Nel-ly Nel-ly komentáře u knih

Losing it Losing it Cora Carmack

Taková klasika. Panna s lehce promiskuitní kamarádkou, o kterou se vlastně zajímá spousta lidí, jen ona to neví... příběh neoriginální až na půdu. Ale hezky napsaný, vtipný a konec to mělo dokonale vyvážený.
Vedlejší postavy taky fajn, ne-li lepší a opět se těším spíš na pokračování o "kamarádech", většinou pokračující díly bývají lepší, tak doufejme...
3,5

24.11.2014 3 z 5

Manželská zkouška Manželská zkouška Jennifer Probst

No... všechny díly byly mnohem lepší než ten první :D ale druhý se mi líbil stejně nejvíc.(což je sranda, protože ten jediný se v tuhle chvíli dostává do modrých hodnot)
myslím, že tady (a ostatně i u trojky) autorka doplatila na název své série, kdyby nedošlo k tomu očekávanému zvratu s manželstvím, mohl by být příběh mnohem zajímavější...

nebránila bych se pokračování s Wolfem, souhlasím s komentářem, který tvrdí, že knihu kouzel stejně čmajzl :D (ostatně si z jisté části přivlastnil i tenhle příběh)

20.11.2014 3 z 5

Podlehni Podlehni Maya Banks

Lepší, dokonce mnohem lepší, než první díl... knihy podobného typu hodně závisí na hlavních aktérech příběhu, ale pak jsou tu samozřejmě i traumata a s těmi se tentokrát autorka vyřádila.
Sex je na druhé a vzdálené koleji a všechno je to hlavně o pocitech a síle osobnosti, což je i důvod, proč nepochopím přeložení názvu knih (ba dokonce série) - v origináel Survivor trilogy, kde názvy odpovídají tomu, že se hrdinové musejí vyrovnat se svými děsy, a pak teprve začít žít.
Nečekejte erotický román, dostane se vám červené knihovny, ale takové, která neurazí a určitě zaujeme. Jen škoda těch příliš dlouhých a přiliš rozvláčných dialogů a opakování stále toho samého dokola...

20.11.2014 3 z 5

Král Král J. R. Ward (p)

Myslím, že těch rozpracovaných linií je tam prostě až moc... ne, že by nebyly zábavné, popravdě jsem na ně občas čekala s větším nadšením než na události kolem Beth a Wratha, jen je prostě depresivní, že kniha skončí a ty ostatní linie se prakticky nepohnou z místa
na druhou stranu je to záruka, že tahle série jen tak neskončí, což je fajn... všechno se to opakuje, charaktery jednotlivých "bratrů, co už dávno nejsou jen bratry" se opakují jako přes kopírák a díly závisí na sympatiích k postavávám, a přesto se to čte jedna báseň, protže autorka umí.. všechny postavy neuvěřitelně traumatizuje, aby je zase vyvedla zpět a... co se mi v posledních knihách nejvíc líbí ... propojuje příběhy a neupozaďuje ostatní postavy, už to vlastně funguje jako takový seriál, s kterým bych se nerada loučila

což nehrozí, další kniha v sérii už má název ^^

11.11.2014 4 z 5

Londýn: příběh nejslavnějšího města na zemi Londýn: příběh nejslavnějšího města na zemi Edward Rutherfurd (p)

Londýn se mi nelíbil tolik jako Dublin... ale to je jen a jen moje vina. Autor se totiž propracovává od začátku až ke konci a mě historie válek (především těch Světových) v literatuře nikdy nebavila.
Za to ale období, kdy v pustitě u řeky vznikala stavení, kdy Anglii ovládali římané, když na město udeři velký požár... to bylo opě nezapomenutelné. A znou vyprávěné románovým stylem, který mi byl velmi sympatický a skvěle se četl.

11.11.2014 4 z 5

Dublin. Počátky Dublin. Počátky Edward Rutherfurd (p)

Miluju Edwarda Rutherfurda... prostě miluju. Narazila jsem na tu knihu náhodou v knihovně a neodradilo mě,jaká je to bichle, a jsem za to ráda.
Nenáročnými, ale velmi zajímavými a výborně napsanými, příběhy vymyšlených postav putujeme historií a sledujeme, jak na pustině vyrostlo velkolepé město s úžasnou historií.

