Hotel Zapomnění

Superschopnosti vám nezaručí šťastný život. O tom by mohli členové týmu Umbrella Academy vyprávět. Každý se snaží vyrovnat se svými problémy… a mezitím z kanálu vylézá jejich minulost a hodlá jim zakroutit krkem.

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403504/big_hotel-zapomneni-sWc-403504.jpg 4.334

Umbrella Academy 3.

Tesseractttt

Super komiks, doporučuji.

vinebitch
19.11.2020

Za mě zatím nejlepší díl! Už se těším, až vyjde další.
A pokud se vám zalíbil komiks, velmi doporučuji i seriál, který se třetím komiksem, alespoň částečně, dohání děj a jako plus v něm hraje i Ellen Paige ;)

KubaHanzelin
14.09.2020

Uf, tak to byl nářez..
Ze začátku to vypadalo dost zvláštně, všichni členové rodiny si šli vlastní cestou, ale nakonec to dávalo všechno smysl a byl to teda nášup, že jsem se nestačil divit:)
Kresbu jsem už nějak zvládnul, i když jsem měl chvílemi problém s chaotickými akcemi, ale to k Umbrelle prostě patří i stím cliffhangerem, tohle seriáloví tvůrci taky okopírovali od komiksu, což.. je vlastně dobře:)

Já jsem číslo jedna!

fvalek
02.08.2020

Já už na tuhle šílenou jízdu asi dál nemám a jsem docela rád, že jde o poslední díl. Rodinka se rozdělila a každý má své zvláštní dobrodružství a musím bohužel uznat, že většinu toho moc nechápu, třeba celý "postvesmír" nebo co to bylo... Výhodou ale je, že sjednocení na konci dělá zajímavý prvek, který čtenáře nadchne a ano, to se mi líbilo také.

Komiksu úplně neprospívá štěpení příběhu na stránky, kdy se autor snaží udržet časovou linii všech tím, že střídá hodně zápletek a takřka po každých dvou stránkách se střídá až pět dějových linií, což mě při čtení trochu otravovalo. Celková zmatenost a nutnost domýšlet si spoustu věcí nebo vystačit jen s nesmyslným či nedokončeným významem mi taky úplně nesedla.

Z postav mě zaujala více jen Allison, která je jediná taková přístupná, zbytek postav je dost nevývojových a stále si tam tak nějak pobíhají, aniž by se s nimi cokoliv dělo. Největší škoda je to u Vanyi, která by po konci prvního dílu mohla mít spoustu zajímavých příhod a vývoje, ale bohužel. Úplně zabitá finální zápletka se Sparrow Academy mě mrzí, přečetl bych si ji možná raději než celý příběh o Hotelu zapomnění. :)

jarynek
15.05.2020

Zpočátku hodně rychlé střídání scén a jednotlivých protagonistů, takže jsem měl co dělat, abych se v tom zorientoval (a na první přečtení mi určitě i hodně uniklo). Čtení mne bavilo, ale když nad tím teď přemýšlím, tak bych asi nedokázal odvyprávět celý děj knihy. Což samozřejmě nemusí být chyba knihy, ale moje:). Každopádně po dočtení nemám tak spokojené pocity jako u předchozích dílů.

3DD!3
07.02.2020

Way a Bá hýří možná až plýtvají nápady. Hotel Zapomnění je plný tolika zajímavých záporáků. Každý z nich by zasloužil vlastní příběh a ne jen zazářit a zemřít. Zvraty se vrší a minulost je plná tajemství. Je to knihu od knihy lepší, závěr ale otevřený jako prase a čtvrtá kniha v nedohlednu.

MCGinger
18.01.2020

Četl jsem skoro hned po vydání a původně jsem si chtěl ještě zopakovat první dva díly. Neudělal jsem to a možná jsem měl. Příběh byl zajímavý, ale občas mi asi něco uniklo, nebo jsem to nepostřehl. Pro mě nejslabší ze série, nicméně stále velmi dobrý.

DennisMoore
27.11.2019

Gerard Way patří k těm tvůrcům, kteří to musí mít v hlavě opravdu hodně zajímavé, a jestli Hotel Zapomnění napsal střízlivý, tak poklona, a doufám, že se cítí dobře :) Příběh je totiž zase o patro výš než v minulé Umbrella Academy a rozhodně nepočítá s rychločtenáři - pokud se na některé stránce zastavíte, abyste si ji třeba přečetli celou znovu, soustředili se na detaily a ještě párkrát se podrbali na hlavě, bude to jedině dobře, a úplně nejlépe uděláte, když si po dočtení přečtete znovu celou knihu. Pak totiž zjistíte, že to všechno dává smysl už od začátku (napoprvé a po první kapitole jsem neměl nejmenší ponětí, která bije, a věděl jsem jen, že ty bizarní epizody jsou úžasné) a že ten zmatek sice není menší, ale je ještě zábavnější.