Nightstalker Nightstalker komentáře u knih

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Jednoznačně nejlepší kniha od tohoto autora. Obě linie vyprávění, ať ze strany Karla nebo Viktora jsou děsivé o to více, že se drží skutečných událostí (Křišťálová noc, komanda smrti na východní frontě, peklo vyhlazovacích táborů atd.). Je to román, ke kterému se zcela jistě vrátím.

06.04.2020 5 z 5

Jihočeský horor Jihočeský horor * antologie

Velice povedená antologie. Nesedl mi pouze styl psaní Anny Korbelové. Hned se chystám na další knihy z Golden Dog.

02.01.2022 5 z 5

Ztráty a nálezy Ztráty a nálezy Aleš Brichta

Vyrůstal jsem na metalové muzice a Arakain byl pro mě od druhé poloviny osmdesátých let nejlepší českou kapelou. Vzpomínky Aleše Brichty jsem si přečetl s radostí, ale i s nostalgií. Za mě zasloužený plný počet hvězd.

26.01.2022 5 z 5

Oni Oni Mark E. Pocha (p)

Na nízkém hodnocení této knihy se podepisují většinou ženy, které netuší, co od knihy mají čekat. Tohle není kniha pro fanynky D. Steelové, jakou je třeba paní 2veverky a další. Je to nefér, jako kdybych já hodnotil pro mě nečitelné sra.ky (třeba zrovna Steelovou), které jsou mimo kategorii knih, které čtu. Tohle má být čistá řezničina a tou také je.

23.04.2020 5 z 5

Dům u hřbitova Dům u hřbitova John Everson

Poctivý horor ze staré školy, který si na nic nehraje. Strašidelný dům, pocta klasickým hororovým filmům, spousta krve. Na dlouhé zimní večery ideální čtení.

27.01.2021 5 z 5

Bestie Bestie Mark E. Pocha (p)

Tak to byla krvavá jízda. Připadalo mi, že se autor nechal inspirovat nejen Svitkem, ale i Hojerem (sériový vrah a kanibal popravený tři roky před Svitkem). Na toho jsem si vzpomněl hned při první scéně ve vlaku.

24.04.2020 5 z 5

Dítě tmy Dítě tmy Miroslav Pech

Jsem spokojen. Čekal jsem něco krvavého a dostal jsem porci řádné řezničiny, které není nikdy dost. Pan Pech mi připomíná slovenského Marka E.Pochu. Doufám, že budou následovat i další knihy.

23.04.2020 5 z 5

Mainstream Mainstream Miroslav Pech

Kniha mě mile překvapila a jak povídky, tak i novelu musím ohodnotit čtyřmi hvězdami. Už se těším na další autorovu knihu Dítě tmy.

15.04.2020 5 z 5

Došel nám čas Došel nám čas Barbora Walterová Benešová

Je to hodně slabá kniha. Miluji postapo a nechal jsem se zlákat ke koupi, což byla velká chyba. Není to čtení pro dospělé, ale pro puberťáky, což bohužel v anotaci uvedeno není. Hlavní hrdinové jsou strašně nesympatičtí spratci, které by ve Walking Dead nechali sežrat během první kapitoly, pro potěchu čtenáře. Styl psaní není úplně dobrý, ale jde o začínající autorku, tak budiž. Vydržel jsem číst cca sto stránek a dále jsem jen prolistoval.

24.12.2018 odpad!

Prokletá kaple Prokletá kaple Robin Stejskal

Po Opatřilovi a Benešové, je tohle další kniha, kterou bohužel musím ohodnotit jako odpad. Opět jsem se (jakožto milovník hororů) nechal nachytat na anotaci. Hrozná chyba. Možná kdyby něco podobného napsalo děcko z páté třídy, dám dvě hvězdy za snahu. Ale pokud je toto výplod dospělého člověka, je to skutečně hodně slabé. Od teď, co se týká hororu, zůstanu raději u zahraničních autorů a z tuzemských u Doseděla s Vojtíškem.

30.04.2019 odpad!

Hodina vlků Hodina vlků Martin Sládek

Bavil jsem se neskutečně moc. Pro mě nejlepší česká fantasy. Hned se vrhám na Hladovou smečku a doufám, že další knihy od p. Sládka budou přibývat.

30.07.2018 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Dvě hvězdy za snahu, ale to je maximum. Námět nebyl špatný, ale ta rozvláčnost. Strašné. Být to povídka, novela tak o.k. Ale 500 stran bylo na tohle vážně moc. To si může dovolit King apod. Vydržel jsem 200 stran a když byl hlavní hrdina uź asi po desáté na obědě, či večeři u babky sousedky, čemuž byl vždy věnován značný prostor, nevydržel jsem a knihu vymazal.

03.04.2023 2 z 5

Čepel entropie Čepel entropie Vilém Koubek

Mám stejný názor jako pánové Popluh a hanzmb. Je to hodně slabé. A to jsem fanda Kotlety, Kulhánka, Kopřivy, takže krev a násilí mě v knihách nevadí.

25.11.2019 1 z 5

Hrůzostrašné povídky Hrůzostrašné povídky Dan Angus (p)

Tragédie. Ztracený čas a vyhozené peníze, které jsem raději měl dát bezdomovcům na krabičák. Prý skotský spisovatel (v tom případě jsem Joe Hill). Psáno stylem dvanáctiletého puberťáka. A to jsem vášnivý milovník hororů, ale tohle je slaboduché. Počítám, že kladné recenze mohli dát je příbuzní autora. Vyhněte se této sbírce.

05.02.2018 odpad!

Nový měsíc na vodě Nový měsíc na vodě Mort Castle

Tak tohle bylo hodně špatné. Divně napsané, nezáživné, některé povídky jsem nepochopil. Nemohu doporučit.

08.06.2023 1 z 5

Neklidné pobřeží Neklidné pobřeží Chris Ould

Bezbřehá, nekonečná nuda. To má být thriller pro fanoušky Tima Weavera, jak v reklamě uvádí nakladatel? Zatímco od knih T. W. se nedokážu odtrhnout, při čtení Neklidného pobřeží jsem si připadal jako masochista. Za polovinou jsem usoudil, že život je příliš krátký a nalistoval konec. I ta jedna hvězda je milostivá. Jdu si zlepšit náladu novým L. Childem a na Oulda chci zapomenout.

08.07.2021 1 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Luca Veste

Nedočteno. Nudné čtení s nesympatickými postavami.

25.11.2019 odpad!

Hororové povídky Hororové povídky Dan Angus (p)

Nechápu. Jak někdo dokáže přirovnat tyto dětsky (nebo stupidně v případě dospělého) napsané povídky ke Kingovi. Stejně jako u předešlé sbírky (ano, jsem hlupák, neboť jsem si objednal obě najednou) si myslím, že nepatřičně vysoké hodnocení dávají blízcí Opatřila. Poprvé v životě, jsem při čtení měl chuť inzultovat autora a dostat z něho každou korunu zpět. A všem doporučuji, nekupujte si tuto prosťoučku knihu.

11.02.2018 odpad!