11.11.2014 5 z 5

Dcera čisté krve Dcera čisté krve Anne Bishop

Strašně mě mrzí, že se u nás zatím neplánuje pokračování téhle trilogie...
Kniha je NEUVĚŘITELNĚ originální a zajímavá, ale je vidět, že autorka je ještě nevypsaná. Svět má logické problémy, kdy čtenář není schopen přesně rozeznat v jaké verzi "alternativního" světa se nacházíme, když jsou jednou popisovány věci alá náš středověk, a pak zase oblečení atd. které do něj absolutně nezapadají.
Nápad byl úžasný, všechny ty postavy, ten svět, ta temnota... ale zpracování bylo mírně chaotické a pro čtenáře mohlo působit zmateně (já četla všechny tři u nás vyšlé knihy naráz a díky bohu za to :D)

ráda bych se v češtině dočkala dalších knih od autorky, do dnes jich napsala už mraky

11.11.2014 4 z 5

Cesta u řeky Cesta u řeky Amanda Quick (p)

Nečekala jsem, že kniha od Amandy Quick bude vypadat zrovna takhle... detektivní příběh vůbec nebyl špatný a ani trochu předvídatelný, vážně jsem neměla tušení, co nakonec z toho všeho vyplyne. A jak detektivky nečtu, tahle se mi líbila.
Problém jsem měla s nereálností... ta byla do očí bijící, samotné postavy a jejich neuvěřitelná intuice (a fakt, že genealožka náhodou zdědila bohatství a akcie v rodinné firmě, notak!) a... dialogy. Moc a moc dialogů, až moc.

10.11.2014 3 z 5

Podvol se Podvol se Maya Banks

Je ta moc dialogů... moc a špatných. Vypadá to jak historiká romance, furt se tam áchá a ochá, což bych princezně nebo rytíři a podobně odpustila, ale erotickému románu prostě ne...

JInak to vůbec není špatné, i postavy, popisy (no jo, ale je to erotický román, že jo, takže...), dokonce ten příběh to má O.o jako fakt :D
A nejzajímavější je z toho stejně těch posledních stran, jako upoutávka na druhý díl o jedné z jejích kamarádek.

08.11.2014 2 z 5

Zapletený Zapletený Emma Chase

Tak 3,5. S tim koncem to pro mě na 4 prostě není... je to vtipné, dobře se to čte, napěchované hláškama... a jinak je to klišé, klišé, klišé s tak srdíčkovým koncem, že mě ty vytržený osmičky znova rozbolely.

08.11.2014 3 z 5

Prokletí Prokletí Michaela Burdová

Zdálo se to jenom mně, nebo jsem to už četla...? Ty postavy jsou opravdu jedna jako druhá a přesto jsou opět hrozně ploché, absolutně nechápu, proč se Larissa (a vlastně i ostatní) chovali tak, jak se chovali.
Ten nápad byl skvělý, příběh sice jednoduchý, ale taky zajímavý, ale to zpracování je docela hrůza... od dialogů, přes středověkou Anglii (ale sakra, alespoň trochu průpravy by to htělo, třeba se jen kouknout na historickej film) až po styl psaní.
Myslím, že kdyby autorka zůstala jen u dětských knih, bylo by to fajn, jenže opět, jako u Syna pekel, tuhle knihu bych dítěti do ruky nedala, takže je pro mě vcelku nepoužitelná.

06.11.2014 2 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Líbilo se mi moc, ostatně tak už to u autorky bývá prakticky u každé její knihy. Ale jako vždy mi zase něco trochu chybělo... líbilo se mi, že to konečně mělo docela realistický konec, že tam byl vývoj příběhu (dialogy, myšlenkové pochody, interakce hrdinů to je vždycky dokonalé), ale zase si myslím, že vzhledem k i jisté vážnosti a ne tomu, ž eby to byla vyloženě komická novelka jako S hlavou v oblacích, to chtělo víc propracovat... přidat tak padesát stránek a je to na plný počet

30.10.2014 3 z 5

Pět dní Pět dní Julie Lawson Timmer

Ztotožňuju se s komentářem od @kneslova.. strhující a to oba dva (i když Mara na sebe asi častěji pitahuje pozornost, naopak je její příběh předvídatelnější vzhledem k tomu, jaké povahy je její nemoc), uvěřitelné a plné emocí... nejdřív jsem slzela a pak mi slzy i stékaly po tvářích, což se mi u knihy nestalo už dost dlouho

23.10.2014 5 z 5

Upíří žezlo Upíří žezlo Monika Šnaiberková

Já vím, že je to prvotina a jako k prvotině k tomu člověk musí přistupovat trochu s nadhledem, ale... nepochopím, proč se tohle rozhodl někdo vydat (a ještě, když to prý vyšlo prostřednictvím agentury Mám talent, moc pěkná vizitka).
Charaktery nejsou, dialogy skřípou, styl psaní pokulhává, neustálé přirovnávání k filmům je otravné a příběh je jednoduchý a plný tak nesmyslných situací, že to snad autorka nemohla myslet vážně. Úplně stačilo, že očividně napsala upířinu sama o sobě, jen si nadělila dlouhé černé vlasy a zelené oči, jinak byla česká vyskočkolačka samozřejmě úplně normální.
No, gratuluju autorce k vydání knihy. Ale dokonale mě odradila.

