Nita17 Nita17 komentáře u knih

Eragon Eragon Christopher Paolini

Krásná kniha a skvělá fantasy série :)
První díl má pomalý rozjezd, ale je to přijatelné.
Seznámíte se s tajuplným krajem, postavami a rozběhne se vám fantazie o jejich osudeh a tajemstvích minulosti, dovíte se o legendách Dračích jezdců, prožíváte jak se postupně mění život jednoho chlapce a dračice.

31.07.2017 5 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Kniha, kterou jsem měla jako dítě velmi ráda. Pořád pro mě má své kouzlo, prostě legendy a celkově poklady mytologie :)

17.07.2017 3 z 5

Hrana touhy Hrana touhy Eve Berlin

V tomto díle pro mě byly lákavější postavy, což je asi tak všechno. Opakující se linie příběhu, i když procitnutí k lásce tady bylo nějak zženštilejší :D :D :D A oceňuji, že v těchto sériích se nijaký děj neroztahuje na x-dílů.

10.06.2017 4 z 5

Na hraně věčnosti Na hraně věčnosti Jessica Ann Redmerski

Myslím, že pokračování je už méně povedené. Zvláště konec bych už tak nenatahovala. Andrew byl skvělý, v obou knihách je vysněným mužem. Obdiv a pohled dcery Lily je pěkný, ale zbytečně tak zdrcnutý. Narozením dítěte mohla kniha skončil, a zbytek mohl dát prostor třebas pro další díl. Jinak pěkné knížky

10.06.2017 4 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Lepší pohled na celý příběh. Nee, tak "roztřepaný" ze všeho jako Odstíny. Probuzení přerostlého puberťáka.

08.06.2017 3 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

A žili spolu šťastně až navěky. To to trvalo. Na vypnutí fajn.

08.06.2017

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Sláva, začínáme se probouzet. K utrženým hormonům se začíná přidávat i srdce, tajemství, vnitní boj s démony. Konečně děj, padají jiné věci než jen kalhotky.

08.06.2017 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Nejnovější verze červené knihovny, kde se musí celý podstatný děj natáhnout na celou trilogii, jelikož třičtvrtiny každého svazku zabírá sexuální výchova se slabými prvky BSDM. Dočetla jsem celou sérii i Greye, když už tak už. Musím ocenit námět, tohle byla moje první kniha takového žánru. Je fakt, že znám už povedenější a tak nějak střízlivější - všichni víme co propaganda této knihy rozjela i mezi jinými autory.
Příjemná, nééé však ohromující , četba na vypnutí prostě.

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Skvělý příběh, místy surový, ale vezměte-li do jaké doby byl dán, je to pochopitelné. Přesto je k pobavení, vášnivá válka pohlaví, všechno to špičkování, poučení o tehdejších hodnotách.
Dnešní Kateřina by kohokoliv rozcupovala:D a především autora :D

Veselé paničky windsorské Veselé paničky windsorské William Shakespeare

Shakespeare a jeho styl. Další veselé dílo v mé sbírce.

08.06.2017 4 z 5

Vlčí jáma Vlčí jáma Jarmila Glazarová

Tuhle knihu jsem kdysi vyfasovala jako povinnou četbu. Dlouho jsem neměla z něčeho tak hrozně depresivní dojem.....

08.06.2017 odpad!

Král Lear Král Lear William Shakespeare

Co čekat od tragédie? - v tomto případě totální rozklad rodiny a hodnot. A je-li to z pera "labutě avonské", tak snad není co dodat.

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Tak tuhle sérii jsem jsi dala jako bojovku. Nejdříve jsem viděla celé filmové zpracování a rozhodla jsem se překousat knihy, abych zjistila jak rozdílné jsou a jak to skutečně bylo autorkou myšleno. Pro mě žádná sláva, děj byl místy tak natáhlý až běda, myšlenkové pochody Belly byly občas těžko snesitelné a na pár pohlavků. Příběh jako takový se mi spíše líbí v té osekané filmové verzi, nehledě na to, že tam mi nedostatky vynahrazují pohledem Taylor Lautner ( Jacob) a Jackson Rathbone ( Jasper). Mám splněno, přečteno, ale návrat k této knize asi jen tak neplánuji.

Osudová přitažlivost Osudová přitažlivost Audra Adams

Co čekat od takové knihy, prostě lehká jednoduchá červená :D

Andělé, tabulky a sny Andělé, tabulky a sny Eva Tvrdá

Moje první kniha autorky a pocity tak nějak smíšené. Nějak jsem se v těch povídkách ztratila....

Já a pan Darcy Já a pan Darcy Alexandra Potter

Pan Darcy - kdo by tomuhle odolal.
Tato kniha je postavena na připomínce tohoto ideálu, no.. v této knize je vidět jak by to s ním dopadlo v dnešní dobe, kolik by z něj a příběhu zbylo. Porovnávání se nehodí, samozřejmě, že na klasiku to nemá, ale přesto se mi to na odreagování stačilo. :)

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Náhled do profesního úskalí herectví s notnou dávku humoru. Příjemné oddechové čtení. :)

07.06.2017

Návrat z nicoty Návrat z nicoty Kurt Mahr

Teda dlouho jsem nečetla tak nezáživnou knihu :(

07.06.2017

Útěk do samoty Útěk do samoty Nicholas Sparks

První moje kniha tohoto autora. Poutavý příběh o síle lidské mysli, jak v tom dobrém i zlém. Dokáže nás spoustat a zároveň i osvobodit. Našli se dva lidé, kteří jsi ve svém životě prožili nepríjemné, vyrovnávájí se s tím každý po svém. Podělit se o radost i smutek.

07.06.2017 4 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Kniha, která mě překvapila. Hodnotím ji mnohem lépe než "Zmizelá". Hlavní hrdinka je ze začátku trochu nesympatická, což se s příběhem mění. Není divu, tolik zvratů, čtenář ma spoustu prostoru hádat jak to ve skutečnosti bylo.

07.06.2017 4 z 5