Krutý faraon - Zmizení královny

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Historický román ze starověkého Egypta líčí boj o trůn po smrti faraona Tutanchamona. Hlavní hrdinkou románu je mladá ovdovělá královna Anchesenamon, která se ocitá ve složité situaci. Nadbíhá jí velekněz Aje i generál Haremheb. Ona by však upřednostnila chetitského prince. Posílá mu dopis po tajném poslovi a netrpělivě čeká na jeho příjezd do Egypta. Aje a Haremheb mezitím rozehrávají vysokou hru kdo s koho. Kniha je doplněna souborem map starověkých zemí Blízkého východu, souborem map hrobek v Údolí králů, chronologickým přehledem vládců starověkého Egypta a genealogickým stromem prvních faraonů 18. dynastie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79729/big_kruty-faraon-zmizeni-79729.jpg 4.315
Série:

Krutý faraon 2.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Alpress, Alpress
Originální název:

Ay Pharaon - La Disparition De La Reine, 2005


více info...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Krutý faraon - Zmizení královny

dominika2585
02.05.2016

Oceňuji, že v tomto díle nebylo tolik popisných pasáží, ale spíše přímá řeč, která se čte sama. Intriky a lsti kolem královského dvoru, jsou skvělým tématem, a autorka se toho zhostila jak jinak než skvěle a pravdivě.

neffertari1
23.12.2012

Protože mám o egyptské historii poměrně dost načteno,oceňuji autorčinu snahu držet se skutečných událostí i postav což u mnoha jiných romanopisců z tohoto období postrádám. Její trilogie je čtivá snad i důvěryhodná, ostatní její knihy už takové nejsou.


Nikol18
08.10.2012

Nemuset jít do práce, přečetla bych knihu za jedno odpoledne. Díky velkému množství přímé řeči se čte sama. Ukazuje fakta, jak se zřejmě odehrávaly skutečnosti v době vlády Tutanchamona a následné intriky a pletichaření proti královně po králově smrti. Kniha není dokonalým bestsellerem, ale neurazí, znalci si rádi počtou a nadšenci se dozví další věci z tohoto období.

Leskodka
07.06.2012

Kniha nebyla špatná, ale tak nějak mě víc nezaujala, nenadchla...