Nikiny Nikiny komentáře u knih

Elita Elita Kiera Cass

America, Maxon, Aspen...Můžu říct, že druhý díl mne najednou vytrhl z romantického snění alá "šťastně až do smrti". V jednu chvíli jsem měla chuť být Americou a nejen Maxona seřvat, ale nakopnout ho i do jeho "královského nádobíčka" :-D. Jde vidět, že vše není až taková pohádka. Vyjasnění přišlo záhy, opravdu jsem zvědavá, jak bude První pokračovat. I když mi ke konci začalo vadit, jak je America plačtivá, příběh mě vtáhl do děje neuvěřitelným způsobem, což jsem vážně od tohoto typu knížky nečekala. Vždy, když mě někdo vyrušil od čtení, měla jsem chuť ho rozcupovat na kousíčky :-D

11.09.2016 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Tahle knížka pro mě znamená oddech od normálního života, skvěle se čte, téma je pro mě relax a zároveň je i romantická. Takže jsem si řekla "Proč ne?" ráda si přečtu i další díly a budu se těšit na další vývoj děje :).

04.09.2016 5 z 5

Mechanická princezná Mechanická princezná Cassandra Clare (p)

Parádní poslední díl. Nějak nevím jak začít. Skvělé postavy, příběh, konec. Jen si musím přečíst ještě jednou konec poslední knihy ze série Nástrojů smrti. Ti co četli, pochopí :). Trochu si osvěžit úplný konec... :(

20.08.2016 5 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

Naprosto jsem si tuto ságu zamilovala, zatímco sága Nástrojů smrti byla ze začátku taky skvělá, Pekelné stroje nemají klesající tendenci oproti "Nástrojům". Tessa mi přijde velmi sympatická, chytrá a zvláštní. Naprosto mi sedla jako hlavní hrdinka. Ihned začínám číst další díl a jsem upřímně nešťastná, že je to díl poslední...

24.07.2016 5 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Kniha se mi dobře četla (kupodivu lépe než Nástroje smrti), hned se vrhám a další díl. Konečně se dozvím, co předcházelo Clary a Jacovi a konečně je to o někom jiném!!! Můžu doporučit těm, co nepotřebují extrémně akční scény jako na konci Nástrojů smrti.

20.06.2016 5 z 5

Dívka z nočních můr Dívka z nočních můr Kendare Blake

První díl se mi moc líbil, měl zápal a byl něco (pro mne) nového. Druhý díl už tak akční nebyl, byl napsán čtivě, ale konec jsem si představovala jinak. Byl to v podstatě happyend, ale zároveň i nebyl...

09.05.2016 4 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Kniha byla čtivá, občas jsem se opravdu nemohla odtrhnout, hlavně v akčních hororových scénách. Kdo si přečte, neprohloupí :) Hned jdu na další díl.

28.04.2016 5 z 5

Vášeň Vášeň Lisa Jane Smith

Klasický příběh 2 kluci 1 holka = stejný základ jako pro upíří deníky. Upřímně jsem od autorky čekala víc...

03.04.2016 3 z 5

Posedlost Posedlost Lisa Jane Smith

Jednoduše napsané vyprávění o 2 chlapcích a 1 dívce (podobné upířím deníkům)

20.03.2016 3 z 5

Odhalení Odhalení Lisa Jane Smith

Příběh je jednoduchý, kniha se dá přečíst za jeden den, taková oddechovka. Obsah by se dal shrnout do pár vět. Ale jako relax knižka je dobrá.

17.03.2016 3 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Knížka se četla sama, jen byla dost stručná, což mě mrzelo, i když chápu, že námět byl asi vyčerpán v původních třech knihách. Nakonec jsem ráda, že si autorka vybrala pro vyprávění své povstalecké trilogie postavu Tris, nic proti Čtyřce, je to správňák a dle mé představy i sexy týpek, ale více mi do vypravěčské pozice seděla Tris. I tak je fajn si přečíst, jak to vypadalo z jeho pohledu.

13.03.2016 3 z 5

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

Jak jsem doufala, od knihy čtvrté měl zbytek série stoupající tendenci! Poslední kniha byla mnohem akčnější, mnohem záživnější a mnohem více se mi líbila, dá se srovnat s velice dobře napsanými prvními třemi díly série. Tato poslední kniha byla velmi čtivá, kromě prostřední části, nejvíc se mi líbil konec, kde se mohlo stát opravdu cokoliv. Až mi bylo líto, že je tomuto příběhu opravdu konec. A zase otevřený konec v záležitosti Emmy, snad najdu v nějaké knize autorky pokračování jejího osudu. Nakonec jsem ráda, že jsem celou sérii dočetla, konec mě potěšil :)

05.03.2016 5 z 5

Město ztracených duší Město ztracených duší Cassandra Clare (p)

Po přečtení čtvrté knihy jsem doufala, že pátá bude záživnější, živější a čtivější, naštěstí se tak stalo, sice nic závratného, ale přece, tak snad bude mít tato série vzestupnou tendenci, pokud se jedná o knihu šestou...

03.01.2016 3 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

Jedna slečna nebo muž zde na fóru měl pravdu, měla jsem dočíst jen přechozí díl této série a brát to jako konec, jak to původně zamýšlela autorka. Ale každému se líbí něco jiného, takže kdo chce, ať čte, třeba se bude líbit... Ale stejně to dočtu až do konce, protože nemám ve zvyku nedočítat série, tak snad bude další díl lepší :)

06.12.2015 2 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Skvělá, v celku nečekaný závěr, už se těším na další díl

01.09.2015 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Kniha je opravdu čtivá, nemohla jsem se odtrhnout od začátku až do konce. Ale ten konec .... Ten konec jsem opravdu nečekala! Všechny díly do sebe zapadly jako puzzle, i hlavní postavy jsem si zamilovala.
Trilogie jako taková - skvělá! Nebylo tam zbytečné "okecávání" čehokoliv, o akci nebyla nouze a odvahy nebo sebeobětování tam bylo na rozdávání!

12.04.2015 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Stejně dobrá kniha jako první díl, už se teším na filmové zpracování

22.03.2015 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Skvěle napsaná kniha, přečetla jsem jedním dechem!

15.03.2015 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Nevím, co všichni na této knize vidí, je nudná, pořád se opakuje. Hold, když od ní člověk moc čeká, většinou to za moc nestojí. Sotva jsem měla sílu knihu dočíst, do dalších dílů se určitě nepustím. Jako jedinou sérii, tuhle nikdy nedočtu, to by nejdřív museli všechny ostatní knihy zmizet z povrchu zemského :D.

15.03.2015 2 z 5

Z rodinné kroniky Lady Fuckingham Z rodinné kroniky Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Příjemná změna :) Moje druhá kniha z žánru erotické literatury, čte se sama

22.08.2014 5 z 5