nada3314 nada3314 komentáře u knih

Úkol přežít Úkol přežít Vasilij Michajlovič Machanenko

Wau, tak tohle jsem fakt nečekala…
Po komentářích zde, jsem měla docela strach se do knihy pustit… Nehraji RPG hry ani žádné jiné a v sci-fi jsem taky nováček, ale vůbec to ničemu nevadilo. Příběh je dokonalý, pohltil mě od první stránky. Vždycky jsem se divila, jak může můj syn prosedět tisíce hodin u počítače a hrát hry, teď už to i chápu, já jsem proseděla pár hodin u čtení a vůbec jsem nevnímala čas. Je to neskutečné jak mě autor dokázal vtáhnout do hry, kdyby taková hra existovala snad bych si to i zkusila…. Kniha má 12. kapitol nabitých akcí, s hlavním hrdinou jsem se sžila po pár stránkách, pravidla jsem pochopila hned (buď jsem tak inteligentní nebo to autor inteligentně napsal)  a začala pro mě jedna velká jízda… Jsem moc ráda, že jsem si měla možnost tuto knihu přečíst. Zkusím ji nabídnout synovi k přečtení, který vůbec nečte, ale myslím, že toto by pro něj mohlo být to pravé ořechové. Mě šaman a svět Barliona nadchl a už se moc těším na pokračování….

23.12.2019 5 z 5

Piraně Piraně Roberto Saviano

Jedná se o mé první seznámení s autorem, takže nemám s čím srovnávat. Po dočtení knihy jsem byla naprosto omráčena… Jednak co se týká výborného stylového překladu, věřím, že to pro paní překladatelku musel být hodně těžký oříšek, ale opravdu moc chválím. Život je o vojebancích a o vojebávačích… Šílený, krutý a moc bych si přála, aby tento příběh o dětech a italské mafii byl jen smyšlený a nikdy se tohoto nedožiju ani ve snu…

18.10.2019 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Ze začátku jsem se vůbec nemohla začíst, vůbec mě příběh nevtáhl do děje, připadala jsem si celou dobu jak bych stála za sklem. V polovině knihy jsem si myslela, že ji ani nedočtu, ale nakonec se to rozjelo a kniha se mi líbila.

29.06.2019 4 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Krásná kniha...v tomhle případě bych snesla i 4. díl. Nádherně se četla.

08.11.2018 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Výborná kniha, četla se sama. Moc doporučuji, stojí za přečtení. Snad bude brzo pokračování, hrdiny jsem si od první stránky oblíbila.

08.10.2018 5 z 5

Královna – Na cestě k trůnu Královna – Na cestě k trůnu Eva-Maria Bast

Jak je už o mě známo, miluji královskou rodinu a ze všech je to právě Alžběta II., která si mě získala nejvíc.

Autorka Eva-Maria Bastová byla pro mě až doteď neznámou, a jsem nesmírně ráda, že jsem na její tvorbu narazila a mohla si tuto knihu přečíst. Nebyl to vůbec lehký úkol, napsat příběh, který už jsme četli tolikrát, ale zvládla to skvěle. Dozvěděli jsme se toho o Alžbětě II. hodně – máme tu vlastně takový průřez od dětství, dospívání, zásnuby až po korunovaci. Koukala jsem a čeká nás i pokračování, takže nejsem smutná, že příběh skončil, protože vím, že kniha může mít pokračování.

Pořád mě překvapuje jak je úžasné, když kniha dokáže přiblížit historické události a osobnosti, jako je královna Alžběta II., způsobem, který je zábavný a přístupný. Tento příběh si může přečíst kdokoliv, zvládne ji široké spektrum čtenářů. Moc doporučuji a jsem šťastná, že takové poklady můžu mít v knihovně. DOPORUČUJI!

