namornice namornice komentáře u knih

Mapa z kostí Mapa z kostí James Rollins (p)

Napínavé a čtivé jako vždy.
Styl psani Jamese Rollinse mi sedi.
Mapa z kostí je akcni oddechovka odehrávající se jako už tradičně u Rollinse na několika atraktivních lokalitách -  tentokrát se točíme kolem 7 divů světa a u toho pořešíme staré biblické záhady. I když je Mapa z kostí asi jeden ze slabsich dilů serie i tak mě čtení bavilo. Dobrý mix akce, dobrodružství a historie.

30.01.2022 4 z 5

Písečná bouře Písečná bouře James Rollins (p)

Tak jsem si teda dala Sigmu hezky od začátku, abych věděla jak to všechno začalo. Písečná bouře nebyla vůbec špatná, ale pozdější díly se mi asi líbily víc. Na Rollinsovych  knihách se mi líbí ta směs informací historických, vědeckých nebo i konspirací a vždycky si něco dohledávám a tím rozšiřuju obzory. A samozřejmě se i dobře bavím. Tento díl jsem poslouchala jako audioknihu a přednes Jiřího Schwarze - i přes menší chybky ve výslovnosti anglických jmen - byl velice povedený a dodal příběhu na dramatičnosti.

18.01.2022 3 z 5

Sedm prvků, které změnily svět Sedm prvků, které změnily svět John Browne

Jako vystudovanou chemičku (no dnes už dám dohromady snad jen vzorec soli :) mě kniha upoutala už svým názvem (je zajímavý, že fyzika, chemie a všechny tyhle vědy mě teď "na starý kolena" baví o tolik víc než ve škole!). A jako čtenářku mě pak zaujala neobvyklým konceptem. Kdybych měla sama vybrat, které z prvků Mendělejovovy tabulky jsou ty zásadní pro lidstvo, nevím jestli by se můj výběr shodoval s autorovým. Vzhledem k tomu, že John Browne je bývalým generálním ředitelem britské společnosti BP, je jeho výběr celkem pochopitelný. Kniha není jen o chemických prvcích, ale tak trochu i biografií autora a jeho názorů na objevy a vynálezy vztahující se k jednotlivým prvkům a jeho pohledu na ekonomiku, obchod, politiku i historii. Četlo se mi dobře, některé kapitoly a poznatky byly míň záživné než jiné, ale vcelku to bylo velice poučné. Jako sledovat zajímavý pořad na discovery kanálu.

02.10.2019 3 z 5

Neobvyklý typ Neobvyklý typ Tom Hanks

Po všech těch krvácích a dystopických, co jsem v posledních pár týdnech četla to chtělo nějakou oddychovku. A prvotina Toma Hankse se mi líbí moc. Některý povídky víc, některý míň, ale v celku dobrá knížka na odreagování. A psací stroj chci teď ještě víc než předtím.

17.06.2019 4 z 5

Něco za něco Něco za něco Markéta Dočekalová

Na české poměry nadprůměr! Líbilo se mi to a četlo se to pěkně :-)

10.04.2016 4 z 5

Myslet jako Leonardo da Vinci Myslet jako Leonardo da Vinci Michael J. Gelb

Každý má v sobě kousek génia....a tahle kniha mě bavila...moc!

13.03.2016 5 z 5

Dovolená očima delegátky Dovolená očima delegátky Jitka Herzánová

Tahle kniha mi moc nesedla. Z celého vyprávění jsem měla pocit, že autorka v podstatě svou práci opravdu nemusí a neustále si stěžuje. Příhody každodenního života delegátky měly být nejspíš úsměvné a humorné, ale mě spíš přišly jako stále dokola opakované reptání na všechny klienty. Další knihu už si asi nepřečtu. Škoda, myslím že i taková práce má své klady, které ovšem autorka nějak nedokázala vyzdvihnout.

24.04.2024 2 z 5

Historky z Tinderu Historky z Tinderu Lucie Macháčková

Kdybych nevěděla, kdo Lucie Macháčková je, mohla bych při čtení nabít dojmu, že je jí buď 80 a nebo na Tinderu randí už od 7 let! To množství individují, se kterýma byla buď na jednom rande nebo strávila několik měsíců (v některých případech i několik let), je pořádný zástup. Všechny historky jsou ale nesmírně zábavné a stejně jako u autorčiných stand-upů jsem se bavila i u knížky. Slovní přesmyčky a dvojsmysly se jí povedly.

05.02.2024 3 z 5

Nedobytná šifra Nedobytná šifra Arnošt Vašíček

Vcelku zajímavé zpracování záhady kolem Voynichova rukopisu. Kniha mě bavila, byla čtivá a dověděla jsem se i několik zajímavostí. Za sebe mohu doporučit.

