Čepel entropie

Tonda Vořezálek otevře oči do světa, v němž zemřel. Znovu potká svou milující ženu i přátele z útulného domova důchodců — a vzápětí je všechny pozabíjí. Démon, kterého si přinesl z druhé strany, má totiž hlad a chce si užívat. Záhy však démon zjistí, že svět lidí není tak snové místo, jak ho líčí legendy a cestovní kanceláře v pekle. Na paty se mu pověsí lovci, smůla a možná i prastaré mocnosti. Ne přede všemi se mu podaří utéct a jeho idylické vraždění pro radost se změní v boj o přežití. Změří tak síly se Satanem, naučí se pít earl grey a na vrcholu šílenství se sveze po zcela průjezdné dálnici D1. Nakonec se kolem něj rozpoutá celoplanetární apokalypsa....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/383158/cepel-entropie-zpF-383158.jpg 3.431
Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno · Host

Kniha Čepel entropie

GIF242

Sice je to tak trochu kontroverzní téma pro knihu, ale mě to bavilo. Mělo to spád, vývoj a vtip.

hanzmb

Jestli tohle má být následník Kulhánka a Kotlety, tak to s budoucností tohoto žánru u nás moc dobře nevidím. Výše jmenovaní měli ve svých knihách myšlenku a záměr. Tady se jen střídá totální destrukce s regenerací tolikrát, aby to vydalo na knihu.

Lenka.Vílka

("Paní Nováková prožila dlouhý a plodný život. Za druhé světové spala s Němci, jen když měla menstruaci. Vždycky si proto tajně případala jako odbojářka. Nakonec vystudovala, láskyplně přijala rudou a začala pracovat jako učitelka.")

A s citacema konec. Musela bych opsat celou knihu. Jedno vtipnější než druhé ;)

Jsem na bizár. A tenhle mě moc bavil. Jeden by řekl, že alespoň v důchoďáku bude klid, co? To ještě tak! Stačí démon a rozpoutá se peklo. Hodně vtipné a nechutné peklo.

A taky se smiřte s tím, že démonům se u nás líbí. A je jich tady hodně. Co v pekle, že jo? Naprostý souhlas.

Jo, a potom je tady Earl, kterej našemu penzistovi zachrání pr&@l. A to doslova. Má s naším Tondou svoje plány. A tim nemyslím zabití. Hned teď. A začne mejdan jenom pro zvané, který mě vážně dostal. Protože nikdy nevíte, kdy se z obyčejné práce stane, jo, právě "ta práce", kdy to potom je buď pořádná sranda, na konci která je průser nebo velký průser od začátku do konce. Záleží na tom, jak se na problém koukáte.

A zmínila jsem, že je Satan sekáč? Fakt je! A když dorazí papež a co se dělo potom, to už jsem byla v jiný dimenzi. Kompletně.

Asi je hlavní nebrát knihu až tak vážně. Fajn, je to nechutný, čili ne pro každýho. Vtipný a ujetý. Ale vlastně hodně dobrý. A líbilo se mi, jak je to napsaný. Fakt jsem se bavila. A byla příjemně překvapená.

Plague

Jak často už jsme zažili, že má kniha parádní nástup. Všecko nasvědčuje tomu, že to bude jedna originální dech beroucí jízda a na každou další stránku se těšíme jako puberťák na smíšený letní tábor.
No, tak tohle je opak. Úplný! Hodnotím jako žánrový, subžánrový a subsubžánrový neznasatan (stejné jako neznaboh, kdybyste ještě nevěděli jak to doopravdy je….). Jsem jen obyčejný čtenář.

Začátek bych vyjádřil jako pocit, kde to dpr..ele sem? Co to je? Šílenost střídá šílenost, trocha černého humoru (já rád), hodně vulgarit a zase trocha černého humoru. Jediné smysluplné bylo věnování, které jsem měl napsané hned na začátku. Díky Luci. Když o tom tak přemýšlím, tak ten černý humor a zmíněné věnování byly důvody proč jsem četl dál… a možná i zvědavost, jestli to bude taková ko..tina celou dobu. Víceméně byla. Ale bavila čím dál víc. Když člověk prostě přepne z intelektuální roviny, opustí předsudky o tom, jak je to správně s démony, peklem, inkvizicí a podobně a jen se baví, tak je to fajn oddechovka. A smál jsem se čím dál víc.