15.04.2024 5 z 5

Naděje pro Fleetwood Naděje pro Fleetwood Stacey Halls

Stacey Halls v knize "Naděje pro Fleetwood" představuje čtenářům poutavý historický román, který se odehrává v 17. století a čerpá inspiraci ze skutečných událostí - Honu na čarodějnice z Pendle Hill.
Hlavní postava, Fleetwood Shuttleworthová, čelí strastiplné cestě, když zjišťuje, že další těhotenství ohrožuje nejen její vlastní život, ale i život nenarozeného dítěte.Autorčina schopnost vytvořit autentickou atmosféru a věrohodné historické prostředí je pozoruhodná. Zdůrazňuje skutečnost, že postavy jako Fleetwood Shuttleworthová a porodní bába Alice Grayová jsou založeny na skutečných historických postavách, což dodává příběhu další rozměr autenticity a emocionální síly.Příběh je plný napětí, intrik a nečekaných zvratů, které čtenáře drží v napětí až do samého konce. Halls nejenom že nám předkládá dojemné vyprávění o lásce, naději a odvaze, ale také nás vtahuje do temného a nebezpečného prostředí doby, kdy bylo obvinění z čarodějnictví smrtelně nebezpečné.

Celkově lze knihu "Naděje pro Fleetwood" doporučit nejen milovníkům historických románů, ale i těm, kteří hledají příběh plný emocí, dramatických zvratů a historické autenticity.

Autorka se opět ukazuje jako talentovaná vypravěčka schopná vtáhnout čtenáře do světa minulosti a zanechat v nich hluboký dojem.

04.04.2024 5 z 5

Hra na druhou Hra na druhou Zuzana Holčíková

Já mám teď štěstí na knihy, ve kterých je hlavní téma „věkový rozdíl“ Nevím, jestli mi tím někdo chce něco naznačit? :D Nedávno jsem četla Vášnivou touhu, kde věkový rozdíl byl naopak muž byl o hodně starší než dívka. Ale naštěstí s tím nemám žádný problém a do čtení této útlé krásky jsem se pustila s velkým očekáváním.

A musím napsat, že mé očekávání se naplnila a čtení jsem si hodně užila. Styl psaní Zuzky mi sedl, možná je to tím, že jsme stejně „mladé“ a máme tímto k sobě blíž. Anebo to bude prostě tím, že Zuzka je prostě talentovaná. :-)

Autorka ve svém románu "Hra na druhou" přináší čtenářům dojemný a do detailu propracovaný příběh o lásce, rozhodnutích a boji se životními zkouškami. Hlavní postava, sedmatřicetiletá Nela, se ocitá ve složité situaci poté, co se potká se svou spolužačkou ze střední školy, Romanou, a její syn Ben se do Nely zamiluje.

Zkušeně vykresluje vnitřní konflikty a emocionální chaos, který Nela prožívá jak ve svém nitru, tak se svými dětmi. Má dva kluky, kteří také milují fotbal, stejně jako Ben. Fotbal je tady skvělý „nástroj“ jak by je všechny mohl sblížit, ale i je tak trochu nepřítel. Na cestě ze soustředění se stane nehoda a vše se tak zkomplikuje.
Příběhu nechybí dramatické zvraty a emotivní pasáže, které mě vtáhly do nitra postav a jejich rozhodování mi bylo sympatičtější.

Autorka se nebojí konfrontovat témata jako je věkový rozdíl ve vztahu a etické dilema, což dává příběhu hloubku a autenticitu. "Hra na druhou" je příběhem o lásce, oběti a boji o druhou šanci. Autorka se zde ukazuje jako talentovaná vypravěčka schopná zaujmout čtenáře od první stránky až do dojemného finále. Na pokračování se neskutečně těším, chystám se na něj teď v dubnu, takže recenzi budete mít brzo :-)

04.04.2024 5 z 5

Pravdu neumlčíš Pravdu neumlčíš Jane Isaac

Druhý díl ze série DCI Helen Laveryová se mi líbil o chloupek méně než – první díl Smysl vraždy, ten mě neuvěřitelně nadchl – hodnotila jsem plným počtem hvězd. Ale jsem výjimka.

