Kniha o Saladinovi

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V barvitém historickém románu autor vypráví příběh velké osobnosti islámského světa, významného státníka a válečníka, sultána Saladina. Saladin, který žil v létech 1138-1193, sjednotil islámskou říši, upevnil své pozice v Egyptě a především v roce 1187 porazil křižáky v bitvě u Hattínu, čímž dobyl nazpět od křesťanů Jeruzalém. Barvité příběhy vypráví autor prostřednictvím Saladinova písaře Ibn Ja´kúba, který se posléze stává i sultánovým důvěrníkem a přítelem. Román zavede čtenáře na válečná pole, do harémů, i na orientální tržiště rušných měst Damašku, Káhiry a Jeruzaléma, kde se prolínají islámská, křesťanská a židovská kultura, do exotického světa eunuchů, rytířů, krásných žen a otroků. Nepřeberný sled nejrůznějších historek, z nichž některé připomínají příběhy Tisíce a jedné noci, je vyprávěním na pozadí historických skutečností a nabízí čtivý a poutavý pohled na nerůznější osudy lidí, kteří Saladina obklopovali, i na něho samotného....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39350/kniha-o-saladinovi-Zjv-39350.jpg 3.89
Žánr
Literatura světová, Historické romány
Vydáno, Vyšehrad
Orig. název

The Book of Saladin, 1998

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Kniha o Saladinovi

Přidat komentář
tenax
05.09.2016

Kdo se chce dozvědět něco o Saladinovi a křižáckých válkách, pro toho tato kniha moc není. Jde o vyprávění jeho fiktivního židovského životopisce a důvěrníka, písaře Ibn Ja´kúba, které se ovšem zabývá spíš soukromým životem sultána a lidí kolem něj. A tak se mísí pikantní historky ze Saladinových paláců a harému s osudy písaře, dozvíme se hodně o erotice u muslimů a křižáků, ale o Saladinových taženích a skutečném životě málo. Jako zábavné exotické vyprávění ano, jako historický román ne, skutečné historie je v knize minimum.

Wendysek
22.11.2014

Jedním dechem...


notburga
30.09.2014

krásná kniha, by´t místy trochu historicky nepřesná. Ale pro základní obrázek o sultánovi Saladinovi to stačí. A kdo chce, najde si ostatní informace jinde.

kryspin66
13.01.2013

Fajn kniha, fajn čtení.

Štítky

Saladin

Autor a jeho další knihy

Tariq Ali
pákistánská, 1943

Kniha Kniha o Saladinovi je v

Přečtených12x
Knihotéce7x
Chystám se číst4x