niika niika komentáře u knih

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Ač je to literatura pro děti a mládež, myslím, že já jako dospělá jsem si knihu užila ještě víc. Naprosto dokonale napsané. Celou dobu jsem se u toho rozplývala a těšila se na to, co Anna zase vymyslí. Málokdy hodnotím knihu 5 hvězdičkami.
PS: Byl to tip tady z DK. Super. Díky

14.08.2017 5 z 5

Všechno je jinak! Všechno je jinak! Gilles Legardinier

Opravdu super. Řekla bych univerzální, bude se líbit všem.

10.07.2017 4 z 5

K čemu ženy mají muže K čemu ženy mají muže René Melichar

Mě to teda sedlo. Jasně, je to psáno s velkou nadsázkou, ale právě proto je kniha tak vtipná. I když stačil by poloviční rozsah. Časem se hlášky opakovaly a opakovaný vtip není vtipem.

14.05.2017 4 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Jo, bylo to velice milé čtení. Pohladí na duši.

21.04.2017 5 z 5

Zajícův rok Zajícův rok Arto Paasilinna

Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale protože mám obecně tohoto autora moc ráda, tak dávám čtyři. I když třeba Stará dáma vaří jed bylo o trochu lepší. Líbí se mi, jak Paasilinna dokáže čtenáře přinutit přijmout nějaký až neuvěřitelný fakt jako obyčejnou věc. Ale víc už prozrazovat nebudu. Doporučuji všem.

21.04.2017 4 z 5

Nevinné lži Nevinné lži Kerstin Gier

Hodnotila bych mezi 3 až 4 hvězdičky, na 4 to ale nebylo. Dobře a zábavně strávený čas, určitě bych knihu všem doporučila. Četla se moc dobře. Pro mě je ten příběh z kategorie, že zabaví, ale nijak se člověka nedotkne, takže nebudu mít potřebu se ke knize vracet. Ovšem to hodnocení knihy je veskrze kladné.

10.04.2017 3 z 5

Kam patříme Kam patříme Emily Giffin

Moc se mi líbil ten formát, že kapitoly vypráví na střídačku dvě osoby, matka a dcera. Přestože by se ten příběh dal napsat hodně romanticky až ve stylu červené knihovny, oceňuji, že se tomu autorka vyhnula a pokusila se to napsat tak nějak střízlivě. Román správně patří do edice pro inteligentní ženy.

11.03.2017 3 z 5

Tato kniha je zatím jediná kniha od Murakamiho, kterou jsem četla. Odhaduji, že to byla dobrá volba pro seznámení se s Murakamiho tvorbou. Příběh mě hodně zaujal a ještě více oceňuji, že je ten příběh tak komplexní, přestože kniha nemá ani 200 stran.

29.01.2017 4 z 5

Úterní ženy mezi bylinami a řepou Úterní ženy mezi bylinami a řepou Monika Peetz

Kniha byla velice příjemná, jen měla pomalý rozjezd. Ale stojí za to to překonat.

14.01.2017 3 z 5

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Knihu hodnotím třemi až čtyřmi hvězdičkami. Velice oceňuji velmi originální přístup jak ke knize i k tématu. Nutno ovšem podotknout, že při čtení této knihy budete potřebovat alespoň minimální zájem o filozofii vzhledem k rozsáhlým pasážím o historii filozofie. U knihy udrží hlavně netradiční příběh Sofie a Hildy.

14.01.2017 3 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Byla by jednoduše škoda nezpracovat takový příběh takové mimořádné ženy,

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Není to sice žádná vážná literatura, a ani bych ji nezařadila mezi převratné objevy v daném žánru, ale knihu jsem přečetla rychle a moc mě pobavila. Je dobře, že autorka proložila romantický příběh humorem.

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Na to, že k podobnému romantickému typu literatury přístupuji tak trochu s opovržením, stejně jsem se začetla a knihu zvládla na několik málo zátahů. I když příběh byl nemožně nereálný a Abby i Travis mě svým chováním neuvěřitelně rozčilovali, dávám 4 hvězdy. Doporučuji všem.

16.10.2016 4 z 5

Odpočinková humorná literatura.

Stará dáma vaří jed Stará dáma vaří jed Arto Paasilinna

Místy až neuvěřitelné či přehnané, ale kniha vtáhne čtenáře a napíná ho. Takže super. Moc mě kniha pobavila.

06.10.2016 4 z 5

Důvěřuj, ale pak se moc nediv Důvěřuj, ale pak se moc nediv Zita Marinovová

Čte se to velmi svižně na tu úroveň, prakticky bulvár s vymyšlenými postavami. Ale ten jeden nebo dva večery se tomu dají obětovat.

25.08.2016 2 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Patrně nejsem cílová skupina. Ani příběh, ani zpracování mě nezaujaly. Četla jsem ve formě Eat, pray, love one woman's search for everything, Elizabeth Gilbert; retold by Rachel Bladon, Oxford University Press. Ale ani film mě nijak zvlášť nebavil. Průměr.

08.08.2016 2 z 5

Zvěrolékař na blatech Zvěrolékař na blatech James Herriot (p)

Kniha má velice dobré hodnocení nejen tady na webu, ale i moji známí ji hodnotili velmi kladně. U mě jen za tři hvězdičky. Nebyla špatná, přečetla jsem ji, pobavila se, ale vím, že se k ní pravděpodobně vracet nebudu. Proto hodnotím jako průměr. Ale je to jen subjektivní názor.

08.08.2016 3 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Na rozdíl od předchozího komentáře tvrdím, že existuje velmi mnoho špatných knih o motivaci a Konec prokrastinace je zářící výjimka. Člověk v tom poznává sám sebe. Určené spíše pro lidi, kteří si svůj pracovní i volný čas určují sami. Tato kniha jim pomůže čas efektivně zorganizovat a dá návod na to, jak všechny naplánované úkoly opravu splnit. Oceňuji především velmi konkrétní postupy, jak aplikovat různé nástroje do praxe.

16.01.2015 5 z 5

Podivuhodný případ dr. Jekylla a pana Hyda / The Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde Podivuhodný případ dr. Jekylla a pana Hyda / The Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde Robert Louis Stevenson

Bohužel jsem se nedostala přes první stranu. Tu to knihu hodnotím z hlediska účelu, tj. zlepšit si porozumění angličtině, jako velmi slabou. Nedopovídá středně pokročilému čtenáři, ale spíše velmi zdatnému čtenáři. Knihy v angličtině čtu pravidelně, a proto vím, že zvolený jazyk byl příliš náročný pro uvedenou úroveň. Co se týká příběhu, ten je možno užít si stejně kvalitně jak v angličtině, tak v češtině.
Reedit 2016: Knihu jsem nakonec přečetla v AJ v redukovaném vydání převyprávěném Johnem Escottem, level 3 - snadná angličtina. Ten klasický příběh je moc fajn a stále dokáže vtáhnout do děje.
Příběh hodnotím velmi kladně, ale hodně záleží na vydání.

16.01.2015 1 z 5