Opět napínavý thriller, který vtáhne čtenáře do temného světa intrik a tajemství. Autorčina schopnost vykreslit složité postavy a situace je ohromující, čtenáři se snadno ztotožní s emocemi a dilematy hlavních postav. Trochu jsme se posunuli i v osobním životě Helen, tak jsem moc ráda, že jsem ji poznala zase o něco víc.

Celkově řečeno, “Pravdu neumlčíš je nezapomenutelnou jízdou plnou napětí, zvratů a emocí, která potěší všechny milovníky detektivních thrillerů. Jane Isaac opět ukázala svůj talent a umění stvořit příběh, který vás vtáhne a nepustí až do poslední stránky. Tato kniha rozhodně stojí za přečtení a je skvělým doporučením pro všechny fanoušky žánru.

15.02.2024 4 z 5

Ukradený dědic Ukradený dědic Holly Black

Ukradený dědic volně navazuje na mou oblíbenou Férskou ságu. Má však pomalejší rozjezd, ale o to větší jízda je na konci příběhu. Ale naprosto chápu, že tohle někomu nemusí vyhovovat. Já to beru tak, že si nás autorka připravuje na druhý závěrečný díl, tak to vše musela napsat do první půlky děje, abychom už měli umetenou cestičku na příště.

Moc ráda jsem se vrátila do světa víl. Doubka a Suren jsem si postupně zamilovala, ale nebyla to láska na první pohled :-) chtělo to trochu času, než jsme si dali šanci. :-) Holly Blacková má dar popsat dokonale postavy, neměla jsem problém si všechny představovat a do děje jsem taky vklouzla lehce. Trochu mi chyběla Elfhame - v země víl jsme se moc nepohybovali a to byla škoda. Věřím však, že v pokračování si Elfhame užijeme víc.

Nemohu zapomenout na překrásné obálky, to je taková nádhera. Věřím, že tato série zaujme hlavně mladší čtenáře, kteří mají rádi fantasy světy – tento určitě moc doporučuji.

11.12.2023 4 z 5

Balada o snech Balada o snech Markéta Prášková

Balada o snech je má první kniha od autorky. A jsem moc ráda, že jsem se nechala zlákat a příběh si přečetla. Životní osudy dvou žen Kláry a Lucie se čte svižně, ale ne lehce. Každou stránku jsem si nesmírně užívala a vše jsem s holkama prožívala, tak moc jsem byla do děje vtažená. Současná linka Kláry byla trochu upozaděná, protože historická linka, kde hlavní hrdinkou je Lucie byla naprosto fantastická, ta se mi líbila hodně moc. Na konci vše dává perfektní smysl a zjistíte, že bez současné linky by příběh vůbec nemohl být. Obě linky jsou pro děj velmi důležité.

"Spřátelily se ještě před tím, než pochopily, že by se měly nenávidět."

Celou dobu čtení jsem přemýšlela, co tento citát znamená a jsem moc ráda, že mě autorka nenapínala a vše krásně vysvětlila. Takové pro mě hlavní „gró“ bylo představení života na vesnici v 50. letech 20. století – už jsem četla hodně příběhů z této doby, ale zase mě to nenechalo klidnou a občas jsem se i u čtení rozčilovala a slzela zároveň. (Budu doufat, že to tady nemáme zas, protože podobnost je až strašidelná.)

Smutné, emotivní čtení, troufám si říct, že i hodně originální, takto vystavěný příběh jsem ještě nečetla. Doporučuji všem, kdo tyto příběhy milují. Budete nadšené.

