Neri Neri komentáře u knih

Zpočátku se mi ohromně zalíbil autorčin nápad - vyslat na cestu ne zcela běžného hrdinu - starého muže bez sebedůvěry, neschopného vybudovat si vztah s vlastním synem, kolegy, muže, který žije ve stínu manželky. Nadchla mě myšlenka nových začátků, nutnosti pohlédnout do tváře svým vlastním kostlivcům ve skříni, myšlenka naděje pro každého. To, co jsem ale zpočátku na příběhu obdivovala - klid, mírné tempo - to vše se mi začalo časem zajídat, bylo to stereotypní a zdlouhavé.
Za nápad bych bez zaváhání dala hodnocení nejvyšší, provedení a můj pocit z celé pouti jsou ale maximálně čtyřhvězdičkové.

01.03.2015 4 z 5

Róziny dcery Róziny dcery Zdenka Becker

Silný a zapamatovatelný příběh o rodinných traumatech, o pokřivených vztazích i morálce. Nebyl to příběh veselý, stejně jako nebyla veselá doba ve které se odehrává, pokřivenost matčina chování a bezútěšnost životní situace hlavních hrdinů na mě dýchala z každé stránky. Autorka vše podává bez sentimentu, bez velkých gest, skoro až úspornou formou, nehodnotí, nemoralizuje, prostě vypráví a vtahuje do spletité sítě lidských osudů. A daří se jí to - v mém případě dokonale. Jedna z knih, kterou ráda doporučuji!

21.02.2015 5 z 5

Klejinčino tajemství Klejinčino tajemství Zdenka Hamerová

Poutavý a hodně čtivý příběh, ani klasický horor, ani detektivka, od každého je v ní kousek. Autorka dovede navodit tajemnou atmosféru a především skvěle vystihnout vztahy mezi jednotlivými postavami, velmi reálně jsou popsány pocity zdánlivě paranoidní hlavní hrdinky, kterou okolí přestává brát vážně. Zápletka je netradiční a rozuzlení celé knihy překvapivě dobré a nepostrádající logiku. Pro mě povedené čtení, výborná varianta i pro čtenářky, které nemusí detektivní žánr a přitom si chtějí užít trochu tajemna a příjemného mrazení.

14.02.2015 5 z 5

Úterní ženy mezi bylinami a řepou Úterní ženy mezi bylinami a řepou Monika Peetz

Pěkný, čtivý román o síle ženského přátelství. Možná trochu zidealizované, ale přesto dobré čtení.

08.02.2015 4 z 5

Když je láska slepá Když je láska slepá Luisa Buresch

Kniha o vzestupu a pádu jednoho vztahu, o lásce se vším, co k ní patří - o naději, touze, bolesti i zklamání. Příjemný čtenářský zážitek umocňuje i neformální styl, kterým autorka píše, pocity hlavní hrdinky jsou reálné, měla jsem pocit, že čtu o příběh o lidech, které znám. Na závěr trocha příslibů lepších zítřků ..... v záplavě knih o lásce je autorčina prvotina světlým bodem a určitě stojí za to si ji přečíst.

04.02.2015 4 z 5

Zavři očka svý Zavři očka svý Suzanne Redfearn

Kniha, která určitě potěší příznivce tvorby Joy Fielding, mezi které se řadím i já. I když je příběh psán podle klasického knižního vzorce - muž tyran versus silná žena, která se dovede vzepřít a bojovat za pomoci svých hodných přátel a chování hlavní hrdinky mi v mnoha momentech připadalo poněkud nepochopitelné, knize se nedá upřít, že je výborně napsaná, nesmírně čtivá, čemuž prospívají i krátké kapitoly. O zvraty a zatajený dech také není nouze, je to jeden z těch příběhů, který jen nečtete, ale přímo prožíváte. Na rok 2016 chystá autorka vydání další knihy a po přečtení Zavři očka svý věřím, že je na co se těšit.

