Nikol18 Nikol18 komentáře u knih

První rudá kapka První rudá kapka Jeaniene Frost

Dobrou třetinu knihy jsem měla dojem, že jsem se přehmátla a půjčila si druhý díl. Horečně jsem hledala na interntetu, až jsem zjistila, že je to skutečně první díl. Autorka se zřejmě nechtěla zdržovat zbytečným vysvětlováním, tak prostě čtenáře "hodila" do děje a doufala, že se nějak chytí. Opravdu mi dělalo dlouho dobu problém si připustit, že se jedná o první díl. Nepřekonala jsem to až do konce.
Postupné náznaky co se dělo oné Silvestrovské noci, se mi zdály příliš kusé, neucelené a člověk neměl přesnou představu co se dělo.
Nu, zřejmě zkusím přečíst předešlé autorčiny knihy, které jsou o Cat a Bonesovi a třeba se chytím, přesto se mi kniha líbila, jen mi šlo na nervy Denisino stálé omýlání, že to musí Spadeovi vráti. To jediné mi kazilo celý výhled, jinak to ušlo.

21.11.2012 4 z 5

Třetí kruh Třetí kruh Amanda Quick (p)

Autorka opravdu dokáže tohle téma podat velmi věrně.

13.11.2012 5 z 5

In nomine mortis In nomine mortis Cay Rademacher

Mám ráda historické knihy, ale už na začátku mě to nebavilo. Z období inkvizice zřejmě není můj šálek kávy. Historické knihy ze 13. století se mi více líbí od autora Pip Vaughan Hughes. Takže jsem knihu odložila po dvaceti stranách.

15.10.2012 odpad!

Na pokraji zkázy Na pokraji zkázy Henry H. Neff

Od přečtení prvního dílu utekla už dlouhá doba a já z valné části zapomněla detaily, ale po začtení do druhého dílu se mi některé věci začaly vybavovat a hodně rychle jsem se dostala zpět do příběhu, který mě přitáhl velmi silně a už nepustil.
Jak bylo řečeno, druhý díl je o hodně temnější než první a má mnohem rychlejší spád, je akčnější a nenechává kámen na kameni.
Svým způsobem je to trochu odlišnější Harry Potter, jen s tím rozdílem, že Max není jediný, komu leží osud světa na bedrech. David je dalším kouskem do skládanky a nositelem prokletí. Když člověk čte, jasně vidí rozdíl mezi Maxem a Davidem. David zastává místa toho chytřejšího, kterému hodili na ramena složitější část věci. Max je jasným bojovníkem, hájícím osud všech i přes svou pošetilost a pýchu. Takový novodobý Kevin Costner, coby osobní strážce, ukrývající v sobě těžko ovladatelnou stránku osobnosti, jež mu byla předána otcem.
Přesto pociťuju z psaní jistou snahu se čtenáři zavděčit a vší silou ho udržet při čtení. Kniha je nabitá akcí, aby nenechala čtenáře ani na okamžik klidným, protože je velmi těžké psát pro mládež a udržet je při čtení, aby nepřestali, nehledě na to, jaký je tvrdý souboj mezi autory knih pro náctileté, hlavně po vydání Harryho Pottera. Přesto si myslím, že Henry Neff se toho zhostil docela dobře a na to, že učil dějepis a výtvarku, nasadil dost vysokou laťku, jsem zvědavá na třetí pokračování.

