Nedobytná šifra

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Knížka pojednává o tzv. Voynichovu rukopisu. Toto unikátní středověké dílo je napsáno neznámým písmem, které se nepodařilo rozluštit ani nejúspěšnějším světovým kryptologům. Selhaly i pokusy s nasazením výkonného počítače. Záhadu umocňují stovky ilustrací neznámých rostlin, doposud neobjevených souhvězdí, podivných předmětů a zařízení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98183/big_nedobytna-sifra-98183.jpg 4.239
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Nedobytná šifra

Rade
10. února

Velké plus za Voynichův rukopis, jednu z nejzáhadnějších středověkých knih s neuvěřitelnými ilustracemi. Fantazii jsou dveře dokořán, autor se téhle záhady chopil s vervou a jeho nápady a předložené indicie jsou rozhodně zajímavé. (Spojitost s autorovou „Ztracenou bránou“, což je něco mezi sci fi a fantasy.)
Nedobytnou šifru naproti tomu beru jako pokus o literaturu faktu se závěry víc než odvážnými, ale proč ne…
„Za devatero horami, za devatero řekami…“, říká se v pohádkách, víme ale, proč je těch hor a řek zrovna devět? I na to se autor pokusí odpovědět, kromě jiného…

ditul
15.12.2021

Před dvěma měsíci jsem přečetla tuto úzkou knížku, která se zabývá Voynichovým rukopisem.. (Dnes jsem objevila na YouTube Igora Chauna video, kde paní Irena dokáže toto písmo číst. Je to osobní a duchovní poselství - v 3. díle ukazuje, jak překládá text.) Je tam i pár dalších pověstí, jak ženy měly hadí (někdo tvrdí rybí) ocas..


ViolettaCh.
26.06.2021

Celkem zajímavá knížka, kde se autor snaží bádat po původu Voynichova rukopisu. Hledá netradiční souvislosti s bránou, jíž se vstupuje do jiných světů. Tuto bránu nachází v magické Praze.

mata57
11.09.2019

Takové pohrávání si se záhadnem. Lehký úvod do problematiky Voynichova rukopisu završený autorovou hypotézou. Doplňková četba k TV seriálu Ztracená brána.

Ondra086
21.11.2017

Přečteno s velkým zájmem.

jan14s
21.03.2017

Chytlavá kniha o záhadném rukopisu. Škoda jen, že to nejspíše není pravda.

tenax
15.08.2013

Zajímavá kniha a ještě zajímavější teorie. Snad čas přinese nová fakta, která umožní otázky kolem Voynichova rukopisu zodpovědět. Rozhodně poutavé čtení.

Dandulka
14.04.2012

Malá, útlá knížka, ale čte se jedním dechem, doporučuji.