13.09.2022 5 z 5

Králova mlha Králova mlha Aleš Diviš

Začínám si uvědomovat, že mě fakt není těžké nalákat, abych si přečetla knihu, která má krásnou obálku a když ji má ještě překrásnější se skleněnými meči, tak to může být třeba i středověká fantasy, kterou já skoro vůbec nečtu a já se na ni bezhlavě vrhnu. :-) Zhltnu ji během tří dnů a po dočtení chci pokračování :-)

Jsem velmi nadšená, tohle byla tak čtivá záležitost, že mi v tomto světě nechyběla ani romantická linka a já jsem si to užívala. Svět je hodně zajímavě vymyšlen a kniha je doplněna i parádní mapou pro lepší přehled, abychom jsme se v tom putování úplně neztratili ;-) Pověst o Bílém králi mě nadchla, bílá mlha, bílá vrána – takže vzhůru na výpravu, kterou Vás provede partička chlapíků + jedna „křehká“ dívka :-) Každá postava je jiná a každá jinak skvělá :-) Oblíbila jsem si naprosto všechny.

Moc se těším na pokračování série Leviar… už, aby tu byl další díl – třeba na Vánoce? Co?

19.08.2022 4 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

Já Thea miluji, ale tento díl se mi nečetl tak dobře jak předchozí. Obálka knihy jako vždy přenádherná. Tak snad další díl bude zas na 5 hvězd, určitě si jo zase přečtu.

01.01.2021 4 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Hodně čtivá holčičí fantasy, já si příběh užila. Určitě si přečtu i 2. díl

02.09.2020 4 z 5

Až léto skončí Až léto skončí Penelope Ward

Parádní oddechové čtení na léto.

25.06.2020 4 z 5

Devět dní Devět dní Zuzana Strachotová

Musím říct, že sci-fi není můj stěžejní žánr. Ale tuhle knihu si zamiluje i nepolíbený čtenář. Příběh Vás vtáhne do děje hned od začátku, mohou za to sympatické hlavní postavy: Sera Trantorová je dcerou Radního Povstalců a Lee Parker voják z Citadely. Děj je výborně vystavěný, sledujeme postupné sbližování dvou „nepřátel“ Popisy zvířat a rostlin jsou zajímavé, neotřelé… ještě nikdy jsem nic takového, jako jsou turopalmy nebo vakožížaly neviděla, ani o nich neslyšela. Zaujalo mě, i jak autorka zakomponovala do děje náboženský fanatismus a popisky před každou kapitolou mají, taky svůj smysl. Vážně dokonale propracované a mohu doporučit nejen čtenářům postapokalyptických románů, ale myslím, že se kniha bude líbit více holkám  Za recenzní výtisk děkuji @fantomprint a holkám za skvělé společné čtení ;-)

15.05.2020 4 z 5

Letargie Letargie Antonín Mazáč

Já jsem nadšená, doporučuji né jen milovníkům detektivek. Vynikající kniha, která má skvělý děj, skvělé postavy a velmi překvapivý konec! Sašu a Andreu si nejde nezamilovat. Moc bych si přála pokračování a vědět, jak to bylo dál.. Já nějak pořád nechápu, proč se nepodporují takhle talentovaní čeští autoři. Je to fakt velká škoda!

04.05.2020 5 z 5

Strach Strach C. L. Taylor

Ty kokso, výborný psychothriller! Konec špičkový!

05.03.2020 5 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Jáma je hrozně čtivá kniha, bavila mě. Jen mě mrzí, že mi nebyl sympatický hlavní hrdina Joe, byl to pro mě další utrápený závislý týpek, kterému není pomoci... Je to má druhá kniha od p. Tudor a za mě je na stejné úrovni jako Kříďák...

04.12.2019 4 z 5

Dívky ve vodě Dívky ve vodě Victoria Jenkins

Poslední dobou mám šťastnou ruku ve výběru knih. Ani tady můj instinkt nezklamal. Parádní oddychová detektivka, kde hlavními hrdinkami jsou sympatičtí detektivové Alex a Chloe. Kniha se četla velmi rychle, napomáhaly k tomu i krátké kapitoly, které já mám hodně ráda. Koukala jsem, že paní spisovatelka již stačila napsat další 3 díly, takže za mě určitě šanci dostanou a ráda si přečtu pokračování těchto sympatických hrdinek, zkrátka mě zajímá, co Victorie s holkami zamýšlí…

22.08.2019 4 z 5