14.10.2012 5 z 5

Můj život s Georgem Můj život s Georgem Judith Summers

Biografické romány nejsou mou doménou a přesto si mě kniha získala. Možná to je tím, že se to skutečně stalo nebo snad zapůsobil styl, kterým autorka píše, tím si nejsem jistá, ale vím, že mě čtení bavilo, užila jsem si ho a načerpala nové zkušenosti.
Stylem jakým autorka podává svůj život, byl úžasný, příjemný a uklidňující. V knize nešlo pouze o soužití s Georgem, spíš hlavně o to, jaký měl vliv na autorku a jejího syna v těžkém období jejich života. Ztráta nejbližšího člověka je vždy těžká a myslím si, že udělala dobře, že si pořídila psa a zrovna takovéhle ho. Z vyprávění člověk jasně vycítí, že i přes všechny Georgovy neduhy, jeho nezkrotnou povahu a příšerné návyky, byl miláčkem rodiny a právě tyto trampoty pomohli v životě Judith, aby stále nemusela myslet na ztrátu manžela a otce.
Kniha mi dala mnohem víc než jen informace o tomto plemeni a historii Londýna, ukázala mi, že život se s nikým nemazlí a záleží pouze na člověku, jak se s ním popere a jaké zbraně vybere.
Autorka si mě získala a možná si přečtu i další její knihy.

14.10.2012 4 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Jako mnoho lidí jsem měla Annu Kareninu v povinně četbě na střední škole. Když se řekne povinná četba, člověk si představí nezajímavé knihy, nudné, nic neříkající, ve své době možné skvostné, ale pro dnešní dobu. Tak není s podivem, že mě toto dílo naprosto překvapilo a uchvátilo, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Báječná kniha, která člověka nenechala ani okamžik klidným. Promyšlenost děje a jeho plynulost mě do sebe velmi silně vtáhla.

12.10.2012 5 z 5

Krutý faraon - Zmizení královny Krutý faraon - Zmizení královny Violaine Vanoyeke

Nemuset jít do práce, přečetla bych knihu za jedno odpoledne. Díky velkému množství přímé řeči se čte sama. Ukazuje fakta, jak se zřejmě odehrávaly skutečnosti v době vlády Tutanchamona a následné intriky a pletichaření proti královně po králově smrti. Kniha není dokonalým bestsellerem, ale neurazí, znalci si rádi počtou a nadšenci se dozví další věci z tohoto období.

08.10.2012 4 z 5

Skleněné slovo Skleněné slovo Kai Meyer

Zdrcující konec, který jsem vůbec nečekala. Dokonalé zakončení této trilogie. Meyera mám strašně moc ráda, perfektní německý spisovatel. Docela bych brala pokračování. Trilogie mě nadchla, ale stejně jako u minulého dílu, obal knihy naprosto podráží její kvality, nehledě na to, že i v Německu mají stejný, on celkově všechny obaly jeho knih jsou trochu zavádějící.

06.10.2012 5 z 5

Pátračka Gilda a Jezerní panny Pátračka Gilda a Jezerní panny Jennifer Allison

Určitě povedenější díl než předešlý. Schválně čtu knihu až teď, někdy mám dojem, že knihy pro děti od dvanácti let nejsou napsány přímo pro tu určitou věkovou kategorii. Zdá se mi, že osobnost Gildy má na dívky působit tak, aby se s ní dokázaly ztotožnit, ale mám dojem, že některé jednání hlavní hrdinky nebylo ani dospělé či dětinské, bylo podle mého horší. Dítě přesvědčené o své dokonalosti a nedosažitelnosti s vlastními představami o uznání. Být o deset let mladší, nad knihou povykuji a možná bych zatoužila být jako Gilda, ale je to pouze pomíjivé a dnešní mládež si příliš dovoluje na své rodiče. Přesto nemusí mít kniha jen samou kritiku. Příběh byl rozvinutý, bravurně zvládnutá zápletka, ale přesto se mi zdá, že postava Gildy spíš navádí dívky, aby se vzpírali rodičům ve snaze dělat to co chtějí. Je to škoda, Gilda má v sobě potenciál, ale co můžeme chtít od knihy pro náctileté. Možná jen trochu úcty k rodičům.

30.09.2012 4 z 5

Stíny noci Stíny noci Amanda Quick (p)

Oh, opět dokonalé jako každý další díl od Krentzové. Nemůžu se jejích knih nabažit. Miluju to romantiku, unáší mě lehký poddtext parapsychologických schopností!
Postava Charlotte i Slada mě opět okouzlila. Z počátku jsem se lekla prologu, ale pak už to bylo báječné, ta zápletka, děj, jejich zbližování a nakonec triufální konec.
Jayne si mě získala i zmínkou páru ze série Splalující lampa Adamem Wintersem a Marlowe Jonesové.
Tahle série prostě nemá chybu a ocenila bych pokračování o rezervaci.

