neta neta komentáře u knih

Město strachu Město strachu Serge Brussolo

Přečetla jsem za jeden den. Výborný příběh, v knize se prolíná spousta dějů i postav, příběhy reálné i legendy.

19.06.2013 5 z 5

Lord John a důvěrná záležitost Lord John a důvěrná záležitost Diana Gabaldon

Historická detektivka, která rychle vtáhne do děje i přesto, že se tu řeší i dost politických problémů.

19.06.2013 4 z 5

Vzdorující Toskánsko Vzdorující Toskánsko Phil Doran

Humorná kniha o tom, jaké to je začínat znovu v jiné zemi. Popisy situací na italských úřadech nebo přijednání s italskými zedníky jsou opravdu vtipné. Kniha se čte velmi lehce a rychle vtáhne do děje.

16.06.2013 4 z 5

Zimní měsíc Zimní měsíc Tanja Heitmann

Výborný nápad na zápletku, ale je to napsané trochu nezáživně (snad kromě finále), některé pasáže jsou strašně rozvláčné a nudné.

16.06.2013 2 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Rowlingová je prostě skvělá vypravěčka, ať už se jedná o čaroděje nebo o maloměstské problémy. Přečetla jsem jedním dechem.

15.06.2013 5 z 5

Kronika vtáčika na kľúčik I. Straka zlodejka Kronika vtáčika na kľúčik I. Straka zlodejka Haruki Murakami

Četla jsem v angličtině, pro mě naprosto nejlepší Murakamiho kniha.

10.06.2013 5 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

První dvě třetiny knihy jsou velmi čtivé a zábavné, ale v poslední třetině mi přijde, že se autor opakuje a neustále probírá to samé dokola.

10.06.2013 3 z 5

Nebezpečné známosti Nebezpečné známosti Pierre Choderlos de Laclos

Příliš mě nezaujala dopisová forma, je to snad jediný případ, kdy si myslím, že film je lepší než kniha.

05.06.2013 2 z 5

Kosti Avalonu Kosti Avalonu Phil Rickman

Skvělý historický román, děj se točí kolem Johna Dee a jeho výpravou za nalezením Artušových kostí.

21.05.2013 5 z 5

Tak chladná řeka Tak chladná řeka Michael Koryta

Zvláštní mysteriózní příběh. V hlavní roli strašidelná láhev minerálky.

17.05.2013 4 z 5

Soumrak Soumrak Dmitry Glukhovsky

Kniha je skvělá, pouze některé pasáže, jako zpravodajství v rádiu, jsou trošku nudné. Naštěstí jich tam není moc.

10.05.2013 4 z 5

Čarovný kámen Brisingamenu Čarovný kámen Brisingamenu Alan Garner

Fantasy, jakých je na trhu plno. Myslím, že po přečtení ji člověk brzo pustí z hlavy.

28.04.2013 3 z 5

V plamenech V plamenech Rosamund Lupton

Jedním slovem: skvělé

25.04.2013 5 z 5

Nádherné vykoupení Nádherné vykoupení Kami Garcia

Taky myslím, že předchozí díly byly lepší a napínavější, čtvrtý díl už mi přišel jako vyloženě rychle sepsaný, aby se všechno vyřešilo a ukončilo.

19.04.2013 4 z 5

Klíč Klíč Simon Toyne

Možná o trochu méně napínavé, než první díl, ale i tak se výborně čte.

19.04.2013 4 z 5

Nebeský vězeň Nebeský vězeň Carlos Ruiz Zafón

Stín větru byl úžasný, Andělská hra ještě mnohem lepší a Nebeský vězeň těmto předchozím knihám nesahá ani po kotníky. Tahle kniha klidně mohla být součástí poslední plánované čtvrté knihy v sérii. Samostatně mi přijde zbytečná.

19.04.2013 2 z 5

Génius Génius Jesse Kellerman

Zajímavé, napínavé, dozvíte se spoustu informací ze světa uměleckých galerií. Pro mě jedna z nejlepších knih, které jsem četla.

01.04.2013 5 z 5

Hymna zármutku Hymna zármutku Michael Koryta

Nic nového pod sluncem, ale napínavé a dobře se čte.

01.04.2013 4 z 5

Robokalypsa Robokalypsa Daniel Howard Wilson

Napínavé, výborně se čte. Mohlo být mnohem delší, aby postavy měly čas se pořádně rozvinout.

21.03.2013 5 z 5

Homer a Langley Homer a Langley E. L. Doctorow

Chvílemi úsměvné, chvílemi velmi smutné. Překvapením bylo, že je příběh postaven na skutečné události (viz doslov). Dějiny tam opravdu jsou, ale prožíváme je skrz postavy obou bratrů.

17.03.2013 4 z 5