)

08.10.2014 4 z 5

Jak Jaromil k štěstí přišel Jak Jaromil k štěstí přišel Božena Němcová

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek. Zprvu jsem ji poslouchala na kazetě a později i četla. Teď ji čtu znovu svým dětem.

07.10.2014 5 z 5

Bollywood dance - fitness s elegancí Bollywood dance - fitness s elegancí Ulaya Gadalla

Moje oblíbená kniha. Nevěřila jsem, že se z nějaké knihy můžete naučit tanec, ale jde to. Pomáhá i přiložené CD. pravda, úplný začátečník nejsem. A dozvíte se tu i mnoho zajímavé o světě Indie a bollywoodu.

01.10.2014 5 z 5

Ragnarův spár Ragnarův spár William King

Moje první setkání se světem Warhammeru. Trvalo mi asi první tři kapitoly, než jsem se do knihy zakousla, ale pak ji už přečetla v kuse. Přiznávám, že některé věci se daly poměrně snadno odvodit, jinde jsem byla vývojem překvapená. Za mě trochu horší čtyři hvězdičky (ale na tři to taky není) a budu shánět další díly :)

01.10.2014 4 z 5

Závoje mlhy Závoje mlhy Izumi Šikibu

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. K půvabnému textu prokládanému krátkými záblesky poezie se vracím znovu a znovu.

Alamut Alamut Vladimir Bartol

Kniha s hodně silným příběhem. Rozhodně bych ji neoznačila jako oddychovou, spíše hodně k zamyšlení. Četla jsem ji několikrát a rozhodně ještě budu. pokaždé objevím na pozadí něco, čeho jsem si při předchozí četbě nevšimla.

Kniha o Saladinovi Kniha o Saladinovi Tariq Ali

krásná kniha, by´t místy trochu historicky nepřesná. Ale pro základní obrázek o sultánovi Saladinovi to stačí. A kdo chce, najde si ostatní informace jinde.

30.09.2014 4 z 5

Tři mušketýři Tři mušketýři Alexandre Dumas, st.

Zjišťuji, že jsem téhle knize křivdila. když nám ji ve škole předestřeli jako povinné čtení, něco se ve mně vzepřelo a udělala jsem si prachsprostý výtah z internetu. Odhodlala jsem se až po hodně dlouhé době, neb mě už nebavila různá televizní i hudební zpracování a chtěla jsem vědět, jak to bylo doopravdy.

Jedním slovem nádhera. Krásně čtivé i poučné (i když v zápalu nedočkavosti jsem většinu vysvětlivek k historickým tématům přeskakovala. I přes značnou objemnost si určitě knihu brzy přečtu zas.

Závoj smutku Závoj smutku Tommy Donbavand

Na knihu jsem netrpělivě čekala a ani trochu mě nezklamala. A to i přesto, že syn byl v koupení rychlejší a já ji tedy měla půjčenou. Bohužel netuším, na kolik se v hodnocení promítne, že jsem nadšený whovian.

První, co mě upoutalo, byl překlad. Někdo si s ním opravdu pohrál a bezpochyby ho konzultoval s českými fanoušky. Nový výraz pro sonický šroubovák mile překvapil (a jeho výskyt je logický, pokud uvážíme, kolikrát se spojení sonický šroubovák v knize opakovalo). Postavy se mi zdály uvěřitelné včetně povedených dialogů. Někdy jsem se musela trošičku vrátil, ale to bylo spíše způsobeno potrhlostí Doktora než špatným napsáním.

U knihy jsem se nenudila ani chvíli a zhltla ji za necelou dvouhodinku. Trochu mě zklamala velikost písma, díky kterému je kniha tlustší a bezpochyby i dražší, než by mohla být. Právě díky té rozměrnosti jsem asi podvědomě očekávala delší čtení a byla trochu (hodně) zklamaná, jak rychle jsem se prokousala ke konci. S povděkem musím poukázat i na četné spojnice a výrazy ze seriálu, které ale nijak neomezují čtenáře, který ještě nemá všechno "nakoukáno." Ověřeno u syna.

