Nikusha Nikusha komentáře u knih

Hotel Zapomnění Hotel Zapomnění Gerard Way

Asi bych si potřebovala přečíst všechny tři díly hned po sobě. Jsem trochu zmatená co se děje, kdo kde co a jak. Ale většinou když je člověk takhle zmatený, ale přitom ho to baví, tak je to dobře promyšlený příběh. Jen na to přijít.

17.06.2023 4 z 5

Postřehy z poslední řady Postřehy z poslední řady Neil Gaiman

Je to génius. Moc ráda bych si s tímto člověkem potřásla rukou. Líbí se mi jeho myšlenky a názory.

16.06.2023 5 z 5

Krajina snů Krajina snů Neil Gaiman

První a druhá kniha byly geniální, tahle třetí podle mně trošičku pokulhává, ale pořád super. Sen noci svatojánské mě vůbec nebavil, ale ostatní příběhy byly fajn. Kresby super.

08.06.2023 4 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Tahle série je fakt geniální. Připadá mi to jako trochu taková Carterovka, takže pro fandy Chrise jako dělané. Promyšlené nastražené vraždy, psychologické rozbory a sondy do vrahova mozku. K tomu všemu emočně nabitý příběh z doby "předtím", který se střídá s vyšetřováním a pomalu graduje. Za mně fakt super.

07.06.2023 5 z 5

Ukaž mi Ukaž mi Marcel Moss

Kurde chlapec měl na ženské teda smůlu. Hrozba sociální šikany je aktuální téma a tahle kniha se s tím poprala hodně dobře. Četlo se to skvěle, napínavé, poutavé a přidaná hodnota = zajímavosti ohledně internetu a sociálních sítí před každou kapitolou. Autor si s tím dal práci a to je mi hodně sympatické. Palec nahoru, srdíčko, paráda :D

06.06.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Kniha splnila má očekávání. Přikovala mě k sobě a nepustila. A nejde v závěru ani tak o ten obsah, ale o to, jak je to vše podáno. Může být milion příběhů, které budou na vlas stejné, ale když se zvolí špatná slova ve špatnou chvíli, je z toho jen kniha, ze které se vám zvedne žaludek. Ne nadarmo se říká, když dva dělají totéž, není to totéž. Paní autorka umí pracovat s naší krásnou češtinou, ale to nakonec dokazuje v každém svém díle. Já si ráda každou její další knížku přečtu a vím, že mě to zase něčím obohatí, než nějaký romantický přeslazený brak. Tato kniha je smutná, smutná, tak moc smutná. A jsem šťastná a hrdá na to, že moje dcera tohle nikdy v životě nebude muset řešit.

05.06.2023 5 z 5

Moc hezké slovní obraty. Mám ráda knížky, kde jsou takové hluboké myšlenky. A tak hezky napsané. Ale četla jsem to venku ve všeobecném ruchu. Kdybych to četla doma v posteli v tichu, určitě bych si to užila víc.

02.06.2023 4 z 5

Prohřešek Prohřešek Brandi Reeds

Bože, to byla ale ptákovina. Nechápu to vysoké hodnocení. To jste nikdo nečetli dobrý thriller?

26.05.2023 1 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Tohle bylo velký špatný. Nesympatické postavy, no asi všechny. Opakující se situace, nuda nuda. Nevím proč, přišlo mi to jako bych četla zoufalý pokus o Colleen.

19.05.2023 1 z 5

Olga Hepnarová Olga Hepnarová Roman Cílek

Pamatuju si, že jsem si kdysi pustila film a co si vybavuju, tak se mi tato knížka zdá jako předloha. Hezky se mi to doplňovalo s tím, co jsem viděla. A je to fakt šílenost, že se to stalo. Číst ty její myšlenkové pochody. Zdá se díky těm odpovědím jako inteligentní osoba, ale s pokroucenou osobností. Taková literatura faktu mě baví.

17.05.2023 5 z 5

Ještě než umřu Ještě než umřu Jenny Downham

Já vím, že je to strašně těžké téma, srdcervoucí. Ale nějak mě to "nebavilo" v tom smyslu, že jsem pak už jen přeskakovala řádky, abych to dočetla do konce. Ta kamarádka Zoey (či jak se jmenovala) mě strašně štvala.

11.05.2023 2 z 5

Domeček pro panenky Domeček pro panenky Neil Gaiman

Jestli to nebude láska.
Baví mě, jak to až na poslední stránce všechno zapadne.

