Jako rtuť

Jako rtuť https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84389/jako-rtut-84389.jpg 4 76 20

Zrcadlo (Amanda Quick) série

Virginia Deanová se o půlnoci probouzí vedle mrtvého těla. Zakrvácený nůž v ruce a nijaká vzpomínka na to, co se mohlo přihodit. Temná energie vyzařující ze zrcadel obklopujících místnost přemáhá její smysly. Avšak přichází pomoc, neznámý muž, na nějž však již nezapomene. Owena Sweetwatera, který zdědil rodinný talent k odhalování psychických zrůd pronásledujících londýnské ženy a děti, sem přivedlo vyšetřování vraždy právě včas. Ačkoli členové Společnosti arkány považují Virginii za iluzionistku a šarlatánku, Owen má jiný názor. Virgininy schopnosti jsou skutečné a on je nutně potřebuje k řešení svého případu...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Baronet

Quicksilver , 2011

Luigi1
27.06.2023 3 z 5

Dobré počteníčko

Ála1968
10.06.2023 4 z 5

Opět nádherná romantická detektivka z viktoriánské doby.Tuhle sérii miluji

Kudík
21.05.2023 5 z 5

(SPOILER) Probuzení Virginie Deanové v místnosti plné zrcadel s mrtvolou vedle sebe, navíc, když máte zrcadlový talent (čtení obrazů a odrazů v nich), není určitě nic příjemného. Na pomoc jí přichází Owen Sweetwater s upravenou verzí loveckého talentu. Zajímavě se zde opětovně mihnou "hračky" hodinářky paní Bridewellové, vč. její maličkosti. A protože autorku už mám načtenou, bylo mi jasné jak skončí Charlotte Tateová s bratrancem Owena v podání Nicka, a že paní Croftonová nechce dát výpověď. :) U tohoto dílu jsem i brzy identifikovala totožnost pana Newtona.

pip11
17.08.2021 5 z 5

Tajemná a temná zápletka z viktoriánského Londýna, šílení zločinci a spousta parapsychologických schopností na straně dobra i zla. Poutavé od prvních řádků, příběh mě nezklamal.

angelbooks
12.09.2020 5 z 5

Hmmm... prakticky jsem knihu četla s nosem zabořeným mezi řádky, jako kdybych se ocitla v příběhu. Od začátku do konce velmi poutavý děj, hlavní hrdinové, kteří vám přirostou k srdci a vedlejší postavy, které vás zaujmou.
To a mnohem víc jsem objevila v této knize, kterou vám doporučuji!

pegasek
31.01.2020 5 z 5

kniha me od prvniho pismenka strhla,cely pribeh,cely dej me naprosto fascinoval.Bylo tam napeti,akce,laska a neco vic...tato spisovatelka me stale vice svyma knihama prekvapuje.

moudivlacek
26.04.2019 4 z 5

Owen a jeho příbuzní mě zaujali hned od začátku. Na druhou stranu jsem si vážila i Viktorie, která se s Owenem seznámí za ne zrovna příjemné situace. Sice zvažuje, že lepší je nebýt v jeho společnosti, přesto objektivně pozoruje na sobě i příjemné změny a hlavně objevuje v jeho přítomnosti pocit bezpečí.
Na druhou stranu objevíme vyšinuté lumpy, kteří si snad ani nezaslouží označení člověk. Viktorie i Owen se zachraňují navzájem láskou.
Těším se na další díl.

zuzana4291
14.05.2018 2 z 5

Čekala jsem jsem od této knihy více napětí. Bohužel, jsem byla zklamaná. Na to, že se od začátku vyšetřovaly dvě vraždy a jeden pokus, tak od odhalení až skoro ke konci byl děj nudný a moc nezáživný, až zase ke konci se začalo něco dít.

Jája92
27.01.2018 3 z 5

Další poutavé pokračování z pera výborné autorky.

Laf
22.10.2017 3 z 5

Kniha je pěkně napsaná, takže se čte úplně sama a vtáhla mě do děje. I přesto mi tam něco chybělo.

Majdule
11.03.2017 4 z 5

Je zajímavé, jak na mě knihy této autorky působí. Jako totální relax a uvolnění. Jako karamelový pohár v cukrárně. Za mě velké plus za viktoriánskou Anglii. Příběh samostatné ženy, schopné postarat se sama sebe, a divokého, temného samotáře na straně dobra mě bavila. I když její paranormální série mě zase až tak neberou.

kacaaba
25.06.2016 5 z 5

Super, moc hezky se mi to četlo a porozuměla jsem této rodině, která byla nakousnuta v knize O život.

munka
01.05.2016 4 z 5

Pekné čítanie, zaujímavá zápletka

zuzana1107
08.12.2015 5 z 5

Kniha je čtivá)

helenkan
16.12.2014 5 z 5

Bezva počteníčko.Ráda čtu knížky téhle spisovatelky a nikdy mě nezklamala.:))))

tuldas
03.11.2013 4 z 5

dobré ,mělo spád

NikinkaFantasy
29.09.2013 5 z 5

Kniha byla velmi zajímavá. Tak trochu to navazovalo na první díl a to se příběh odehrával v jiném století, než první. Nejdřív mi to připadalo divné, ale pak jsem pochopila, že vše má svůj význam :-). Škoda jen že v prvním díle nebylo něco o rodině Sweetwaterů. Bylo to velmi zajímavé a knihu taky doporučuji. :-)

mariva
17.06.2013 5 z 5

Prima počtení,další ze série Společnosti Arkány. Líbí se mi, že se setkávám i s postavami z jiných dílů a knihy se navzájem dějově propojují.

kika 13
23.02.2013 3 z 5

Vím jak tato autorka píše a opět mě nezklamala.

Nikol18
03.06.2012 5 z 5

Další díl mě opět okoulil. Stejně jako u předchozí trilogie, i tento druhý díl byl zasen do doby vlády královny Viktorie a nádherně popisoval další zločin za použití Zrcadlového světla a kuriozit paní Bridewellové. Dalo by se říct, že kdyby si člověk přečetl Spalující lampu z minulé trilogie a po ní tento díl, pěkně by mu to zapadalo. Opravdu skvělé a uvolňujicí čtení. Za jeden den ho má člověk přečtený.

Amanda Quick (p)
americká, 1948