nada3314 nada3314 komentáře u knih

Kleptokracie: Jak špinavé peníze ovládají svět Kleptokracie: Jak špinavé peníze ovládají svět Tom Burgis

Za zjištěním všech faktů, uvedených v knize musí být tisíce hodin práce. A ne ledajaké.

Popsané skutečnosti jsou pravděpodobně pouze střípkem toho, jak dnes funguje svět. A veselé čtení to není. Čtenář si uvědomí, že dozorové orgány "svobodného světa" nepracují pro daňové poplatníky. Národní banky v mnoha případech nehájí své měny, dozory nad bankami nedozorují, ale pouze ochraňují největší banky, dozorové orgány světových burz nechrání investory. Je to z velké části pouze hra na protikorupční postoje "západu". Bohužel.

Čtení, co se týká faktů hodně zajímavé, ale současně při zamyšlení se nad současným světem moc smutné. Musím, ale vyzdvihnout čtivost, svižné tempo, neměla jsem problém tuto bichličku přelouskat.

Je mi naprosto jasné, že toto není literatura pro každého. Ale doporučuji všem, kteří se chtějí dozvědět zase něco z jiného soudku a doplnit si znalosti. Pro mě jiný žánr než normálně čtu, ale sedlo mi to.

15.08.2023 4 z 5

Pláč zavržených předků Pláč zavržených předků Angela Slatter

Tohle bylo tak originální! Velmi temná gotická fantasy pohádka, něco takové jsem teda ještě nečetla.

Autorka mě velmi mile překvapila, jde vidět, že psaním kriminálních románů s paranormálními prvky se hezky vypsala a vytvořila tuto nádheru.

Začátek cca 50 stran se kniha opatrně rozjíždí, a potom nastane zlom – BUM a rozjede se v nečekanou jízdu plnou tajemna. Moc se mi líbilo proložení příběhu fantasy a folklórními prvky, pověstí z jejich kraje, ale těch tam není moc, ale tak nějak to vše dohromady utvořilo parádní atmosféru. Někdo by možná chtěl víc, ale mě to přesně takto stačilo. Z každého rožku trošku – mořské panny, kelpie, cirkusáci a čarodějky…

Povětšinu času se příběh odehrává ve starých podivných sídlech, celá rodina je opředena tajemstvím a někteří z nich i čarodějnickým umem. Miren byla/ je úžasná postava, nelze ji nefandit a neprožívat s ní celou cestu. Tolik neštěstí, kterým si musela projít, to fakt klobouk dolů… Po dočtení knihy jsem zůstala dojatá (i slzička ukápla) a hledala ještě pár stánek, tak moc jsem se do příběhu vžila, že jsem nechtěla, aby příběh skončil.

Občas jsem při čtení měla svíravý pocit v žaludku, trochu jsem se i bála. Pokud si chcete přečíst něco jiného, temného, gotického toto je ta pravá volba.

25.08.2022 5 z 5

Druhá šance pro Zoe Druhá šance pro Zoe Michaela Schmiedlová

Sladká růžová obálka nalákala i mě věděla jsem, že už vůbec , ale vůbec nejsem cílová skupina a přesto jsem si ji s chutí přečetla. Zrovna jsem měla plnou hlavu práce a potřebovala jsem nějakou oddychovku a tak jsem po ni sáhla. A udělala jsem moc dobře, né jenom, že se příběh krásně četl, ale i mě dokázal přenést do mého dospívání. Úplně jsem si vzpomněla když jsem hltala jednu knihu za druhou od p. Lanczové. Tak přesně lehce se četla i tato. Příběh jako takový je dost emoční a řeší plno vážných témat, ale autorka fakt umí hezky psát, že mě pohltila a nepustila.

Moc děkuji za možnost prožít příběh, který se odehrává ve dvou časových liniích. Maminka Tereza mi byla blíž, ale i příběh Zoe - dcery Terezy jsem si moc užila.

Doporučuji všem mladým slečnám, které začínají se čtením, toto je zaujme na 100%. Jestli máte v okolí slečnu, které chcete udělat radost tato kniha pro ní bude ta pravá.

07.08.2022 4 z 5

Tma pod srdcem Tma pod srdcem Lucie Ortega (Navrátilová)

Mám dočteno a ufff tetelím se blahem. Ta atmosféra je opravdu kouzelná! Bludičky mě uhranuly už v prvním díle, nedokázala jsem si představit, co by mohlo být v tom druhém a autorka mi opravdu vyrazila dech! Nechápu jak je to možné, ale bylo to ještě o malinký fousek lepší než Světla nad močálem, a to jsem si fakt myslela, že tohle už překonat nejde. Příběh Leny a Lukáše čtete -jste naprosto soustředěni, protože s nimi vše prožíváte a jste toho tak plni, že skoro zapomínáte dýchat. Moc se mi líbí propojení vážného tématu s fantasy - člověk si může vybrat jestli půjde do hloubky nebo se jen nechá unášet pohádkovým příběhem. Moc děkuji autorce za skvělý zážitek, mě kniha předala mnoho a na mě přesně tohle funguje! Doporučuji i nečtenářům fantasy, tenhle skvost osloví i je! Opravdu krásné to bylo, moc A abych nezapomněla, musím pochválit i obálky jsou opravdu přenádherné, krásně fotogenické.