10.05.2023 5 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

Tak to byla jízda. Jako je to asi o zvrácenosti lidské povahy, ale prostě nejvíc tě baví to, co je vyhnané do extrému. To co by se ti fakt nikdy nechtělo přihodit + je to napsané fakt skvěle. Nestačí vylít kýbl sraček a čekat, že se z toho čtenáři pominou. To chce talent a tady paní spisovatelka jeden má.

10.05.2023 5 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Nedávno jsem dočetla Černou zimu a přišlo mi, že čtu nějaké pokračování. Joseph mi strašně připomínal Dorrana a celkově všechny situace jakoby se opakovaly. Měla jsem si nechat delší pauzu, možná, že bych si to užila víc. Ale za mně asi nejhorší kousek. Ale taky možná, že už těch strašidelných domů bylo moc.

08.05.2023 2 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Hodně zajímavý námět, vůbec jsem netušila, že to bude takové "scifi". Četlo se to dobře, ale v druhé polovině knihy už se to hodně opakovalo. A souhlasím s tím, že je to dobrá kniha pro ty, kteří ztrácí víru v život. Není to žádná psychologická příručka, ale hraje to na tu správnou emoční strunu. Mně se knížka líbila a asi si přečtu něco od D.H. Thoreau.

07.05.2023 4 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

Určitě si ode mně zaslouží knížka plný počet, protože jsem ji přečetla za necelé dva dny, i s malou akční dcerou (kdo má děti ví, jak je těžké číst :D) Ale kdybych to měla brát z hlediska příběhu, tak to není žádná hitparáda. Ve finále si člověk řekne "to byla ale blbost" ...ale vlastně blbost, která tě baví, do poslední chvíle neznáš pravdu (protože tohle by tě teda fakt nenapadlo) a hlavní hrdince fandíš. Obrázky navíc byl dobrý tah. A Adrian je boží.

07.05.2023 5 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Vrátila jsem se po delší pauze k této sérii a ačkoliv je to delší doba, hezky se mi všechno připomnělo díky zpětným informacím během příběhu. Takže si myslím, že tento díl se dá číst klidně i jako samostatná kniha. Každopádně dějová linka se vyvíjí dál a jsou tam i odkazy na situace z předešlých dílů. Zase se to četlo fakt dobře, nepřišlo mi to nijak nudné, situace byly dobře popsané. Ale ten vztah mezi Avou a Lucem už je trochu přestřelený. Už by klidně mohli být jen tak spolu. Co se týče vraha, tak jo, měla jsem svůj tip celou dobu, ale i tak člověk pořád přímo nevěděl. Neřekla bych, že to bylo jednoznačné. Za mně opravdu dobrá série.

06.05.2023 4 z 5

Přežila jsem Přežila jsem Immaculée Ilibagiza

Přijde mi, že se nejčastěji servírují příběhy z druhé světové války ve všech podobách a přitom je tolik jiných příběhů napříč celé zeměkouli.. přečetla jsem něco z prostření Ruska, Korei i islámských zemí a teď se mi poprvé dostala do rukou kniha z prostředí Afriky. Je vlastně jedno kdo koho pronásleduje nebo o jaký konflikt jde, ve finále je to pořád těžko pochopitelná masová manipulace. Lidi jsou dementi a tak je to všude a pořád.

05.05.2023 5 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Co se týče mně, tak tohle není můj šálek. První povídka mě ještě jakž takž bavila, ta druhá vůbec (nemusím náboženské fanatiky apod. takže jsem to spíš přeletěla očima) no a do té třetí už se mi ani nějak nechtělo. Ale určitě to neshazuju, jsou to silné příběhy ze života, napsané to taky není špatně, takže směle do toho. Jen mně to nějak nechytlo.

04.05.2023 2 z 5

Preludia a nokturna Preludia a nokturna Neil Gaiman

Po šesti přečtených "nekomiksových" dílech pana Gaimana, jsem se po dlouhém okukování a uslintávání v knihkupectvích rozhodla, že obohatím svou knihovnu o tento komiksový klenot. A miluju, miluju, miluju. Miluju ty kresby, všechny ty dialogy, postavy, myšlenky. Bála jsem se (protože to fakt není levná záležitost), že mě to nebude bavit a budu koupě litovat. Ale kurde teď lituju manžela, protože já těch 12 dílů musím mít! A je mi jedno kam to dáme.

02.05.2023 5 z 5