26.01.2015 4 z 5

Smrt krále Šumavy Smrt krále Šumavy Martin Sichinger

Čtivá, oddechová kniha, určená spíš pro dospívající čtenáře. Název knihy je poněkud zavádějící, král Šumavy je sice v příběhu mnohokrát zmiňován, ovšem nic nového a zásadního se rozhodně nedozvíte. Přesto jsem přečetla s chutí a během jednoho večera, už i proto, že místa, o kterých se v knize píše dobře znám a mám je ráda.

22.01.2015 4 z 5

Pohodlné lži Pohodlné lži Randy Susan Meyers

Už dlouho jsem nečetla knihu, která by mě tak netěšila. Každou stránku jsem zdolávala jen s maximálním úsilím. Během čtení jsem vlastně neprožívala žádné zásadnější pocity, jen touhu mít to už konečně za sebou. Příběh o třech nešťastných ženách, které dělají nesmyslná a hloupá rozhodnutí, aby se posléze cítily ještě hůř - to mě vážně nebavilo. Pro mě rozhodně nevhodný výběr knihy.

20.01.2015 2 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Kronika dvou pražských rodin v moderním, erotikou nabitém kabátě. Kniha se četla téměř sama, bavila mě, rozesmála i rozesmutnila. Člověk si uvědomí, jak rychle život ubíhá, jak jsou některé okamžiky - viděno zpětnou optikou - zásadní a rozhodující. A že láska je láska, ať už je jakákoliv.

17.01.2015 4 z 5

Malá noční žranice Malá noční žranice Jiří Šimáček

Po nadšení z knihy Charakter jsem se trochu bála, zda s Malou noční žranicí nepřijde zklamání. Zbytečně. Byl to opět zážitek. Spousta nápadů, vtipných postřehů, jazykově dokonale přizpůsobené každé postavě ( znovu jsem byla v úžasu, jak má autor "zmáknutou" mluvu i chování jednotlivých věkových i sociálních vrstev ). Poměrně živě vidím celý příběh před sebou, zdá se mi silně ze života a ač jsem se v průběhu čtení mnohokrát zasmála, podstata příběhu zase taková sranda není.

05.01.2015 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Nemohu se přidat k pochvalným komentářům knihy, tohle nebylo nic pro mě. Děj byl podle mého zcela předvídatelný a plný klišé, postavy hodně ploché. Nemluvě o bezdůvodných detailních popisech umučených těl, stále se opakujících scénách, kde nic netušící osoba najde oběť, to celé opět se všemi nechutnými detaily - připadá mi to zbytečné a psané pouze a jen na efekt. Ani komunita Amišů, kde se příběh částečně odehrává, knihu nespasila. S autorkou jsme si zkrátka nepadaly do noty a další její knihu už asi číst nebudu.

31.12.2014

Stůj při mně Stůj při mně Daniela Sacerdoti

Jemná a něžná - první slova, která mě napadají, když chci velmi zjednodušeně vylíčit své pocity z knihy Stůj při mně. Příběh o lásce, ztrátách, hledání a opravdovém štěstí. Laskavé pohlazení na duši, dojemné a vřelé.

29.12.2014 5 z 5

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

Skvělá kniha, která mi připravila několik bezesných nocí. Kniha o tom, jak si lžeme do kapsy, jak všechny osobní lži a přetvářka ovlivňují životy nejen naše vlastní, ale často na sebe nabalují soukolí událostí, které už pak nejsme schopni zastavit. Kniha o vině, před kterou není úniku. Nebylo to veselé čtení, po celou dobu jsem měla silný pocit bezútěšnosti, ponurost prostředí na mě dýchala z každé stránky, bezvýchodná situace ze všech činů jednotlivých postav. Přesto nebo právě proto jsem si knihu beze zbytku užila, autorčin styl mi vyhovuje a věřím jí každé slovo.

25.12.2014 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Autorce se podařila působivá směsice všeho, co člověk od napínavé knihy může očekávat, s bonusem v podobě neobvyklého prostředí. A právě geocoaching hraje v thrilleru Pět velmi podstatnou roli, stejně jako téma viny a promarněných šancí. Je to přesně ten typ knihy, kterou je problém odložit dokud není dočteno, s dokonale dávkovaným napětím a momenty překvapení. Víc než dobrý začátek série ....vřele doporučuji!