16.07.2022 5 z 5

Soumrak mužů Soumrak mužů Christina Sweeney-Baird

Pokud se dokážete odprostit od covidu, dostanete emotivní sci-fi příběh, který Vás pohltí a nepustí. Tady jsem totálně vystoupila ze své komfortní zóny - sci-fi nečtu vůbec, ale nelituji jsem moc spokojená… Určitě bych našla pár much, ale nic v čem bych se chtěla pitvat.

07.07.2022 5 z 5

Čokoládový klub Čokoládový klub Carole Matthews

Hlavní hrdinky této bláznivé čokoládové knihy jsou Lucy, Nadia, Autumm, Chantal.

Tyto čytři kamarádky jedí čokoládu k snídani, obědu i k večeři – nezastaví se před ničím a čokoláda je pro ně něco jako droga! Ač jsou, každá jiná tato vášeň je spojuje dohromady a tvoří jeden velký čokoládový klub. Scházejí se v kavárně, jejíž majitelé jsou excelentní cukráři a dokáží vytvořit luxusní čokoládové pochoutky, kterým holky nedokážou odolat a každou volnou chvíli je zde najdeme.

Nejvíc prostoru vidět dostala Lucy je to zároveň zakladatelka klubu. Je to šílené stvoření, přirovnala bych ji k Denisovi z postrachu okolí  Nebo ke Kevinovi ze Sám doma. Ta dáma má v životě tolik smůly, že se mi tomu nechtělo už ani věřit.

Kniha je velmi oddechová, ale zároveň v ní najdeme i závažné témata, které mohou potkat kohokoli z nás.

Čte se moc dobře, do děje se díky krátkým kapitolám ponoříte snadno. Kapitoly jsou postaveny tak, že se střídají všechny holky postupně, takže se dozvíme o každé, jak žije a jaké zrovna ji tíží problémy. Ale na mě to bylo až moc ulítlé. I tak věřím, že si fanynky. najde. Koukala jsem na GR a tato série má už celkem 4 díly.

23.02.2022 3 z 5

Byli jsme mladí a stateční Byli jsme mladí a stateční Hazel Gaynor

Román, který je inspirován skutečnými událostmi, tentokrát během druhé světové války, kde válčí Čína a Japonsko. Hlavní příběh se točí kolem britské misionářské školy, která byla otevřená v Číně, a studují zde děti těchto významných misionářů a velvyslanců.

Střídají se zde kapitoly, kde nám své zážitky vypráví Elspeth Kentová – mladá nadějná učitelka, která utekla z Británie a myslela si, že se zde vyrovná z nečekané smrti snoubence. Druhou vypravěčkou je desetiletá žačka a malá skautka Nancy Plummerová (přezdívkou Švestička).

Tyto dvě hrdinky nám na přeskáčku vyprávějí své příběhy.

Místo za rodiči, kde měli slavit Vánoce se hlavní postavy ocitnou ve válce. Japonsko útočí na Pearl Harbor a Británie i Amerika vyhlásí Japonsku válku. Japonsští vojáci přijíždějí a zabírají školu. Doteď měli učitelé i žáci velmi pohodlný pobyt… Čínští sluhové byli odvolání a vše bylo rázem na učitelích.

Nebyla to však poslední rána, kterou si děti i učitelé museli zažít. Zanedlouho na to přišlo oznámení, že se všichni musejí přesunout pěšky do tábora, kde museli čelit hladu, špíně a otřesným životním podmínkám… Po těch všech letech vyčerpání a hrůzách by si člověk řekl, že to učitelé vzdají, ale byli stateční, a až do poslední chvíle se o děti (později už 14 leté puberťáky) pečlivě starali a stali se pro ně rodinou až do osvobození.

Moc se mi líbilo, jak byly všechny postavy realisticky a detailně popsány. Jde velice poznat, že se autorka připravila a velmi důkladně dobu nastudovala. Některé situace byli nervy drásající a pukalo z nich srdce. Příběh se čte pomaleji, ale je tak poutavý, že to ničemu neubírá.

Za mě velmi vynikající čtení, jsem moc ráda, za další nový pohled na 2. světovou válku. Vřele doporučuji!

09.12.2021 5 z 5

Zkáza Ďáblova akru Zkáza Ďáblova akru Ransom Riggs

Poslední díl, ach jooo... co já teď budu dělat? Celou sérii už čtu postupně hodně let a vždy jsem se moc těšila na nový díl. Je to moje srdcová záležitost, ikdyž vůbec nejsem cílová skupina celou tuhle partičku podivných miluji!

01.11.2021 5 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Tohle byla číčovina, jak by řekla Penelope! Knize nemůžu upřít čtivost, ale příběh je tuctový… Jelikož miluji Pretty Woman budu v hodnocení mírnější, ale teď už se raději vrátím ke svým milovaným thrillerům.