80% knihy nemá valný děj ani příběh. Je to postavené na absurditách, extrémech, vulgaritách a jakjinak, afroamerickém humoru. Jeden démon potká jiného, plácnou si že se budou bavit na úkor hloupého lidstva a tak nějak se protloukat tou naší debilní společností. Postavy vykreslené na jedničku, Tonda a Earl …. kam se hrabe Belial, Legion a další.
Až sem pocaď je to za tři hvězdy. Ta čtvrtá je za dvě konkrétní stránky těsně před koncem (satanova vsuvka) v poslední kapitole a Epilog. To poslední co bych čekal v téhle smršti je filozofické zamyšlení na podstatou Boha, Satana a jejich vztahu nevztahu. Leckdo by se divil, jak o nás mluví náš stvořitel a s jakým účelem nás vůbec z té hlíny uplácal. A že to bude ušlechtilý důvod asi nikdo nečeká, že? My přemýšlíme o tom, kdo stvořil nás a proč …. Nic nového. Ale slyšet boha říkat kdo stvořil mě a proč? A ne zrovna hezky o nich mluví, to néžené.
Epilog – spoilerům se nevyhnu! Ta ironie! Bravurní. Bůh se směje naší nadutosti, kdy si myslíme že jsme nedotknutelní a nikdo a nic (včetně velkého B) na nás nemůže, během toho co nás vymazává z toho kousku vesmíru, kterému říkáme Země. No frajere, měl ses z naší chyby poučit, protože Tonda a Earl ti jdou nakopat prdel.
Jestli jste upjatí a děsně seriózní čtenáři, nechte na tuhle knihu sedat prach …. nebo líp, dejte jí někomu, kdo se rád pobaví a neřeší nesmrtelnost brouka.
Všem ostatním doporučuji.

Popluh

Bohužel velké zklamání. Papírově to přitom vypadalo dobře, kombinace splatterpunku a Lovecrafta zasazená do českých reálií. A můžu to rovnou vzít od konce, české reálie jsou zde totiž vykresleny jak kdyby nějaký cizinec poznával naši republiku a mentalitu pouze a výhradně sledováním TV PrimaNova a seriálových skvostů typu Hospoda, Vinaři, atd. Ohledně všeho ostatního, ano, je to bizarní, ano je to krvavé a brutální a nesmyslně přeexponované - což pořád může znít u daného žánru jako poklona, jenže prostě není. Celé to působí jako masturbační fantazie opravdu hodně divného puberťáka - což pořád může znít u daného žánru jako poklona, jenže prostě není. A moc to ani nevylepšuje ústřední duo, které je prostě nesympatické, plytké a naprosto bez vzájemné chemie. Dalo by se říct, že kvůli takovým maličkostem jako postavy, věrohodné reálie a příběh se podobné knihy nečtou, ale... Štěpán Kopřiva - Asfalt.

Velká Feferona
04.12.2018odpad!

Jako... nejsem si jistá, jak se s tím vypořádat. Asi bych měla začít tím, že soudě podle mého obvyklého vkusu bych měla být z pana Koubka odvařená nadšením. Anotace totiž vypadá nesmírně slibně a ano, měla jsem poměrně vysoká očekávání. Možná i v tom je kámen úrazu.
Čepel entropie totiž nefunguje.
Já ke spokojenosti nepotřebuju zrovna nějaké hluboce komplikované charaktery a poselství v poselství - vyrostla jsem na Kulhánkovi, mám ráda Kotletu i Žambocha a královsky jsem se bavila u Kladiva na čaroděje. Kopřivovo Zabíjení považuju za jednu z nejlepších oddychovek. Takže ne, vážně ke spokojenosti nepotřebuju propracované charaktery ani vycizelovaný příběh. Ale Čepel entropie nedostačuje ani mým skromným nárokům. Je to jenom vršení mrtvol na jednu hromadu a pěkná čeština to vážně nezachraňuje. Asi bylo naivní čekat od románové prvotiny autora stripů něco jiného, ale nedočetla jsem to a považuju to za vyhozené peníze. Lituju.

Nevimm
20.11.2018

Postupně mě to přestalo bavit. Furt se opakovalo to stejný ty stejný ,,sračky,,. V rámci subžánru to určitě šlape. Nedočteno

albert666
23.10.2018

Knížka je docela "divočina", i v rámci subžánru je to myslím celkem extrém. Číst se to dá, ale že by to bylo nějaká megaperla, to mi nepřišlo.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

humor akční fantastika hard sci-fi přátelství

Vilém Koubek
česká, 1988