Nedobytná šifra

Nedobytná šifra https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98183/bmid_nedobytna-sifra-98183.jpg 4 44 9

Knížka pojednává o tzv. Voynichovu rukopisu. Toto unikátní středověké dílo je napsáno neznámým písmem, které se nepodařilo rozluštit ani nejúspěšnějším světovým kryptologům. Selhaly i pokusy s nasazením výkonného počítače. Záhadu umocňují stovky ilustrací neznámých rostlin, doposud neobjevených souhvězdí, podivných předmětů a zařízení.... celý text

namornice
18.12.2023 3 z 5

Vcelku zajímavé zpracování záhady kolem Voynichova rukopisu. Kniha mě bavila, byla čtivá a dověděla jsem se i několik zajímavostí. Za sebe mohu doporučit.

Rade
10.02.2022 4 z 5

Velké plus za Voynichův rukopis, jednu z nejzáhadnějších středověkých knih s neuvěřitelnými ilustracemi. Fantazii jsou dveře dokořán, autor se téhle záhady chopil s vervou a jeho nápady a předložené indicie jsou rozhodně zajímavé. (Spojitost s autorovou „Ztracenou bránou“, což je něco mezi sci fi a fantasy.)
Nedobytnou šifru naproti tomu beru jako pokus o literaturu faktu se závěry víc než odvážnými, ale proč ne…
„Za devatero horami, za devatero řekami…“, říká se v pohádkách, víme ale, proč je těch hor a řek zrovna devět? I na to se autor pokusí odpovědět, kromě jiného…

ditul
15.12.2021 5 z 5

Před dvěma měsíci jsem přečetla tuto úzkou knížku, která se zabývá Voynichovým rukopisem.. (Dnes jsem objevila na YouTube video Igora Chauna, kde paní Irena dokáže toto písmo číst. Je to osobní a duchovní poselství - v 3. díle ukazuje, jak překládá text.) V knize je i pár dalších pověstí, jak ženy měly hadí (někteří tvrdí rybí) ocas..

ViolettaCh.
26.06.2021 4 z 5

Celkem zajímavá knížka, kde se autor snaží bádat po původu Voynichova rukopisu. Hledá netradiční souvislosti s bránou, jíž se vstupuje do jiných světů. Tuto bránu nachází v magické Praze.

mata57
11.09.2019 3 z 5

Takové pohrávání si se záhadnem. Lehký úvod do problematiky Voynichova rukopisu završený autorovou hypotézou. Doplňková četba k TV seriálu Ztracená brána.

Ondra086
21.11.2017 4 z 5

Přečteno s velkým zájmem.

jan14s
21.03.2017 4 z 5

Chytlavá kniha o záhadném rukopisu. Škoda jen, že to nejspíše není pravda.

tenax
15.08.2013 4 z 5

Zajímavá kniha a ještě zajímavější teorie. Snad čas přinese nová fakta, která umožní otázky kolem Voynichova rukopisu zodpovědět. Rozhodně poutavé čtení.

Dandulka
14.04.2012 5 z 5

Malá, útlá knížka, ale čte se jedním dechem, doporučuji.