29.07.2021 3 z 5

Dívka na kusy Dívka na kusy Kathleen Glasgow

3,5 * Tahle kniha byla pro mě docela oříšek. S tématem sebepoškozování jsem se ještě nesetkala, a ani neznám nikoho, kdo by si tímto musel procházet. Nejsem cílová skupina, ale i tak jsem byla ráda, že jsem si knihu mohla přečíst. Na jednu stranu mě to obohatilo a na druhou stranu mi z knihy bylo strašně smutno. Jako matka 17 letého teeanegera si to vůbec nedokážu představit a doufám, že si to ani nikdy představovat a zažívat nebudu muset. Příběh jako takový se četl dobře, neměla jsem pocit, že by byl nějak natahovaný a něco by tam být nemělo. Určitě bych knihu doporučila mladším čtenářkám, ale i čtenářům.

08.07.2021 3 z 5

Kill Creek Kill Creek Scott Thomas

Pro milovníky hororu je toto skvělá volba! Příběh je čtivě napsán, děj neskutečně graduje! Ani na chvilku jsem se nenudila! Kdo s přečtením ještě váháte, určitě se do knihy pusťte - stojí za to!

03.05.2021 4 z 5

Loutkář z Krakova Loutkář z Krakova R. M. Romero

Krásný, milý ač smutný příběh zasazený do 2. světové války. Ještě jsem nic co by se prolínalo s fantasy světem a holocaustem nečetla.

Hlavními postavami jsou Loutkař a panenka Karolínka, které jsou plné lásky, moc jsem si je oblíbila. V příběhu se objevuje i židovská rodina, tatínek Jozef a dcera Rena - žijí bez maminky a prožívají útrapy a strasti dnů za války.

Kniha se mi moc líbila a určitě je k přečtení i pro dospělé. Nemohu dát míň než plný počet hvězd.

28.12.2020 5 z 5

Holky někdy koušou Holky někdy koušou Chloe Neill

Po knize jsem sáhla, protože mě upíři a vlkodlaci přitahují po přečtení série Stmívání.

Chtěla jsem nějaké nenáročné zábavné čtení, u kterého bych se i odreagovala a to jsem dostala. Nic jsem od knihy nečekala, a to je možná lepší, než mít přehnané nároky a pak by přišlo zklamání. Tady se to nestalo. Postavy Merit a Ethana jsem si hned oblíbila a bylo to super! Jsem moc zvědavá, kde se děj v dalších dílech posune. Tahle série mě chytla, čte se opravdu sama. Určitě se budu chtít pustit brzo do dalšího čtení. Doporučuji všem milovníkům upírů ????????‍♀️

13.08.2020 4 z 5

Probuzení bohové Probuzení bohové Sylvain Neuvel

Tohle je fakt boží. Ja, ktera moc sci-fi nectu jsem nadsena!

02.08.2020 5 z 5

Nepolíbená nevěsta Nepolíbená nevěsta Barbara Cartland

Krásné milé čtení. Moc hezký příběh pro milovnice romantiky jak stvořené.

01.08.2020 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Já jsem to dokázala! Měsíc mi trvalo než jsem knihu přečetla. Moc dobře se mi nečetla. Jsem ráda, že to mám za sebou. Několikrát jsem knihu chtěla odložit a přesunout do políčka nedočtených. Byla by to první má letos nedočtená kniha. Příběh jako takový je nadčasový, to se mu nedá upřít, ale ten jazyk, kterým je kniha napsána mě neoslovil, jsem už zvyklá na něco modernějšího.

26.07.2020 3 z 5

Nezbytná opatření Nezbytná opatření Antonín Mazáč

Než se trochu rozepíši o knize, chtěla bych říct, že Antonín Mazáč je pro mě česká jednička v psaní detektivek. Je to už má 3 kniha Pana autora a ani tentokrát mě nezklamal, polovinu děje mě tahal na vařené nudli, to nevím jestli mu někdy odpustím…

Mám načteno docela hodně detektivek a thrillerů a občas se mi podaří, že odhalím vraha či pointu. Tady jsem však neuspěla, mé vyšetřovací schopnosti nestojí za nic a já se nechala napálit. Spadla mi brada nad tím, jak autor dokázal celý děj zvrátit, obrátit, převrátit nebo nevím, co se to stalo, ale bylo to dokonalé! Vše v knize je popsáno dokonale, žádné zabíhání do zbytečných detailů a vysvětlování. Kniha bude bavit všechny milovníky detektivek.

Moc doporučuji a já budu tajně doufat, že má autor už rozepsanou knihu další!

Prostě a jednoduše plných 5*

04.06.2020 5 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Zasloužených 5 hvězdiček! Jediné co knize chybí je nálepka světový bestseller! Tohle bylo parádní, čtivé, napínavé, nepředvídatelné no prostě boží! Tohle opravdu chcete číst! Jsem nadšená!

24.03.2020 5 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Precteno za jeden den. Napinava paradni detektivka od ktere se neodtrhnete. Trochu neuveritelna, ale co.... Pribeh jako takovy velmi ctivy. Me se kniha libila moc!

08.02.2020 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Přečteno na jeden zátah. Super čtení.

10.11.2018 5 z 5