Nicolka77 Nicolka77 komentáře u knih

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Jelikož jsem před přečtením knížky viděla už film, tak mi to dost pomohlo. Ale nechci tu srovnávat film a knížku, jelikož pro mě teď po přečtení knizky, je knizka tak o 100% lepší, i když film miluji! Ale to co bylo v knížce a nakonec ve filmu, mě dost mrzí!..Ale teď ke knížce.. ja proste zeru postavu Rosie, Ruby a Alexe..Rosie je odvážná, ale zároveň si i hodně šlapala po štěstí, což mě mrzelo, po tom všem si to štěstí zasloužila. Ruby je svá, ale hlavně vtipná snad od začátku do konce..A Alex...? takového kamaráda by chtěla mít asi každá holka..:)

08.08.2021 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

To bylo tak silný, tak emotivní! musím říct, že pokaždé, když šel Gump na další že svych cest, tak jsem měla slzy na krajíčku..jak hledal svého Béďu, a místo kam patří!
čekala jsem, že tedy na konci uvidim/přečtu si šťastné shledání s Bedou..bohužel..ale i tak Gump našel svého Oříška.

04.08.2021 5 z 5

Líbali jsme se Líbali jsme se David Levithan

Osobně , me to nejak nenadchlo..jak bylo v knize více postav, měla jsem velký problém si je nějak vybavovat a potom celkové problém, kdo je kdo..Ale jinak to bylo takové odpočinkové a krátké čtení:)

03.08.2021 3 z 5

Na hraně věčnosti Na hraně věčnosti Jessica Ann Redmerski

podle mého názoru, byl tento díl o malinko slabší než první díl, ale i tak to bylo velmi ctive napsané. Prakticky jsem se nemohla od knizky odtrhnout. :)

07.04.2021 5 z 5

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

Tohle mě opravdu moc a moc bavilo, samozřejmě bylo na jednu stranu předvídatelné jak se vztah "Parrishe" a Cam bude vyvíjet, ale ten konec jsem opravdu nečekala.. můžu říct, že i slzicka ukapla! :) Uz se těším na druhý díl!

29.03.2021 5 z 5

Já, legenda Já, legenda Richard Matheson

Bohužel nedocteno, dalo by se říct, že jediná povídka, která mě zaujala byla Já legenda. Ostatní neříkám, že nebavily, ale neoslovily..od povídky Nepříčetný dům, jsem to vzdala...žádná z povídek už mě opravdu nebavila. Kdyby kniha byla jen čistě Já legenda, vůbec nic by se nestalo.

16.03.2021 3 z 5

Cujo Cujo Stephen King

má první kniha od autora a musím říct, že mi hrozně dlouho trvalo než jsem se začetla, než jsem se vyznala ve všech postavách a tak. docela škoda, protože konec byl neskutečný, ten mě bavil snad že všeho nejvíce. :D 3* proto, že si nechávám ještě nějakou rezervu na autorovi další knihy:)

25.02.2021 3 z 5

Kouzelnický svět J. K. Rowlingové: Filmová magie 2 - Neobyčejné bytosti Kouzelnický svět J. K. Rowlingové: Filmová magie 2 - Neobyčejné bytosti Ramin Zahed

Já tyhle doplňkové knihy k HP prostě miluju! V této knize pro mě zase nějaké nové informace, které se mi určitě budou hodit :D ..jak jinak, všechno co se týká HP se bude hodit :)

21.01.2021 5 z 5

Miluju všechny knihy o HP, a tohle bylo něco hodně navíc.. Moc mě knížka potěšila, bylo v ní tolik nových informací, že jsem to ani nečekala! A budu si muset knížku určitě přečíst znovu, abych nezapomněla ani jeden malý detail.
Jediné co mě mrzelo, že nebyly přeloženy stránky, které napsala JKR

20.01.2021 5 z 5

Ve tvých očích Ve tvých očích Nicholas Sparks

zatím má třetí kniha od autora (1. Zápisník jedné lásky, 2. Nezapomenutelná cesta), a pro mě tahle knížka nejslabší.. zatím, asi i po dvou knížkách jsem si zvykla na jeho velké slaďárny, tohle ze začátku taky docela love story, ale ke konci spíše detektivka až thriller. :)

