Génius

Ethan Muller, mladý newyorský obchodník se současným uměním, narazí na svou životní příležitost. V rozpadajícím se činžáku se ztratil nájemník jménem Victor Cracke a zanechal po sobě množství originálních kreseb, které na sebe překvapivě navazují. Ethan sice část z nich úspěšně prodá (tím spíš, že o jejich autorovi nikdo nic neví), ale vzápětí s ním chce mluvit policie a dcera bývalého policisty, se kterou se sblížil, s ním mluvit naopak odmítá. Geniální malíř Victor Cracke má totiž více než podezřelou minulost a zdá se, že jeho obrazy nejsou jenom uměním. Stávají se spíše důkazem – důkazem zločinu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50891/genius-50891.jpg 3.954
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

The Genius, 2008

Kniha Génius

Stanas513
12.04.2019

Paráda! Románem jsem byla opravdu nadšená, i když bych spíš označila jako psychologické drama než detektivku. Mluví se zde hodně o vztazích, současný děj se prolíná s minulostí a protože to je detektivka, vrah je nakonec dopaden. Jessi, myslím, že děláš rodičům čest (a pověstné jablko
nepadá daleko od stromu).

broskev28
03.01.2018

Úplně jiný způsob detektivního vyprávění, než je v dnešní uspěchané době zvykem. Na všechno je dost času, návrat do minulosti - na stránkách barevně odlišených - a poznávání předků má určitě své opodstatnění. Líbilo se mi, jak hlavní hrdina shazuje sám sebe - on rozhodně není Phil Marlowe a otevřeně to hned na prvních stránkách přiznává. "Nenosím pistoli, nezaplétám se do rvaček ani automobilových honiček. . . . . . Tohle je možná detektivní román, ale já rozhodně nejsem detektiv."
Příběh je zajímavý, rodinná historie se postupně rozkrývá. A souběžně s ní se odvíjí i detektivní příběh spojený s nalezenými kresbami. Ano, love story je jaksi zbytečná, ale nestává se to i v životě?
Závěr mi vůbec nepřipadal useknutý, naopak. Všechny doposud nepochopitelné postavy (Tony, Ethanův otec David i Ethanova zesnulá matka Nadine a koneckonců i Viktor) se dočkaly svého životního příběhu, i když třeba jen ve zkratce. A hlavní hrdina uzavřel jednu životní etapu. Takže pro mě zajímavý a čtivý příběh.

jarin58
15.10.2016

Docela nervák.

kadgam
13.07.2014

U mňa nuda

donnell
05.10.2013

Líbila se mi, i když mi děj nepřišel tolik detektivní, jak už tady v komentářích zaznělo. Určitě ale zajímavý příběh se zajímavým rozuzlením, které jsem z počátku vůbec nečekal. Možná bych jen ubral vloženou "lovestory" :))

Michaeles
30.09.2013

Pěkná kniha až na závěr který byl až příliš useknutý.

soukroma
03.08.2013

Příjemné čtení, nikoli zrovna detektivka (i když se v závěru odhalí mnohonásobný vrah), ale spíš velmi zvláštní psychothriller. Zajímavá struktura textu i styl vyprávění přispívají k čtivosti a napínavosti.

neta
01.04.2013

Zajímavé, napínavé, dozvíte se spoustu informací ze světa uměleckých galerií. Pro mě jedna z nejlepších knih, které jsem četla.