18.12.2023 3 z 5

Mé anglické sezony aneb Fucktografická ročenka Mé anglické sezony aneb Fucktografická ročenka Alena Damijo

I další knížka těchle krátkých postřehů z ostrovního království mě hodně bavila. Skvělá oddechovka k čaji o páté, určitě se vrhnu i na další díl.

14.11.2019 3 z 5

Ruce v mouce: Domácí pečivo s kváskem i droždím Ruce v mouce: Domácí pečivo s kváskem i droždím Iva Trhoňová

Upíct chleba je vlastně fuška!! Nebo aspoň dost časově náročné. Ale s touhle knížkou to jde :)

29.07.2019 3 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

YA teda zrovna moc nečtu, ale chtělo to trochu změnu. A tahle knížka má dost originální námět.
Pohled na Anglické dějiny za doby královny Alžběty, tak trochu přes růžové brýle, s trochou magie a spoustou humoru. No - po pravdě - tak trochu ptákovina, ale opravdu dost zábavná. Sice jsem se zrovna neválela smíchy, ale čtení mě bavilo, postavy též, děj ubíhal prostě skvělá oddechovka, na odreagování ideální.

17.06.2019 3 z 5

Já a safari aneb Ženu ani slonem neutaháš Já a safari aneb Ženu ani slonem neutaháš Ludmila Vítovcová

V rámci přípravy na dovolenou v Africe jsem rozhodnutá přečíst kde co o pobývani na černém kontinentu. Tohle je zatím ale dost slabý, dost zastaralý a dost mi vadi ta "role manželky" typická pro komunistický režim, kdy ženska se hlavně měla starat o rodinu a zapomenout na všechny svý zájmy, koníčky hlavně, že bylo navařeno a a uklizeno.... a knedlíky k večeři i v Africe uprostřed divočiny, hlavně, aby měl manžel čas na práci a svoje koníčky.....no snad to dočtu!

18.05.2019 2 z 5

Faraonova pomsta Faraonova pomsta Elizabeth Peters (p)

Co je větší zábava než stará panna Amelie Peabody? Vdaná Amelie Peabody!

29.09.2016 5 z 5

Travel bible Travel bible Matouš Vinš

Kniha užitečná, podle mého názoru, hlavně pro mladší generaci a začínající cestovatele. Baťůžkář ani Nomád teda zrovna nejsem (i když procestováno mám kus Světa), ale tahle kniha má dost rad i pro nás cestovatele v nejlepších letech :-) Hlavně část o letenkách je dost podrobná a je plná dobrých tipů - už se těším, až je ověřím v praxi! Inspirativní čtení.....už chci zase někam jet.....

29.04.2016 4 z 5

Škola interiérového designu Škola interiérového designu kolektiv autorů

Základy co se designu týče....z každýho rožku trošku..

13.04.2016 3 z 5

Ďáblova kolonie Ďáblova kolonie James Paul Czajkowski

Tento díl Sigmy Force ,mi přišel slabší než ostatní díly, akční scény už trochu moc a celkově jsem se nějak nedokázala začíst – zaposlouchat. Často mi myšlenky odlétaly jinam a v textu jsem se trochu ztrácela. Možná mi prostě jen tento díl a zápletka zrovna moc nesedla, protože jinak mě série baví a dobrodružství hochů ze Sigmy si vždycky užívám. Doufám, že příští díly už zase budou více záživné.

02.04.2024

Dlouho jsem se chystala na tuto sérii a po přečtení myslím, že budu zase dlouho vyčkávat s pokračováním. Že je kniha obsáhlá je podle námětu jasné, nicméně četlo se mi to opravdu pomalu, děj mi přišel dost rozvláčný a určitě by se dala kniha zredukovat o několik desítek stran a přitom by to bylo stále zajímavé téma. Do dalšího dílu se taky někdy pustím, ale určitě to tak rychle nebude.

21.03.2024 3 z 5

Ať se děje cokoli, hlavně neutíkat Ať se děje cokoli, hlavně neutíkat Peter Allison

Vítejte v africké buši - kde jsou zvířata divoká, turisti snad ještě víc a jenom jídlo utíká, takže - ať se děje cokoli hlavně neutíkat!
Zase jsem o něco připravenější na blížicí se safari dovolenou v Africe.
Peter Allison je safari průvodce v deltě Okavango a jeho humorný vyprávění - tak trochu podobný cestopisům Bill Brysona - mě donutilo posunout safari dovolenou na vyšší příčku mého cestovního seznamu. Čte se to dobře, určitě doporučuju.

13.02.2019 4 z 5