14.08.2012 5 z 5

Příběh Bree by se dal popsat i očima někoho jiného. Šlo by vzít jednotlivě každou postavu a popsat to z jejího pohledu. Osud Bree Stephenie popsala očima mladé dívky, která je vržena do vražedného světa, ve kterém se snaží přežít. Přesto to bylo příjemně zpestředné odpoledne, ale stojím si za tím, že Meyerová není kdoví jak skvělá spisovatelka, prostě se naladila na notu, kterou lidi mají rádi.

28.07.2012 4 z 5

Konec kruhu Konec kruhu Tom Egeland

Mno, co k tomu napsat, abych se moc neopakovala. Možná nejsem příznivce norské literatury, protože mi celou knihu dělalo problém se občas začíst do některých pasáží, které hlavní představitel vyprávěl, zřejmě to bylo tím, že jeho myšlenkové pochody byly vcelku pochroumané, stejně jako jeho osobnost. Přesto knihu nijak neodsuzuji, je to poněkud těžší čtení, zvláště pro ty, co mají raději nějaké knihy, kde většinu zjistíte záhadu na začátku a pak jen čekáte, kdy to dojde i hlavnímu hrdinovi, což v tomto románu není. Dedukujete celou dobu společně s Bjornem. Přesto je začátek a vlastně celá kniha pomalejší, déle se děj vyvíjí a až v poslední necelých sto stranách je děj trochu svižnější, když vám jednotlivé dílky zapadají na své místo. Možná ten průtah děje a některé méně podstatné kapitoly, vysvětlující Bjornovy myšlenkové pochody, mi ztěžovaly čtení, knihu jsem na pár týdnů odložila, než jsem se k ní opět vrátila, přesto jsem ji přečetla do čtyř dnů a zas tak hrozné to nebylo, konec mi dal popud k zamyšlení i ve spojení s Brownovým Da Vinciho kódem. Přehlížím podobné aspekty a odsuzuju řeči, že jde o plagiátorství Englandova konce kruhu, každá kniha je o něčem jiném, ale je jasné, že společný námět prostě musí mít v obou knihách podobná vodítka.
Přesto bych knihu doporučila ke čtení náročnějšímu čtenáři, který si chce lámat hlavu mnoha otázkami.

07.06.2012 4 z 5

Jako rtuť Jako rtuť Amanda Quick (p)

Další díl mě opět okoulil. Stejně jako u předchozí trilogie, i tento druhý díl byl zasen do doby vlády královny Viktorie a nádherně popisoval další zločin za použití Zrcadlového světla a kuriozit paní Bridewellové. Dalo by se říct, že kdyby si člověk přečetl Spalující lampu z minulé trilogie a po ní tento díl, pěkně by mu to zapadalo. Opravdu skvělé a uvolňujicí čtení. Za jeden den ho má člověk přečtený.

03.06.2012 5 z 5

Půlnoční krystal Půlnoční krystal Amanda Quick (p)

Úžasné vyvrcholení celé trilogie. Jsem nadšená. Všechno se vysvětlilo, přestože veškeré náznaky byly uvedeny již v předešlých dílech. Ale finále bylo skvělé a konečně se tam objevil i zmíněný Kerberos, na něj jsem se těšila hodně a i jakým způsobem vlastně vznikl, byl uchvacující.
Autorka si mě opravdu získala. Nemohu se dočkat, až začnu číst první díl Společnosti Arkány.

31.05.2012 5 z 5

Síla vášně Síla vášně Amanda Quick (p)

Velmi čtivá kniha. Z počátku mi trvalo než jsem začala chápat, o jakých schopnostech mluví, ale potom to byla jedna báseň a nedokázala jsem knihu odložit. Vřele doporučuji.

