Nixa Nixa komentáře u knih

Společenství Společenství Bentley Little

Z této knihy jsem zklamaná... Čekala jsem od toho něco trochu jiného, kdyby nebyla kniha čtivě napsaná, asi jí i odložím.
Autor chtěl některými scénami z knihy co nejvíce šokovat, bohužel na mě to mělo úplně opačný efekt. Přišlo mi to přehnané a chvilkama až trapné. A nad koncem už jsem jen kroutila hlavou a těšila se až bude konec. Tohle za mě ne, bohužel...

29.04.2022 1 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Sérii strašidelných domů mám moc ráda, sedí mi autorčin styl psaní.
I tento díl se mi moc líbil. Kniha byla čtivá, napínavá, tajemná a mrazivá. Mám k příběhu pár výhrad a z konce jsem trochu zklamaná. Možná byl trochu uspěchaný, ale jinak super čtení.
Co bych v knize nemusela mít jsou ilustrace, které nejsou úplně můj styl...

29.04.2022 4 z 5

Greenwich Park Greenwich Park Katherine Faulkner

Tohle vůbec nebylo špatné čtení. Možná bych pár stránek ubrala, ale tím, že to bylo neuvěřitelně čtivé, tak děj utíkal rychle a nenudila jsem se. Poslední kapitolu jsem si říkala, že to snad nemůže být ani možné, že to takhle nemůže skončit a měla jsem hrozný vztek na jednu z hlavních postav... Za mě opravdu super. Napínavý, skvěle zamotaný a propletený příběh, který se mi dostal pod kůži.

29.04.2022 4 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Tuto sérii mám hodně ráda. Josie Quinn jsem si oblíbila od prvního dílu a i mi sedí styl jakým autorka píše. Kniha je čtivá a prakticky neodložitelná, prostě musíte číst dál a dál :-)

Panenka Panenka Yrsa Sigurðardóttir

Na další díl ze série s Freyjou a Huldarem jsem se hodně těšila a opět jsem nebyla zklamaná!
Kniha je čtivá, napínavá a i když je zde celkem hodně postav a dějových linek, tak se v příběhu neztrácíte a na konci do sebe vše perfektně zapadne. Kniha je plná překvapivých zvratů a jak už je u této série zvykem, poslední kapitola bývá opravdu mrazivá.
Za mě opravdu velké doporučení :-)

Mezi dvěma světy Mezi dvěma světy C. D. Major

Tahle kniha se mi hodně líbila a určitě bude patřit mezi nejlepší knihy tohoto roku!
Kniha byla čtivá, napínavá a mrazivá. Příběh, který vás ani po přečtení nepustí. Rozhodně jsem tuto knihu nečetla naposledy.

29.04.2022 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Autorka píše neuvěřitelně čtivě, napínavě a tak, že prostě podezříváte všechny postavy v knize a nevěříte vůbec nikomu... a tak tomu bylo i tady :) Já jsem teda malinko zklamaná z konce, přála jsem si trochu jiný a ani hlavní hrdinka mi úplně nepřirostla k srdci, ale i tak jsem knihu nemohla odložit. No a konečná zápletka? Opravdu skvěle vymyšlené, netušila jsem vůbec nic!

Prasklina Prasklina Sharon J. Bolton

Tady jsem měla několik teorií o tom jak by to vše mohlo být a i když se mi jedna věc potvrdila, tak ale celou zápletku jsem neodhalila a bylo to teda pěkně zamotané. Přesně tak jako jsou i předešlé autorčiny knihy a proto je mám tak ráda. Autorka píše čtivě, napínavě a tak, že prostě nemůžete od knihy odejít :)

Hned vedle Hned vedle Leah Montgomery

Vůbec nevím co si mám o této knize myslet. Záčatek byl totiž super, bylo to čtivé a dost mě zajímalo jak se bude děj dál vyvíjet. Jenže pak mi přišlo, že se tam zase nic moc neděje. Vše se opakovalo, děj se nezáživně táhl. To se na konci sice změnilo, děj se rozjel, ale už to nestačilo a proto jsem z knihy zklamaná... Konec byl, ale skvělý! Nečekaný, mrazivý a i originální. Za ten opravdu palec nahoru.

11.04.2022 3 z 5

Kurátor Kurátor M.W. Craven

Musela jsem se hned vrhnout i na třetí díl a nemohla jsem knihu ani odložit jak skvělé to opět bylo!
Knihy jsou neuvěřitelně čtivé a napínavé. Autor píše opravdu skvěle, záhadné případy vysvětluje do detailu, vše se zdá zamotané a komplikované, přesto na konci do sebe vše zapadne. Co si v knihách opravdu užívám je sarkastický smysl pro humor, který tuto sérii dělá ještě lepší :)

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Tak druhý díl se mi líbil možná o trochu víc než první a to už je co říct! :)
Vyšetřovatel Washington Poe a analytička Tilly jsou skvělá dvojka. Knihy jsou čtivé, napínavé a i když jsou případy vražd drsné a krvavé, autor to vždycky doplní nějakým vtipem nebo sarkastickou poznámkou, za mě fakt super a sérii rozhodně mohu doporučit!

