NaiTenshi NaiTenshi komentáře u knih

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Klasika, ale já jsem víc na Kytici. :)

13.08.2017 3 z 5

Údolí krásných žab Údolí krásných žab Stanislav Rudolf

Takové dívčí čtení, nic moc pro mě, ale dočetla jsem to.

13.08.2017 3 z 5

Zuzanka a malý host Zuzanka a malý host Jan Machač

Bože, jak já tyhlety Zuzanky milovala. Jedny z mých prvních knížek. Ještě jsem číst neuměla, tak mi je četla mamka. Příběhy, co mají hlavu a patu a ty obrázky. nádhera. Škoda, že už je doma nemáme.

13.08.2017 4 z 5

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Čím to? Film je po mě skvělý, ale kniha? Ne, pan Wiewegh není můj šálek kávy.

13.08.2017 odpad!

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Po tom, co jsem se podívala na úžasně zpracovaný film, jsem se o knížce chtěla dozvědět něco více, tak jsem šáhla po knize. Vyjímečný, zajímavý příběh hlavně díky době, ve které se odehrává. Operace je náročná i přes dnešní vyspělou medicínu. Na konci snad i slza ukápla a to se mi doposud stalo jen u Zlodějky knih. Pět hvězdiček zaslouženě.

13.08.2017 5 z 5

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Moje první přečtená foglarovka, která mě přivedla ke skautingu. Už je to hodně let, musím ji zase trochu oprášit...

13.08.2017 4 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Knížku jsem dostala darem od skautského vedoucího, když jsem ji našla na půdě. Půlku té výpravy jsem se ulívala z programu, místo toho jsem si na půdě četla dobrodružství Lucinky a jejích sourozenců. O rok později jsem si ji vzala do školy na čtenářské dílničky. Mám s ní spojeno hodně zážitků a možná proto k ní mám tak silný vztah. :)

13.08.2017 5 z 5

Anděl Vicky Anděl Vicky Jacqueline Wilson

Jako dítě jsem tuto autorku bohužel objevila až dost pozdě, takž tohle byla moje jediná knížka, co jsem četla, protože pak už jsem na ně byla moc velká. Knížka se mi moc líbila, i když byla smutná, byla tak zvláštně kouzelná.

23.07.2017 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Film se mi nelíbil vůbec, ale kniha je úplně jiná. Přečtena jedním dechem během týdenní dovolené. Tady se to pomalu mění z pohádky na strašidelné dobrodružství. :)

23.07.2017 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Začátek velkého příběhu, tenhle mám nejradši, protože je ještě takový pohádkový. :)

11.07.2017 5 z 5

Deníček prince George Deníček prince George Clare Bennett

Jako velkého fanouška Britské královské rodiny jsem z této knihy, co jsem dostala k narozeninám byla nadšena a ani trošku mě nezklamala. Milá oddechovka, přečtená jedním dechem a ještě jsem se nasmála. Jediné co bych jí vytkla, je překlad. V Irsku jsem si koupila originál, na který se těším ještě víc. I přes tento malý hřích nemůžu hodnotit jinak jak plným počtem hvězdiček.

10.07.2017 5 z 5

Jak čtu níže, kniha k mému překvapení získala dosti negativních komentářů...No, tak zase budu trochu jiná. Mně se naopak moc líbila. Sice bych byla radši za klasickou prózu než za formu scénáře, ale rychle jsem si zvykla. Bylo hezké pozorovat, jak se mají moji hrdinové jako rodiče školáků. Děj mě okamžitě vtáhl, konec dojal. A hlavně postava mladého Malfoye mi dost přirostla k srdci.

27.05.2017 4 z 5

Emil z Lönnebergy Emil z Lönnebergy Astrid Lindgren

Vtipné čtení, které jsem jako školačka milovala.

26.05.2017 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Po tom, co jsem viděla film jsem se s nadšením vrhla na knížku, která mě uchvátila tisíckrát víc než film, který se mi napřed líbil, ale po přečtení knížky se mi dost zhnusil. Kniha je naprosto perfektní - čtivá, humorná a citlivá. Těšim se, až si přečtu pokračování. :)

Písání Písání John Lennon

To je on, John. Takový byl. :)

Patnáctka v tom! Patnáctka v tom! Ros Asquith

Tuto knížku jsem milovala, když mi bylo nějakých 13, kdy jsem ji dostala od paní učitelky. Teď bych si jí už asi nepřečetla, ale i tak vzpomínky na ní hezlý, četla jsem ji mnohokrát.

08.01.2017 3 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Sympatičtí hrdinové. Překvapivá zápletka, překvapivé vyvrcholení. Špatné to nebylo.

08.01.2017 3 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Nevim, jestli jsem já měla moc vysoké očekávání a nebo jestli se ti to Johne vážně nepovedlo. Ani nevíš, jak zklamaná jsem byla. Velký palec dolů.

08.01.2017 odpad!

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Po přečtení otřesných Papírových měst jsem chtěla Johna Greena zavrhnout nadobro. Byla jsem však zrovna nemocná a nechtěla se mi číst žádná "náročná" kniha a tak jsem se nad ním slitovala a dobře jsem udělala, sice jeho část knihy mi přišla nejslabší, ale i tak si u mě polepšil. Už z první povídky na mě dechla krásná atmosféra a do Stuarta jsem se zamilovala. Druhá od již zmiňovaného Johna mi sice přišla taková zdlouhavá, ale ten konec stál za to. A poslední povídka s milými postavami a prasátky byla vůbec nejhezčí. Prostě ideální čtení do postele s kakaem, když venku sněží, sněží. Za mě palec nahoru. :)

08.01.2017 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Co k Malému princi říct ? Prostě srdcovka.