04.10.2014 1 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Já se těšila a vůbec se nezklamala, už proto má ode mě Maze Runner bod.
Myslím, že to bylo dost vyrovnané vyprávění, nikde se nezdržovalo, zasadilo hodně brouků do hlavy a po tom epilogu nutně potřebuju pokračování... na druhou stranu Thomas mi často připadal jako dvě různé postavy v jednom. Chvíli jsem mu fandila, většinou ho spíš neměla moc ráda a ostatní postavy působily maličko prvoplánově a nějak jsem čekala, že příběh bude trochu víc gradovat... ale co se dystopií, ya a vůbec knih tohohle roku týče, tak pro mě určitě jedna z nejlepších.

P.S. Přečtěte si knihu, než půjdete na film, opravdu :D ve filmu snad nechali jen jména postav, bludiště a dejem tomu hlavní myšlenku, ale vůbec to není špatné (protože Dylan)

20.09.2014 4 z 5

On On Carey Heywood

První láska člověka vždycky ovlivní a Sáru... Sáru ovlivnila až moc, možná protože se zamilovala do nejlepšího kamaráda. Polovina knihy se odehrává v minulosti a je to typická YA, druhá část se odehrává v přítomnosti (sedm let poté) a přibližuje se to nejvíc žánru New Adult. Kniha je psána v ich formě, přítomném čase, posouvá se rychle, nezdržuje... a je to blbost.
Hlavní postava je zamindrákovaná, ufňukaná popelka a celý příběh ke konci ztrácí na tempu, logice i jakýkoliv dávce reality (a to prosím i s ohledem na žánr). Škoda.

Btw. Ten překlad? Co to jako bylo?

14.09.2014 2 z 5

Bez dechu Bez dechu Sophie Jordan

Proč?
Ne, nepochopila jsem to, příběh vykradené Malé mořské víly s iracionálním koncem... vím, že je to novelka k jinak zajímavé ya sérii (nečetla jsem a asi nepřečtu, popravdě :D, i když svět se jeví zajímavě, přijde mi to přeslazený až moc)
ale četlo se to dobře a postavy mě za ty... dvě hodiny?..., co jsem to četla, nestihly nijak nasrat

02.09.2014 2 z 5

London Road London Road Samantha Young

Když jsem zjistila, že druhá kniha ze série se bude věnovat Jo, trochu jsem se zděsila... a pak byla mile překvapena, protože hrdinka mi byla sympatičtější (když nic jiného, tak ty "průměrné" holky, co jsou vlastně sexy královny krásy, jsou už otravný, tahle ví, jak moc je krásná, ale má zas jiná traumata) a celý příběh zeky plynul
není to nic světoborného, ale v rámci žánru určitě nadrpůměrné, řekla bych, už pro spletitost vedlejších postav, které se prostě jen nemihnou kolem, aby jako omáčka doplnily ústřední dvojici... jistě, chvílema je to nerealisticky přeslazené, až to bolí, autorka opět pomalu incestově spojuje všechny nejlepší kamarády, bratry a příbuzné (si počkejte, o kom budou další knihy, i když ta trojka je jasné už z příběhu), ale tak už to v podobných knihách bývá
opět čtení na jedno (delší) odpoledne

02.09.2014 4 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Slabší čtyři a to z důvodu, že některé situace jsou vážně moc přehnané, hlavní postavy mi nebyly vždy sympatické (raději jsem měla překvapivě spíš ty vedlejší) a to, že je Bradon z doby kamenný jsem si během čtení vyslechla snad desetkrát.
Je to nenáročné čtení, něco mezi new adult, což je teď populární, a erotickým románem (což je populární taky, že), kde to opravdu není jen o tom jedno, i když i toho jednoho mi tam chvílemi přišlo trochu moc... příběh je zajímavý, i když nijak originální, ale kniha v rámci žánru potěšila

02.09.2014 4 z 5

Tajemství krásné čarodějky Tajemství krásné čarodějky Jackie Ivie

Ne!
Jak mám historické romance ráda, tak tohle fakt ne... hrdinka je ufňukaná káča, on je zmatenej blbeček, příběhově je to zmatený a ucouraný a český překlad je taky lahůdka... škoda, od autorky si každopádně už asi nic nepřečtu
ani ten název popravdě nedává moc smysl, ale co už, to je okrajový

22.08.2014 odpad!