Nenech si to líbit!

od:

Nenech si to líbit!

Ochrana dítěte před sexuálním zneužitím. Hodně dětí si myslí, že dospělý může všechno a že si na ně může leccos dovolit. Autorka seznamuje dospělé (rodiče, vychovatele), jak děti chránit, jak je vést, aby si osvojily jednání v potenciálně nebezpečné situaci, jak je učit zabránit jakýmkoli pokusům o sexuální zneužití. Svou knihou jim pomáhá takovým pokusům předcházet. Rodiče se v knize dozvědí, jak dítě informovat, aniž by ho vyděsili, jak dítěti zprostředkovat povědomí, že jen ono rozhoduje o svém těle a o svém životě. Při společné četbě nebo interpretaci částí knihy určených dětem získají děti povědomí, že před určitými věcmi se musí mít na pozoru. Autorka ukazuje, jak si ochranný postup vyzkoušet v hrách a cvičeních. Nacvičený způsob jednání pak může dítěti pomoci v nebezpečných situacích, pokud se v nich ocitne s neznámými nebo i se známými lidmi. Autorka také představuje určité příznaky, změny chování dítěte, které by mohly napovídat, že je v nebezpečí zneužívání. Kniha je určena jak rodičům, tak dětem od 4 do 10 let. Nechybí ani užitečné kontakty....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/154570/nenech-si-to-libit-154570.jpg 53
Žánr:
Literatura naučná, Rodina
Vydáno:, Portál
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
DK197
06.11.2015

Super kniha návodů pro nejen bezradné rodiče, jak o jistých věcech mluvit s dětmi. Možná si ji vezmu k ruce i při výchově těch svých, nejen při psaní AP.

notburga
11.09.2014

Úžasná věc pro všechny rodiče malých školáčků. Dozvíte se v ní, jak s dětmi o takových citlivých tématech mluvit (bez zbytečného zlehčování nebo naopak strašení), jak poznat náznaky sexuálního obtěžování ve vašem okolí a v neposlední řadě si můžete prohlédnout řadu modelových situací. Ty na knize oceňuji nejvíce. Některé z nich by mě totiž nikdy nenapadly. Schválně se zeptejte svého dítěte, co udělá, když ho nějaký smutný pán v parku poprosí, aby mu pomohl hledat zaběhnutého pejska... Závěrečný testík pro děti jen velmi příjemnou a poučnou třešničkou na dortu.