18.12.2014 5 z 5

Pomněnkové matky Pomněnkové matky Lenka Chalupová

Příjemné knižní překvapení a důkaz toho, že české autory stojí za to číst. Na to, kolik má kniha stránek, je obsahově velmi objemná, spíš než detektivní zápletka upoutá výborná psychologie postav. Pocity matek, které se vyrovnávají se zmizením svého dítěte, jejich naděje a touhy. Autorka je skvělá vypravěčka, její příběh upoutá, dojme i překvapí. Určitě stojí za pozornost.

13.12.2014 4 z 5

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Poměrně děsivé čtení, zejména pro rodiče teenagerů, kteří si pravděpodobně po celou dobu četby Případu Amelia budou klást podobné otázky jako já - co se asi děje v hlavě mého syna/dcery, mohlo by se něco podobného stát i mému dítěti? Jak se dítě, byť inteligentní a rozumné může octnout v soukolí událostí, které se pro něj zdají být neřešitelné a mohou mít fatální důsledky? Proč jsme tak naivní ve vztahu k sociálním médiím?
Skvělý námět pro román, děj je dostatečně napínavý, místy provokativní, dokáže vyvolat emoce. Užila jsem si ho a jsem hodně zvědavá, co dalšího nám autorka přichystá.

11.12.2014 4 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Moje první kniha od S.J. Bolton a s jistotou vím, že ne poslední. Obětina je přesně ten typ detektivky, která mě baví. Tajemná, strašidelná, napínavá, plná prastarých mýtů a legend. Ostatně vikingské legendy o trollech, to je to hlavní oč tu běží, legendy, které přežívají do dnešních dnů a stále ovlivňují život obyvatel Shetlandských ostrovů. Zápletka je sice chvílemi, mírně řečeno, neuvěřitelná, ale to knize rozhodně neubírá na půvabu. Bez zaváhání doporučuji.....a jdu si sehnat předchozí u nás vydanou autorčinu knihu.

06.12.2014 5 z 5

Zásnuby Zásnuby J. Courtney Sullivan

Román Zásnuby mě nadchl, oslovil a líbil se mi natolik, že jsem na konci knihy čtení záměrně protahovala, jen abych si ho mohla ještě chviličku užívat, ještě chvilku prožívat příběhy hlavních hrdinů.
Kniha je souborem pěti samostatných příběhů s časovým záběrem více než 60 let. Jeden z nich je příběhem pravdivým, životní osud Frances Geretyové, ženy, která se dokázala prosadit v tehdy ryze mužském světě reklamy, která s grácií dovedla přijmout pravidla doby a jejímž "manželstvím" se stala kariéra - zásadním způsobem se podílela na vytvoření trhu pro diamantový zásnubní prsten.
I další příběhy jsou silným příkladem doby ve které se odehrávají a i ony mě vtáhly do děje. Vše plyne zdánlivě poklidně, pomalým tempem, ale přitom jsou vlastně jednotlivé kapitoly plné velkých životních rozhodnutí a zásadních historických momentů.
Zásnuby jsou úžasný román, který stojí za to číst. A i po přečtení zůstává v paměti.

30.11.2014 5 z 5

Temné šílenství Temné šílenství Wulf Dorn

Velmi dobrý thriller, který působivým způsobem pracuje s tématem stalkingu a světem lidí se silně narušenou psychikou. Thriller, který rozhodně dovede připoutat pozornost. Rozuzlení včetně překvapivého závěru na mě sice působí lehce překombinovaně, ale ne nereálně. Styl autora je natolik chytlavý a příjemně čtivý, že i přes mírné rozpaky hodnotím 4*.

25.11.2014 4 z 5

Světec Světec Carin Gerhardsen

Autorka si udržuje svůj obvyklý vysoký standard. Do vyšetřovacího týmu přibyli noví vyšetřovatelé, jimž je ve Světci věnován velký prostor, zápletka opět neotřelá, napětí, spád, kniha okamžitě vtáhne do děje. Autorku velmi obdivuji a jsem ráda, že mě čekají ještě další díly této série.

25.11.2014 5 z 5