NoctisSol NoctisSol komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Krátké, ale drsné. Smutný příběh o nevyřčených slovech a naopak až moc vyřčených. Neuznání viny ze strany rodiče a házení vše na dceru. Tahle kniha byla až moc realistická. Až moc smutná. Skvěle napsané, poklona autorce.

Vypálená nenávist Vypálená nenávist Angie Thomas

Tahle kniha je silná a je to něco, co teď potřebujeme. Je až šílené, jak moc realisticky jsou vykreslené postavy. Tuhle knihu mohu jen doporučit.

Nouzový kontakt Nouzový kontakt Mary H. K. Choi

Ani nevím jak tuto knihu hodnotit. Bavila mě, četla se dobře. Ale to je tak vše. Postavy byly hrozné, nebavily mě a jen mě štvaly. Netuším, jak tohle hodnotit, mělo to potenciál, který ale byl potom zakopaný.

13.06.2021 3 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Rainbow je pro mě už sázka na jistotu. Eleanor a Park mě strašně bavilo a proto mi bylo jasné, že Fangirl bude něco pro mě. A měla jsem pravdu. Naprosto mě bavily postavy, jak se všechno měnilo a nakonec i konec. Super napsané, spíše jednodušší, ale i tak mě to moc bavilo a doporučuji. :)

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Tahle kniha mě vůbec nebavila. Postavy(kromě Atlase) mi přišly naprosto nesympatické a jediné, co mohu pochválit je překlad, styl a obálka. Četlo se to dobře, ale ten příběh se mi fakt nelíbil. Aspoň vím, že od Colleen se budu držet dál. :D

13.06.2021 1 z 5

Daleko od stromu Daleko od stromu Robin Benway

Tahle kniha by měla najít své místo na výslunní. Kniha je podmanivá, stejně jako postavy uvnitř ní, styl autorky a překlad je čarokrásný, stejně jako Grace, Maya, Joaquin a jejich životy. Bylo super sledovat, jak se měnili, jejich chování i chování okolí, jak se vyrovnávali a přijali věci, jak na sobě i po tom pracují. Pro mě naprosto nádherná kniha, která ukazuje různé rodiny a co vlastně rodina má znamenat a ukazuje i to, že ne vždy je to prostě dokonalé, ale i tak zde má být rodina. A já jen doufám, že sourozenci jsou šťastní, ať jsou kdekoliv. Za mě naprosto super se vším všudy a vše bylo fakt dobře napsané. Doporučuji, je to taková klidnější kniha, ale i tak mi sebrala dech.

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Nejdřív jsem si myslela, že všichni jen vychvalují Hunger Games, ale nakonec jsem se do toho dala. A wow, nikdo nic nevychvaluje, tahle série je vážně úžasná a jen první díl je super. Autorka ví o čem píše, postavy se vyvíjí, dávají si pozor a přežívají. Dialogy vždy v sobě něco mají a sotva se zde najde nějaké suché místo. Zamilovala jsem si Katniss i Peetu a žila jsem v Hladových hrách s nimi. Super dystopie.

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Skvělé pokračování, postavy se suprově mění a akce je tam furt a i dialogy jsou důležité. Líbí se mi, že i jiné postavy zde dostaly své místo na akci a že ještě víc jen zkreslily krutosti Hladových her. Pěkná akce, emoce i vše ostatní se zajímavým koncem.

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Skvělé zakončení plné emocí, zvratů a akcí. Všechny postavy se pěkně vybarvily a to, co nakonec udělala Katniss bylo nečekané. Skvělé hraní s emocemi a se psaním, skoro žádné slepé místo a způsob vražd byl až obdivuhodný. Tahle autorka ukázala, že něco v sobě má a já se budu těšit na každou její knihu, protože její styl je vážně osobitý a lehký, ovšem skrývá v sobě víc než se zdá.

11.04.2021 5 z 5

Pro mě to bylo skvělé. Byl to můj první scénář, který jsem kdy přečetla a určitě nebyl špatný. Bylo skvělé ukázané, že Harry Potter není super otec a jeho vztah se synem a to stejné u Draca. Všechny ty akce apod. se mi strašně líbily(i když zase ta D. do které se zamiloval Albus). Ale bylo to pro mě fajne.

23.01.2021 5 z 5

Tvář vody Tvář vody Guillermo del Toro

Pro mě to byla úžasná kniha. Líbily se mi všechny postavy, jejich charakteristika apod. i nejasné popisování toho tvora. Řešilo se tam spoustu věcí a i ten jazyk byl suprovej. Mně se to strašně líbilo a i ten film byl super.

23.01.2021 5 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Kniha nebyla špatná, i když připomínala hodně S. Kinga. Náměť a popis se mi vážně líbil, ale pokud máte rádi S. Kinga, tak budete asi lehce naštvaní za kopírování nápadu. :)

05.01.2021 3 z 5