Za mě pět hvězdiček a doporučuji bez ohledu na to, že díky této knize bude můj seznam doporučených knih vypadat jaksi méně seriózně :)

25.09.2014 5 z 5

Armády nesmrtelných Armády nesmrtelných Miroslav Žamboch

První díl z celé série, který si ode mě vysloužil pět hvězdiček a není poslední :)

21.09.2014 5 z 5

Pašerák Pašerák Miroslav Žamboch

Pěkné akční počtení. Nechybí ani slušné hlášky a potřeba se nahlas smát. Krásně navnadí na další díly. Čtyři hvězdičky má jen proto, že jsem v sérii narazila na díly ještě povedenější :)

21.09.2014 4 z 5

Dračí zub Dračí zub Zbyněk Kučera Holub (p)

Mě se kniha líbila. Na čtyři hvězdičky celkem pohodové čtení. Napnutá jsem byla trochu ke konci a občas mi chvíli trvalo odlišit hru od "skutečnosti." Kdo čet, chápe proč toto slovo dávám do uvozovek. Jako oddychovka k odpolední kávě paráda :)

21.09.2014

Nenech si to líbit! Nenech si to líbit! Jocelyne Robert

Úžasná věc pro všechny rodiče malých školáčků. Dozvíte se v ní, jak s dětmi o takových citlivých tématech mluvit (bez zbytečného zlehčování nebo naopak strašení), jak poznat náznaky sexuálního obtěžování ve vašem okolí a v neposlední řadě si můžete prohlédnout řadu modelových situací. Ty na knize oceňuji nejvíce. Některé z nich by mě totiž nikdy nenapadly. Schválně se zeptejte svého dítěte, co udělá, když ho nějaký smutný pán v parku poprosí, aby mu pomohl hledat zaběhnutého pejska... Závěrečný testík pro děti jen velmi příjemnou a poučnou třešničkou na dortu.

11.09.2014 5 z 5

Míjím se s měsícem Míjím se s měsícem Miloň Čepelka

Krásná kniha. Díky různorodosti autorů si v ní každý najde to své. Některá haiku lze pochopit hned, jiná si vyžádají nějakou tu chvilku přemýšlení a to je dobře.

10.09.2014 5 z 5

Barmské pohádky a pověsti Barmské pohádky a pověsti Stanislava Stehnová

Útlá knížečka se zajímavými pohádkami se "země tisíce pagod." jednoduché vyprávění se hodí i pro menší děti. Jako zájemci o asijskou kulturu mi tam chybí širší pozadí vyprávěných příběhů, proto za mě jen čtyři hvězdičky. Nicméně příjemné čtení k odpolední kávě.

10.09.2014 4 z 5

Nefritová flétna Nefritová flétna František Hrubín

Příjemné svěží překlady staré čínské poezie. Ne tak přehledné a členěné, jako například ty od B. Mathesia, zato však jemnější, a poněkud bližší laickým zájemcům o orientální poezii.

10.09.2014 5 z 5

Červený raptor Červený raptor Robert T. Bakker

Nádherná věc :) Patří k mým nejoblíbenějším a vím určitě, že se bude líbit i synovi. už teď vypadá na dinosaurologa :)

09.09.2014 5 z 5

Gejša Gejša Liza Dalby

Skvělá kniha. Doplní hodně mezer, které nejspíš běžný čtenář o gejšách má a hodně jich doplnila i mě, ačkoliv jsem se měla v tomto směru za pokročilejší.

08.09.2014 5 z 5

Královská dcera z Erinu Královská dcera z Erinu Barbara Bartos-Höppner

Krásně zpracovaný příběh z pahorkatin Irska :) Spíš pohádkově vyprávění, ale to ničemu nevadí. Ráda se k ní zase někdy vrátím :)

14.07.2014 4 z 5