Nany_cz Nany_cz komentáře u knih

Prach a popel Prach a popel Jenny Han

V tomhle díle už na mě bylo toho mystična až příliš. Romantická linka byla Jenny Han velmi podobná a bavila mě, ovšem ty kapitoly kdy se objevovalo nadpřirozeno už byly někdy přitažené za vlasy.
Z celé trilogie se mi nejvíc líbil druhý díl, ale přesto nelituju, že jsem se pustila i do toho třetího.

21.04.2020 4 z 5

Sleduj mě Sleduj mě A. V. Geiger

Na obálce knihy je napsáno , že se jedná o YA thriller, který čtenáře udrží v napětí. Možná že už jsem na YA thrillery stará, ale vůbec mi to nepřišlo jako thriller. Spíše šlo o knihu psanou z části prostřednictvím tweetů a ke konci knihy se objeví nějaká ta zápletka. Napětí a wow efekt bohužel žádný. Spíše mi ten konec přišel mírně překombinovaný.

21.04.2020 3 z 5

Šeptající dívka Šeptající dívka Marko Hautala

Tak nějak nemám co k téhle knize říct. Vůbec jsem se nebála a nebyla napjatá. Nejspíš jsem ji vůbec nepochopila. Pozitivní je, že byla opravdu rychle přečtená, ale ve finále nemám tušení čím měla tato kniha čtenáře zaujmout.

21.04.2020 2 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Knížka je ideální pro fanoušky Hvězdy nám nepřály. Lehká YA romantika s vážnějším tématem. Mě kniha příliš nezasáhla, že bych se až dojala, ale líbí se mi její potenciál, kdy se díky ní dostane cystická fibróza do povědomí. Já osobně jsem věděla, že tato nemoc existuje, ale nevěděla jsem co vše to obnáší. Je to příjemná oddychovka a těším se až se podívám i na film!

Ani slovo Ani slovo Brad Parks

Úžasný thriller z prostředí soudu. Příběh je poutavý a plný zvratů a nechybí pořádné napětí. Vytkla bych pouze to, že by kniha mohla být o pár stran kratší, i když má jen něco okolo 500 stran. Některé pasáže byly totiž příliš popisné a zbytečně dlouhé

Oko za oko Oko za oko Jenny Han

Po téhle knize jsem sáhla, protože se mi trilogie od téhle autorky o Laře Jean líbila. S touto knihou mám ale jiné pocity. Vadilo mi, že vše bylo hrozně jednoduché a předvídatelné a zpočátku jsem byla hodně zmatená, protože se mi hlavní hrdinky dost pletly. Během čtení tohoto dílu mě tak opouštěla touha přečíst si další díly. Jenže kniha dopadla jak dopadla a já jsem holka zvědavá, takže do dalšího dílu jít musím, ale nejspíš až po delší pauze!

Noční film Noční film Marisha Pessl

Mám takové dost rozporuplné pocity. Nechci knihu příliš kritizovat, ale nevidím to ani na obrovská slova chvály. Začala bych tím, že se kniha četla dobře, protože v ní není příliš postav, takže nedocházelo k žádným zmatkům. Naopak by kniha mohla mít o pár desítek stran méně, autorka totiž popisuje vše až příliš podrobně a ne vždy mi přišly některé pasáže tak důležité. Ovšem abych jenom nekritizovala, tak se mi moc líbily vsuvky v podobě rozhovorů, spisů, novinových či internetových článků, které dění příjemně zpestřily. Finálové rozuzlení trvalo asi 60 stran a já čekala nějaký pořádný Wow efekt, ale zbytečně. I bez nějakého překvapivého konce měla tato kniha zajímavé řešení, které nebylo úplně "jednoznačné" (pokud jsem to teda pochopila správně). Autorka totiž poukazuje na to, že konec bude přesně takový, kterému sami uvěříme

Rendez-vous v Paříži Rendez-vous v Paříži Deborah McKinley

Říká se nesuď knihu podle obalu, ale mě právě zaujal více ten obal než samotná kniha. Za mě tuhle knihu příliš nedoporučuji. Vybrala jsem si ji jako takovou oddechovku a zároveň knihu, kterou přečtu rychle, protože má něco kolem 200 stran. Čekala jsem tam nějakou romantickou linku mezi postavami, ale spíše mi to přišlo jako dva příběhy vedle sebe sepsané v jedné jedné knize a navíc název knihy se příliš neztotožňuje s dějem. Knize bych dala tedy především jiný název a jinou obálku a třeba by budila lepší dojem.

12.11.2019 1 z 5

Poslední začátek Poslední začátek Lauren James

Ačkoli se mi líbil první díl více, tak i tenhle díl byl super, hlavně v tom, že se vyjasnilo spoustu věcí, které mi byly nejasné. Kniha je dost čtivá a líbí se mi, jak si autorka umí pohrát se všemi detaily jako například mapy, nákresy, konverzace, články na internetu atd. Vše je krásně znázorněno a hezky to doplňuje děj. I když nejsem zrovna fanda tohoto žánru, tak jsem ráda, že jsem na chvíli sáhla po něčem jiném

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Úžasná YA u které mi ukápla i nejedna slza! Příběh je hrozně čtivý a tak jsem zvědavá i na další 2 díly . Snad jsou napsané na tak dobré vlně jako tento díl. Protože asi všichni známe, jak to chodí s knihami či filmy na více dílů...první je super a další už tak dobré být nemusí. Hodně se mi líbila hlavní hrdinka, která je správně ztřeštěná a rovněž její sestra Kitty. Opět je to oddychové čtení, které vás pobaví a třeba i dojme (nebo jsem možná taková plačka jenom já?!)