07.01.2021 3 z 5

Kdo chytá v síti Kdo chytá v síti Marika Pecháčková

Tak začnu tím, že jsem stihla vidět i film v kinech. A knížku jsem řekla že to bude něco na víc co se dozvím, dost mě překvapilo kolik "predatoru" na i fernetu vůbec je, ale zároveň mě i překvapilo že se jeden dokázal ozvat a hovořit o svém problému. To bylo asi to co mě zároveň i mile prekvapilo/ potěšilo, samozřejmě to toho člověka neomlouvá za to co dělá, ale alespoň o tom problému dokáže mluvit. Samozřejmě i další rozhovory měli co do sebe, ale tento a ještě rozhovor s dalším "predatorem", který to mě snad ještě více promakanejsi se mi dostal pod kůži nejvíce.. :O a hvězdicku dolů dávám za poslední rozhovor.

28.12.2020 4 z 5

Harry Potter – Sbírka hůlek Harry Potter – Sbírka hůlek Monique Peterson

boží, boží, boží.. není k tomu co dodat! mrzelo mě teda asi jediné, a to že tam nebylo napsané přesně to dřevo že kterého byla hůlka vyrobená:)

25.12.2020 5 z 5

Sebevraždy Sebevraždy Helena Haškovcová

knížka k seminárni práci, četla se dobře, mnoho užitečných informací, ale některé informace pro mě takové já nevím jak to říct.. ale asi nezazivne/zbytečne? :) a určitě moc fajn kapitola o téhle době co se tady děje :)

19.12.2020 4 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Kniha k mé seminárni práci, musím říct, že se četla docela dobře, ale bohužel to není žánr, který vyhledávám. Ale věřím, že se mi kniha bude hodit do budoucna, ať už když budu třeba jednou budoucí učitelka a nebo budoucí matka! :)

02.12.2020 4 z 5

Katakomby Katakomby Madeleine Roux

Asi nejslabší že všech dílů, bylo to takové "zbytečne", kdyby to byly jen ty dva díly před bylo by to mnohem lepší. Ale takový konec jsem.opravdu nečekala! :)

09.11.2020 3 z 5

Sanctum Sanctum Madeleine Roux

Ze začátku jsem se nemohla do knihy vůbec začíst, bylo to pro mě jak číst to samé pořád dokola..dokazala jsem se začíst až tak v půlce knihy (cca)..A to bylo dílo! Já se opravdu začínala bát.. Vím, že ta knížka nebo celá série není nic světového nebo , že to není bestseller, ale určitě si své čtenáře našla a najde. Jako třeba mě :)..jen vím, že dneska budu mít děsivé sny!

27.10.2020 4 z 5

Do školky za zvířátky Do školky za zvířátky Eva Svobodová

Kniha, kterou jsem potřebovala do školy na seminárni práci. Musím říct, že se četla velmi dobře. Řekla bych že se mi kniha bude velmi hodit jak v roli budoucí matky, tak v roli doufám budoucí paní učitelky. :)

18.10.2020 4 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Super knížka, místami mi šel až mráz po zádech, jak jsem se bála (taky nápad číst to v noci v autobuse a nebo v posteli) :D.. Ale zase musím říct že kolikrát mi trvalo než jsem věci v knize pochopila správně, občas se mi tam motala ta minulost a současnost(občas jsem fakt nechápala Dana)..samozrejme jsem věděla že to jsou třeba zle sny nebo vzpomínky, ale myslela jsem si že se do postavy opravdu mění. Jinak 1* si ještě nechávám jako rezervu kdyby další díly byly třeba lepší. :)

06.10.2020 4 z 5

Dítě Bridget Jonesové Dítě Bridget Jonesové Helen Fielding

Tento díl byl velmi ctivy, pro mne stejně jako díl předchozí. Mrzí mě, že první dva díly série nebyli takto ctivy jako poslední 2 díly. Jedine co ještě můžu říct je to, že k Bridget už se nevrátim.. A docela mě překvapilo, že tento.dil byl jako poslední, když ve 3 díle Bridget už dítě měla.Ale jinak díky Bridge

20.09.2020 4 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Pro mne osobně, nejlepší díl! Líbilo se mi jak v tomto díle Bridget neřešil tolik zbytečností jako v předchozích dílech (počet vypitych skleniček alkoholu, počet vykorenych cigarety...). Takže za mě zatim nejlepší díl, uvidím jak to bude s posledním dílem.

15.09.2020 4 z 5