myryjam myryjam komentáře u knih

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Dobra detektivka. Trošku jsem se ztrácela v pribuzenskych vztazích, ale nakonec jsem se zorientovala. Akorát na konci mně bylo smutno.

18.11.2018 4 z 5

Holčičky Holčičky Magda Váňová

Já jsem neznala první dvě povídky, poslední si pamatuji, že jsem ji už četla. Je to trochu podfuk. Knížka se četla celkem dobře, je to klasická odpočinková Váňová, i když tentokráte pro mě dost kontroverzní témata, trochu až za čárou mé morálky .

02.11.2018 2 z 5

Zvěrolékař a psí historky Zvěrolékař a psí historky James Herriot (p)

Knížku jsem si poslechla v podání pana Lábuse, moc hezky se poslouchalo, příjemný odpočinek. Už mě to ale nebere tak jako před 20 lety. Příjemné, dojemné, milé, ale ne bomba:)

12.10.2018 4 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

celkem mě překvapilo tak vysoké hodnocení. Kniha se celkem dobře četla, zajímalo mě, co bude dál, ale nezanechala ve mně ani smutek, konec, jak už zde psali přitažený za vlasy. Prostě průměrná kniha. Nenadchne, ale neurazí.

18.09.2018 3 z 5

Knížku jsem si dala do přečtených, i když jsem ji nepřečetla a asi nedočtu. Dala jsem jí třikrát šanci. V psané podobě v audio dokonce dvakrát. Ale nebaví, několik málo světlých pasáží a to je vše. Knížka mě nebaví a došla jsem asi do poloviny a vůbec mě nezajímá co bude dál a jak dopadne. Proti předešlým knížkám propad - staříka jsem jednou četla a dvakrát poslouchala jako audio, analfabetku, kteá je trošku slabší 1 x četba, 1x audio.

01.09.2018 2 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Narozdíl od jiných komentářů já knížku přečetla za dny dva. Knížka velmi čtivá, moc jsem se při ní bála , hlavně o Milie. A že tam byly drobné nedomyšlenosti? No a ? To mně vadí tak jak ve filmech chyby, které hnidopiši hledání - zapomenutá ruka osvétlovače. .Není to přece odborná literatura.

27.10.2017 5 z 5

Myši Natálie Mooshabrové Myši Natálie Mooshabrové Ladislav Fuks

Úžasná kniha od úžasného autora. Moje třetí, ale mám v plánu všechny. Myši teď vedou. Úžasný jazyk. A ta jména.... Nabule... Jsem nadšená.

18.10.2017 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Ukamenujte mě, ale já jsem knihu nedočetla. Líbil se mi autorčin styl, ale to je asi tak všechno. Čtu ráda, nemám ráda červenou knihovnu, nevyhýbám se kontroverzním tématům, ale u této knihy jsem najednou neviděla proč? Proč to mám vlastně číst, bylo mi jasné, že nakonec jedna umře, odhadovala jsem to na Annu. Ale v podstatě mě to nezajímalo. Proč mám ale číst o něčem, co k nemoci jako je leukemie dodává ještě horší level, proč mám číst o něčem, co je horší než peklo? Děkuji, nechci.

08.10.2017 1 z 5

Podivná hra Podivná hra Zuzana Pospíšilová

Tak jak psalo hodně lidí přede mnou. Dobré téma. Zpracování horší. Ķonec předvídatelný. Některé věci bez vysvětleni. Bohužel mne autorka ani nepřesvědčila o svých znalostech počítačového světa. Tak nějak viděno od plotny
Hlavní představitelka pracuje na počítači celou pracovní dobu, takže mi k ní nesedí ani ta absolutní blbost ohledně počítačů. Kdo knihu nečetl, dál nečtěte. Opravdu takhle fungují pojišťovny? Určité ne.

08.10.2017 2 z 5

Kdo má pod čepicí Kdo má pod čepicí Marie Rejfová

Průměrná detektivka

16.04.2017 3 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

ˇuplně něco jiného než Dítě číslo 44, což je dobře, autor ukázal, že umí. Kniha je čtivá od začátku do konce, čtenář je udržován v napětí až do konce, ale neotřelým způsobem, kdy je mu postupně po jednotlivých vrstvách dovoleno nakouknout na pravdu. líbila.

23.07.2016 5 z 5

Čím jdu rychleji, tím jsem menší Čím jdu rychleji, tím jsem menší Kjersti Annesdatter Skomsvold

mám ráda severský humor, když jsem knížku začala číst, tak jsem si po pár stránkách říkala - buď bude knížka úžasná nebo absolutně o ničem. Bohužel pro mne druhá alternativa, knížka je pro mě divná. Jak tady někdo psal, je třeba k příběhu dozrát, já jsem už asi spíš přezrálá, že mne tento příběh nedojal a humor jsem v něm nenašla vůbec.

16.04.2016 1 z 5

Všechno nebo nic - příběh pokračuje Všechno nebo nic - příběh pokračuje Eva Urbaníková

Když jsem spisovatelku objevila, její první knihy jsem hltala, ale líbí se mi čím dál méně. Tuhla jsem si koupila do čtečky a nevím jestli ji přečtu celou, první díl jsem přelouskala, ale tohle mě nebaví, cChování postav mi připadá neuvěřitelné.

23.01.2016 1 z 5

Žert Žert Milan Kundera

Po knížce jsem sáhla znovu po třiceti letech. A znovu bomba. Znovu jsem pochopila proč je Milan Kundera tak oceňovaný spisovatel. Možná pro dnešní generaci trochu těžší na pochopení, určitě bych tuto knihu nedávala maturantům jako povinnou, pro ně bych vybrala nejdříve směšné lásky. Jinak znovu opakuji úžasná knížka, i když mi při ní mrazí, možná teď víc než tehdy.

Kavárnička v Kábulu Kavárnička v Kábulu Deborah Rodriguez

Čtivá knížka právě tím, že je zasazená do jiného kulturního prostředí, což jí právě velmi přidává na atraktivnosti. Celkově ale babské čtení, možná trochu naivní a červenoknihovnové. Nicméně znovu opakuji čtivé. Ke knížce se ale nevrátím.

17.01.2016 4 z 5

Herečka Herečka Magda Váňová

Tato kniha od Magdy Váňové patří k těm, které se mi líbily moc. Není tu překombinovaný děj a hlavně není tam přítomný někdo vyloženě až patologicky zlý, což mi právě v některých jiných knížkách vadilo. Čtivá, odpočinková, babská knížka.

Náhoda nebo osud Náhoda nebo osud Magda Váňová

Na rozdíl od některých knih autorky nedává povídka prostor pro překombinování děje. Všechny povídky jsou krásně vypointované. Povídkové knihy mám ráda, málokdy ale mají všechny povídky v knize stejnou úroveň, což ale o této knize neplatí. Všechny povídky jsou stejně dobré. Za mne 100 procent, pokud hledáte dobré babské čtení.

Lékárnice Lékárnice Ingrid Noll

Černý humor, který mě skvěle pobavil.

Stará dáma vaří jed Stará dáma vaří jed Arto Paasilinna

Skvělý severský humor, ten já můžu.

11.01.2016 5 z 5

Bomba, bomba, bomba - to je přesně můj šálek kávy i čaje, tenhle humor miluji.