Hodné holky Hodné holky Sara Shepard

Knížka se opět četla hodně dobře. Začínala jsem však mít pocit, že ten děj ke konci nikde nevede anebo je spíše ten závěr tak pravděpodobný, že už mě nic nepřekvapí. Jenže stalo se něco nad čím mi zůstal rozum stát. Do té doby jsem si říkala, že se tady Sara Shepard trošku sekla oproti PLL, ale naopak! Sara opět šokovala závěrem a celkovým rozuzlením.

Dlouhá cesta dolů Dlouhá cesta dolů Nick Hornby

Z knížky už jsem byla nadšená v knihkupectví. Když jsem si četla anotaci, tak mě to docela zaujalo, jenže… Knížka je rozložená na 3 části a já bych tu třetí klidně úplně vynechala, protože mi to přišlo hrozně vyhrocené anebo spíše vynucené. Celou dobu se děj odehrával rychle, líbilo se mi, že je děj popisován prostřednictvím všech čtyř ústředních postav, ale čím více jsem se blížila ke konci tím to bylo horší a horší, jakoby už autor neměl co dalšího zajímavého psát. Nechci ji hodnotit příliš negativně, kdyby se mi opravdu nelíbila, tak ji nejspíše nedočtu, jen mě mrzí těch zhruba sedmdesát posledních stránek se kterými jsem se natrápila. Možná jsem měla já nějaká přílišná očekávání na samotný konec knihy.

Nevěsta ve sněhu Nevěsta ve sněhu Jan Seghers

Po knize jsem šáhla, protože jsem dlouho sháněla knihu od autora ze sousedního státu do výzvy. Narazila jsem na ni náhodou a možná si ji vybrala i proto, že se jedná o detektivku. Ze začátku nebylo lehké se do knihy začíst, později jsem ji ale zhltla za jeden den. Líbilo se mi, že jsem do posledních 20 stran netušila ani náznak toho, kdo by mohl být vrah. Nemám totiž ráda knihy, kde vyjde vrah najevo už v polovině a pak po něm jen bezduše pátrají. Rovněž mi byl hlavní vyšetřovatel o něco sympatičtější než v severských detektivkách, kde se jedná o nabubřelé vyšetřovatele, kteří jsou vyvrhelci a nenávidí svět.

07.04.2018 3 z 5

Takoví jsme byli Takoví jsme byli Juliet Ashton

Oddechové čtení, ale už na začátku je jasné, jak to vše dopadne.

07.04.2018 1 z 5

První konec První konec Lauren James

Na tuto knihu jsem narazila úplnou náhodou, ale mile mě překvapila. Nejsem fanoušek knížek z budoucnosti, ale tady se mi líbilo, jak se děj prolínal. Konec mi přišel sice trošku urychlený, ale s radostí si přečtu i druhý díl a snad bude tak dobrý jako tento.

07.04.2018 3 z 5

Malé sladké lži Malé sladké lži Caz Frear

Takhle kniha mě příliš neoslovila. Anotace nezněla špatně, ale děj byl příliš roztahaný. Kniha by mohla mít klidně o 100 i více stránek méně. Autorka zbytečně natahuje některé scény a to mě přinutilo několikrát knihu odložit. Nápad na příběh to nebyl vůbec špatný, ale odrazovalo mě to zbytečné natahování. A navíc jsem četla daleko napínavější thrillery, tuto knihu bych řadila spíše k detektivkám.

21.04.2020 4 z 5

Holka mimo rytmus Holka mimo rytmus Becky Albertalli

Měla jsem velký problém se do této knihy začíst. Předešlá kniha od autorky o Simonovi se mi hodně líbila, ale tady mi byla hlavní postava dost nesympatická a protivná. Přišlo mi, že vůbec nevěděla co vůbec chce a dost mi to čtení knihy otrávilo.

21.04.2020 2 z 5

Moje sestra žije na krbové římse Moje sestra žije na krbové římse Annabel Pitcher

Tady jsem sáhla trošku vedle co se týče věkového zaměření, protože se nejedná (aspoň dle mého názoru) o YA, protože děj se točí kolem chlapce, který má asi deset let. Je pro mě těžké knihu nejak hodnotit, protože tohle běžně nečtu, ale líbilo se mi, že tak závažná témata jako je xenofobie, rasismus, šikana, alkoholismus, ztráta blízké osoby nebo PPP se objevují už v dětské literatuře

12.11.2019

Krvavé nebe Krvavé nebe Mark Roberts

Tohle byl trošku jiný styl detektivky než jsem zvyklá číst a tak mi i trvalo, než jsem se do děje pořádně dostala. V knize totiž vystupuje dost postav a tak jsem se potřebovala pořádně zorientovat. Ovšem zhruba od půlky jsem se pořádně začetla a bez pauzy to dotáhla až do konce. I když se mi kniha líbila, tak v blízké době neplánuju číst něco dalšího od tohoto autora. Téma sice bylo dost zajímavé a originální, ale já nejspíš potřebuju oddych. Nechci nic moc rozvíjet, protože se bojím, že bych toho příliš prozradila a nejlepší je zůstat v naprosté nevědomosti, ať si ten příběh každý pořádně vychutná

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

A poslední díl je za mnou. Až je mi to líto, protože mě příběh Lary Jean moc bavil. Knížka je opět čtivá. Je vtipná, ale místy i smutná nebo třeba dojemná. Autorka cely příběh Lary Jean a Petera zakončila moc hezky