Holčičky

Kniha Holčičky spojuje tři novely s nepředvídatelným koncem, který čtenáře překvapí a možná i nadchne. Najít znovu štěstí je úkol pro Dinu z novely Pomsta. Její rodiče byli kouzelníci a zahynuli při autohavárii. Dina vyrůstá u staré tety a nikdy neví, zda si po štěstí šlape sama, nebo ho ztrácí za absurdních okolností. V druhé novele Holčičky učiteli Marcelovi přinášejí opravdové potěšení malé kamarádky, které může vzdělávat, učit správnému chování, zasvěcovat je do umění a literatury, napravovat jejich nedostatky a sdílet s nimi tajemství fotografií, na kterých zachytil, jak vyrůstaly, než se staly ženami. Nejnadanější holčička ho však v dospělosti začne milovat a jeho mírně zvrácený tajný svět úplně zničí. Ve třetí novele Lví dvůr se potkají dvě zklamané mladé ženy, které se přitahují svými protiklady. Podnikavá Marta přemluví výbornou kuchařku Gabrielu, aby si otevřely restauraci. Úspěch Lvího dvora zamotá jejich život tak, že mají dohromady nejen restauraci, ale i manžela a milence. Tři novely jsou napsané s velkým porozuměním pro různé polohy života od tragických až po humorné. Takové příběhy, ve kterých jedno nevylučuje druhé, jsou výstižné a sbližují čtenáře s hlavními hrdiny....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387962/big_holcicky-J6G-387962.jpg 364

Kniha Holčičky

Kerberos

První a poslední povídku už jsem četla. Povídka Holčičky je varující, učitel Marcel, který si libuje v malých dívenkách ,ještě že s naplněním počká až do patnáctých narozenin. Takové věci se bohužel stávají.

knihovniceS
27.07.2021

Holčičky
Ráda čtu Magdu Váňovou a opět nezklamala. Tentokrát se nejedná o román, ale o tři povídky. Podle jedné z povídek je i název knihy, byla to síla. Doufám, že obsah byl jen fabulace ...
Povídka pomsta byla „divná“. Nejvíc se mi líbila povídka Lví dvůr, i když nevím, jestli ve skutečnosti se to stalo. Určitě tato stojí kniha za přečtení, dávám 4 hvězdy.

lucievach
13.09.2020odpad!

První a poslední kniha, kterou jsem od autorky četla. Vůbec nechápu jak novelu holčičky mohla napsat žena. Jak ji vůbec někdo mohl napsat.

ArwenAragorn
10.07.2020

Po delší době jsem si dala pauzu od thrillerů a udělala jsem dobře. Povídky sice nejsou žádný zázrak, ale já jsem je četla s chutí. Nejvíc se mi líbil "Lví dvůr", potom "Holčičky", povídka "Pomsta" se mi zdála nejslabší.
Je to moje první setkání s paní Váňovou a už vím, v jaké době po její další knížce znovu sáhnu.

nikklinka
03.05.2020

Tahle knížka za mě velké zklamání. Knihy paní Váňové kupuji "na jméno" - prostě vidím, že moje oblíbená spisovatelka napsala další knihu, tak ji koupím, aniž bych blíž pátrala po obsahu. Velká chyba. Dvě ze tří povídek jsem už četla, navíc pod jinými názvy, což od spisovatelky považuji za podvod na čtenářích. Pokud jde o obsah jednotlivých povídek - většina dalších knih paní Váňové je lepší.

SilvieK001
11.01.2020odpad!

Spatne se cte, prekombinovane - skoro nikdy neodlozim, ale tohle neslo!

Aleh
25.12.2019

Mám ráda tvorbu Magdy Váňové pro ženy, ale tentokrát se mi to moc nelíbílo. Asi proto, že obsah byl příliš deprimující a smutný. A asi také proto, že se jednalo o malé holčičky. Navíc Lví dvůr, jehož děj byl nevěrohodný a pro mě překombinovaný, jsem už dříve četla, neboť byl součástí povídkové knihy Babí léto a přišlo mi to zvláštní, že je tedy znovu uveden v knize Holčičky.

sabca
04.11.2019

Taky jsem nevěděla jestli knihu číst nebo no, ale nakonec jsem byla ráda, že jsem se nenechala odradit negativními komentáři. Kniha se mi četla dobře. Vůbec mi nepřipadala první a třetí povídka stejná a ta prostřední byla zase varováním, aby se rodiče více zajímali s kým tráví jejich dítě volný čas a měly by jim být podezřelé drahé dárky. A postava učitele Marcela se vyskytuje i v běžném životě, tak alespon je to varování. Poslední povídka je trochu překombinovaná, ale i tak se dobře četla. Mám tuto autorku ráda a nemyslím si, že by se nedala číst.