natalie8531 natalie8531 komentáře u knih

Velký Gatsby / Poslední magnát Velký Gatsby / Poslední magnát Francis Scott Fitzgerald

Naprostá klasika. Líbí se mi příběh, prostředí..

26.09.2015 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Jsem velice ráda, že jsem si ji přečetla. Na hodně dlouhou dobu se stane mou nejmilejší knížkou :)

26.05.2015 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Díky autorce jsem si připadala jako pořádný lenoch. Když si představím ten život na samotě, kde skoro nic nefunguje, určitě to ve mně budí respekt! A za nic na světě bych nechtěla takové sousedy..už při pomyšlení na ně se mi dělala husí kůže.Brr. Vtipně napsaná kniha, určitě jen doporučuji.

16.04.2015 4 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Krásně popsány osudy všech postav, nejvíce tedy hlavní postavy. Někdy jsem se k ní dost přemlouvala, ale nakonec jsem ji dočetla a celkem se mi líbila. Některé pasáže se mi zdáli trochu nudné, mohla by být kratší.

15.03.2015 3 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Tohle je přesně ten typ knihy, kterou by si měl každý přečíst a je to taky ten typ knihy, kterou máte chuť přečíst jen jednou. Já osobně jsem se k ní občas přemlouvala, pákrát jsem ji odložila, ale když jsem ji dočetla, pár minut jsem jen seděla a mlčela...jenom páni!

04.01.2015 5 z 5

Proces Proces Franz Kafka

Knihu jsem přečetla kvůli povinné četbě.
Někdy mi přišla chaotická, nechytala jsem se myšlenky...asi bych se k ní znovu nevracela.

17.10.2014 2 z 5

Klub nerozbitných dětí Klub nerozbitných dětí Slávka Kubíková

Tuto knihu doporučuji všem, kdo vychovává/učí/stará se o děti.

10.12.2023 5 z 5

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

(SPOILER) Z této knížky mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu jsou zde pasáže, které na mě působily naivním dojmem. Měla jsem často pocit, že několik myšlenek je pořádně nevysvětlených. Na druhou stranu mě bavila myšlenku hříchu a paralelního vesmíru. A právě díky té poslední větě ("A tak se Lyra a její daemon odvrátili do světa, v němž se narodili, zadívali se do slunce a vykročili na nebesa.") mám chuť v této sérii pokračovat.

30.03.2021

Ledaže se spletu Ledaže se spletu Michael Třeštík

Tohle bylo milé!
Styl, jakým je kniha napsaná, mi nebyl poměrně blízký, ale o to víc se četla sama.
Párkrát jsem se přistihla, jak se během čtení culím.

13.03.2021

O lásce O lásce Osho

Myslím si, že k těmto typům knih by čtenář měl přistupovat velice kriticky. Osobně mi přinesla spoustu cenných informací, i přes to, že né se všemi myšlenkami se ztotožnuji. Měla jsem ji rozečtenou snad přes rok, ale vždy ke mně promluvila v ten správný čas.

13.03.2021 4 z 5

Tato kniha je výborná, jen když člověk nezná děj.

05.01.2019 4 z 5

Plavba Jitřního poutníka Plavba Jitřního poutníka C. S. Lewis (p)

Na Lewisovi se mi nejvíce líbí to, jak příběh odsejpá. Jak na tak málo stránkách najdete tolik dobrodružství.

11.07.2018 4 z 5

Opravdová láska Opravdová láska Robert Fulghum

Nádherně lidské.

02.04.2018 5 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Má první kniha oblíbeného autora. Dosti podivné seznámení.

22.01.2018 3 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Filmy o Harrym se mi moc líbí, možná proto jsem byla trošičku zklamaná. Každopádně to nic nemění na tom, že tuto sérii považuju za geniální.

19.08.2017 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Marika Šoposká

Dvě hvězdičky za grafiku.

14.12.2016 2 z 5

Takové štěstí v životě, jako měl Alan Karlsson, bych také chtěla mít!

01.09.2016 4 z 5

Panika Panika Lauren Oliver

No, nevím, nevím. Od autorky jsem jako první četla Chvíle před koncem a nato poté trilogii Delirium a to se mi líbilo o mnoho víc. Této knize něco chybělo.

14.07.2016 3 z 5

Nejoriginálnější poděkování. Nejoriginálnější myšlenky. Nejoriginálnější spisovatel.

02.06.2016 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Je skvělé, jak se všechny tři povídky odehrávají v jednom prostředí. Ale popravdě, s přibývající stránkami se mi kniha líbila méně a méně. A nevím, asi bych to doporučila spíše mladším čtenářům.

24.05.2016 2 z 5