Poslední na řadě Poslední na řadě Tess Gerritsen

U autorčiných knih prostě nemůžete sáhnout vedle, tady je kvalita zaručená!
Tess Gerritsen psát rozhodně umí a série s Jane a Maurou je prostě skvělá a ani tento díl nebyl vyjímkou. Nevím co víc dodávat, abych se neopakovala :)

Výkřiky v temnotě Výkřiky v temnotě Darcy Coates

Na druhý díl jsem se moc těšila a rozhodně jsem nebyla zklamaná! V knize nejsou žádná hluchá místa. Děj je samá akce, napětí a bojů o přežití hlavních postav. Konec byl opět napínavý a já se nemůžu dočkat pokračování. Jednu věc bych možná vytknula, úplně strašidelný tento díl není. Tajemná a mrazivá atmosféra v knize je, ale tentokrát jsem se při čtení nebála. I tak tuto sérii moc doporučuji a celkově knihy od Darcy Coates za to určitě stojí :)

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Detektiva Poea a analytičku Tilly jsem si oblíbila od prvních stránek. Kniha byla čtivá a napínavá. Na konci do sebe vše perfektně zapadlo. A humor hlavních postav odlehčí děsivou a tajemnou atmosféru knihy. Za mě super a mám další oblíbenou sérii u které netrpělivě vyhlížím každou novou knihu! :)

Šťastně až do smrti Šťastně až do smrti Anna Ekberg

Do knihy se mi moc nechtělo a začátek také nic moc, ale nakonec se mi to líbilo. Říkala jsem si co v knize vlastně bude, když je vše řečeno hned na začátku, ale ne! Zamotané a napínavé až do konce. Konec už byl úplné psycho a musím říct, že jsem z příběhu měla trochu depku. V knize je hodně myšlenkových pochodů hlavních postav a i nějaké odbíhání od tématu, to bylo občas otravné a určitě zbytečné.
Kniha je taková sonda do manželství. Navenek vše působí dokonale, ale opak je pravdou. Příběh o majetnickém vztahu, o manželství bez lásky a o tajemství druhých. Jen teda doporučuji nečíst anotaci, protože podle mě řekne úplně vše, co se v knize stane...

04.02.2022 3 z 5

Rez a záře hvězd Rez a záře hvězd Tammy Greenwood

Nepamatuji si, která kniha by mi během čtení tak moc lámala srdce jako převě tahle... S každou stránkou jsem měla strach co se malé Sally stane.
Kniha to byla skvělá, ale ten příběh byl prostě hrozný. Měla jsem strašný vztek na lidi, kteří jsou schopní takhle moc dětem ublížit. Měla jsem vztek i na společnost a že se tohle vůbec mohlo stát. No a taky mě hodně mrzí jaký nespravedlivý konec na Sally čekal.

04.02.2022 5 z 5

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

Pokud hledáte nějakou oddechovku a knihu s pár stránkama, tak určitě sáhněte po této. Mně se kniha docela líbila, některé situace byly vtipné, některé dojemné. Občas jsem si teda říkala jestli už to není moc, jestli se takhle opravdu někteří staří lidé chovají, ale co my víme :)

04.02.2022 3 z 5

Mlčící dívka Mlčící dívka Tess Gerritsen

Opět skvělé! Mlčící dívku jsem už před lety četla, teď si dávám re-reading celé série a tento díl se mi líbil ještě o něco víc než před těma x lety! Za mě je Tess Gerritsen skvělá spisovatelka. A možná kdyby měly knihy trochu lepší obálky, tak by se i více četla. Moc lidí o ní neví a nečte její knihy, což je rozhodně škoda...

04.02.2022 5 z 5

Závěje Závěje Tess Gerritsen

Opět skvělé! Celou sérii čtu znovu a i když už jsem jednotlivé díly četla několikrát, tak si čtení užívám úplně stejně jako poprvé. Tess Gerritsen patří mezi mé oblíbence a tahle série prostě nemá chybu!

21.01.2022 5 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Zase jsem nadšená! Já tuhle sérii mám hrozně ráda a ani u tohoto dílu mě autorka nezklamala. Líbí se mi nápad udělat k celé sérii prequel, kde vidíme jak vše začalo. Jak se Kim Stone seznámila se svým týmem a jak spolu museli začít spolupracovat a věřit si. Já si čtení fakt užívala. Autorka píše čtivě a krátké kapitoly vás prostě nutí číst dál a dál.
Úplně mám chuť si celou sérii přečíst znovu :)

21.01.2022 5 z 5