Nita17 Nita17 komentáře u knih

Princ Princ Sylvain Reynard

Chápu, že je to jakýsi mezičlánek mezi dvěma sériemi, ovšem už ted' to ve mě vyvolalo obavy toho spojení :( , nepovažuji to za zrovna šťastný nápad .

08.06.2017 2 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

2. Díl o malinko lepší, hlavně oceňuji ty části věnované vlkodlakům ( ve finále měničům) a podrobnějšímu vysvětlení jejich světa. Stále vítězí ovšem osekaná filmová verze.

Hrbáč Hrbáč Paul Féval

Co napsat - moje oblíbená. Historie, doba kdy muži byli skutecní muži a ženy opravdu dámami, zrada, odvaha, spravedlivá odplata a láska.

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Knihy této autorky mají dle mě stále stejný podklad - životní zvrat, hledání toho pravého ( nejen muže ale i cesty) a zanechávají malé zamyšlení. A romantika samozřejmě, v tomto případě příjemná, předvídatelná, ale hezky nenucená. Za mě dobrá oddechová četba.

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Předně jsi každý musí uvědomit jak těžký úkol jsi na sebe Lagercrantz vzal. Srovnávaní by nebylo správné, a cením jsi nálepky " inspirováno sérii Steiga Larssona". Myslím, že je to vydařené dílo, postava Lisbeth i jiné k mé radosti znovu ožili a vtáhli nás k sobě do napětí. Pokud bude plánováno další pokračování ( což zase konec knihy lehce umožňuje), ráda se připojím, nejsem připravena se s Lisbeth jen tak rozloučit :) .

07.06.2017 3 z 5

Ani tento díl mě nezklamal. Prostě Lisbeth je nezapomenutelná. Jako vždycky poutavé a napínavé od začátku do konce. Jen škoda, že pokračování z pera Stiga Larssona už se nedočkáme :(

07.06.2017 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

V 2. Díle jsem se konečně dozvěděla to, co mi vrtalo hlavou od začátku setkání se s Lisbeth. Je skvělé, že se autor vydal tímto směrem. Pokračování je malinko záživnější než v jedničce.

07.06.2017 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Celá série Milénium se stala mým nej. Larsson byl opravdu skvělý spisovatel. Kniha je sice opravdu místy náročnější, zvláště zorientovat se v příběhu a postavách, ovšem vytrvalost stojí za to. Mikael a zvláště Lisbeth jsou nezapomenutelní, už ani nepočítám kolikráte jsem se k nim zas a znovu vrátila.

07.06.2017

Annejet to tak nenechá Annejet to tak nenechá Miep Diekmann

Skvělé pokračování, rozhodně něco zajímavého pro dospívající.

31.01.2018

Annejet a kluci Annejet a kluci Miep Diekmann

I po letech stále skvělá kniha pro dospívající.

31.01.2018 4 z 5

Dýchání pod vodou Dýchání pod vodou Alex Flinn

Hluboký námet, a jsem ráda, že je příběh zpracován z této strany. Pro mě hodně čtivá a velmi zajímavá kniha, což jsem opravdu nečekala.
Druhý díl a druhý pohled už však nejsou tak povedené.

15.01.2018 5 z 5

Hvězda Hvězda Alex Flinn

Kniha nebyla úplně špatná. Hlavní hrdinka se v tom hodně plácala, až odněkud vlastně nikam, což by zhledem k příběhu bylo pochopitelné, ale bohužel celou knihu. A nějak ploše zpracováno a napsáno.
První díl byl mnohem lepší v mnoha ohledech.

15.01.2018 3 z 5

Třikrát sedmnáct Třikrát sedmnáct Galina Nikolajevna Děmykina

Četla jsem ji jako "mládež" a i teď po letech se mi jejich (byť krátké) příběhy libí ;)

08.01.2018 5 z 5

Chrabrovka Chrabrovka Helena Šmahelová

Naprosto skvělá, vyhrabala jsem ji z knihovny mých rodičů a vrátila se s ní s chutí do svého dětství :)

08.01.2018 5 z 5

Odkaz Dračích jezdců – komplet de luxe (omnibus) Odkaz Dračích jezdců – komplet de luxe (omnibus) Christopher Paolini

Prostě úžasné♥
Celou sérii jsem už měla přečtenou a byla z ní nadšená. Pod vánočním stromečkem mě čekalo tohle luxusní vydání. Úctyhodných 5 kilo podkladu, bezpečně schováno a opečováváno. ;)

25.12.2017

Příliš blízko Příliš blízko Hilary Norman

Téma knihy je známé, ovšem tady neuvěřitelně čtivé a přehledné. Reakce na události se dají chápat a nejsou až tak přehnané, což oceňuji. Příběh o tom, co všechno dokáže lidská mysl a jak nebezpečně vám může ovlivnit život. ...chápu obranu i hysterii Niny, rozpoložení a vztek Nicka a konec i když v něčem tragický, přece vysvobození.

28.08.2017 4 z 5

Vášnivý hříšník Vášnivý hříšník Christina Lauren

Tento díl je jiný, vždyť hrdinové jsou jiní než jejich přátelé. Rozmanitost povah je přece krása. Ano, bylo to místy zdlouhavé a pro mě pochopitelné. Lola je občas nevyzrálá a naivní, holt mladá a v životě vlastně teprve začíná. Oliver je ta kotva a rozum a navíc proměnil svou vášeň na práci - pro mě vysněný chlap :D

08.08.2017 4 z 5

Vášnivý svůdník Vášnivý svůdník Christina Lauren

Je už jasné co od takových knih můžeme očekávat. Ale je to zajímavé a někdy vtipné čtení. Ovšem slabší odvar než série "Božský". V této verzi však svatbami všechno teprve začíná :D :D :D

08.08.2017

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Nádhera. Úžasné vyvrcholení celé série. Nabité očekáváním, kam až se bitvy posouvají, překvapivý způsob vítězství :)
Konec není ve stylu - jsme hrdinové, sedneme jsi a budeme žít šťastně až navěky :D
Je třeba zvonu budovat :) pro lepší budoucnost.
Naopak každý osud nějaké postavy se mi velmi zamlouval podle jejich povah.
A Eragon a Safira, jejich konec a jejich rozhodnutí, jak vyrostli a zmoudřeli, přijali zodpovědnost a své poslání - pro mě šťastný konec.
Brom by byl na všechny hrdý. A Já též.

31.07.2017

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

S každým dalším dílem série musím více obdivovat autora. Dějová linie se skvěle stupňuje a naplňuje fantazii čtenáře, ačkoliv každý díl má svů překvapivý konec.
S celým příběhem jednoho chlapce a draka, jednoduše hrdinové co by měli všechno spasit, jsi autor vyhrál, stvořil spustu postav jiných kultur a ras i zvyků, dal jim i vlastní dějové linie, a utvořil tím velmi poutavé čtení.

31.07.2017 3 z 5