09.05.2012 5 z 5

Mrtví do soumraku Mrtví do soumraku Charlaine Harris

Zajímavě pojatý svět upírů. Konečně něco jiného než jiskřící upíři, který se kvůli všemu kají. Bill se chová občas je opravdový upír i když má slabé chvilky. Shodou okolností jsem prvně viděla seriál, tak jsem si všímala, jak to změnili a upravili. Je pravda, že to museli trochu okořenit, ale kniha napsaná špatně nebyla. Zpočátku nerozhodnost zda-li má psát dál než se rozepsala, ale ušlo to.

08.04.2012 4 z 5

Vrahova modlitba Vrahova modlitba Ariana Franklin (p)

Čtvrtý a poslední díl o Adélii jsem o pár týdnů odkládala, protože jsem věděla, že více už nebude, že paní autorka již zemřela a z jejího pera nebudou další díly. Tak jsem si řekla, že si toho užiju a nelituju. Tento díl o trochu jiný než předešlé. Nevím, jak přesně to popsat, možná jsem nepoznávala Adélii, její chování, které bylo více než naivnější oproti dalším dílům. Všechno na truc, aniž by si uvědomila, že neohrožuje jenom sebe.
Totožnost vraha jsem tušila už na té hostině, když ho tam představil, ale čekala jsem až do konce, abych se v tom ujistila.
Zklamal mě konec. Čekala jsem, že tam bude něco víc, ale autorka zřejmě měla vymyšlený další díl, ale bohužel již ho nedopíše a my můžeme s posledních pár odstavců odtušit, že díky návratu do Anglie to s Rowleym dopadne dobře, i když bych si podle psaní autorky mohla domyslet, že by po cestě domů něco stalo, piráti, někdo další, kdo třeba nenávidí pana biskupa. Jenže to už je v našich představách, přesto bych hlavní hrdince dala pár facek, aby tu svoji hrdost odhodila někam do háje.
Sama také píšu a občas mi mé postavy si dělají co chtějí a jejich jednání je nepochopitelné, tak mám dojem, že chování Adélie autorce v posledním dílu trochu uteklo.
Jinak jsem ráda, že jsem si tuhle sérii přečetla. Nadchla mě a ukázala pozdní středověk v krásných a nemilosrdných barvách, i když vrahové by se dali přirovnat k současným masovým vrahům.

06.04.2012 5 z 5

Inés, má drahá Inés, má drahá Isabel Allende

Skvělý historický román s pravdivými základy. Sice jsem knihu musela číst na dvakrát, ale když jsem se do ní začetla. Opravdu mě ohromila. Velmi barvitě popsané skutečné události, které člověk utvrdily v tom, že kolonizace nebyla nic svatého, ale ve skutečnosti kruhého.

07.03.2012 4 z 5

Kamenné světlo Kamenné světlo Kai Meyer

Kai Meyer je skvělý německý autor, který i když píše pro děti, má ve svých příbězích něco víc. Kniha se mi moc líbila. Její obsah je báječný a uchvacující, jen mě od čtení odradil obal, který by mohl být více vypracovanější, abych více podtrhoval děj knihy. Nemohu se dočkat třetího dílu. :)
Jde vidět, že Češi okopírovali obálku od Němců, kteří nemají kreativnější nápady. Podle mě obalem trochu knihu pohřbili.

06.03.2012 5 z 5

Relikvie mrtvých Relikvie mrtvých Ariana Franklin (p)

Další díl od fenomenální spisovatelky, který men velmi potěšil a nadchl svým dějem, jeho dynamičností a svižností. Úžasně vykreslené postavy, se kterými prožíváte úplně všechno a přejete si, aby to dopadlo tak jak chcete. Přemýšlíte kdo je vrah, co se stalo, jak se to stalo a nakonec jste překvapeni, jak to ve skutečnosti bylo a jaká má Adelii pro toto um.
Jsem nadšená a nemůžu se dočkat až si přečtu poslední díl.

05.02.2012 5 z 5