myryjam myryjam komentáře u knih

(SPOILER) Nebylo to špatné, ale nebylo to wau. Příběh nebyl úplně propracovaný, některé věci mi na něm vadily. Nedokázala jsem hlavní hrdinku litovat - spojler - to že si myslela, že střílí na Rusáka, z ní neudělalo hrdinku, chyběla mi třeba i trocha lítosti nad tím, co udělala. V knížce nic nejde do hloubky, když srovnám s Morštajnovou, Ledeckou, Chalupovou - chybí mi větší záběr do historie - historický rámec - revoluce - odsun ruských vojáků - mi připadá, že je dán do knížky prvoplánově, že je to dnes moderní psát knihy z nedávné historie.

23.02.2022

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Wau, co napsat? Tenhle příběh mě dostal. Knížku jsem přečetla na jeden zátah, něco tak skvěle, citlivě napsaného jsem dlouho nečetla. Je to knížka o naději, plná člověčenství. Ještě jednou wau.

19.02.2022 5 z 5

Běžkyně Běžkyně Peter May

Opět hezká audiokniha namluvená Martinem Myšičkou a Janou Plodkovou, poslouchaná před olympiádou v Pekingu, takže i aktuální. Líbí se mi i zabroušení do historie, tentokráte ne Číny. Tenhle díl je trochu víc o vztahu, méně sexu (což mi vyhovuje). Takže spokojenost. Jen konec trochu moc rychlý. Malé povzdechnutí nakonec - další díly nejsou v audioverzi zatím ? Martine, Jano:) šup šup. Nejsem si totiž jistá, jestli mě tahle série osloví i ve verzi psané (mám to trochu rozdělené). A chci vědět, jak to s Liem a Margaret dopadne :)

18.02.2022 4 z 5

Kdo zabil Snížka? Kdo zabil Snížka? Petra Soukupová

Měla jsem jako audioknihu, perfektně načtenou Martou Issovou. Znovu skvělý vhled do tak přímočarého a tak složitého dětského světa, zrcadla světa dospělých. Tahle knížka se mi ale líbila o něco méně, takže 4 hvězdičky.

31.07.2021 4 z 5

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Peter May

Tenhle díl se mi líbil ještě víc než první, zaujal mě příběh, který odkrývá čínskou historii. Vzhledem k tomu, jak je pro nás neznámá, přináší i poučení. Jinak je kniha pěkný koktejl, napětí, lásky, lehce okořeněný náznaky sexu i humoru. No a audiokniha v podání Martina Myšičky a Jany Plodkové, co víc si přát?

24.07.2021 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Opět audiokniha vynikající Libor Hruška a Martina Hudečková. Vzhledem k tomu, že jsem "četla " všechny autorčiny knihy, tak už tak moc nadšená nejsem. Zdá se mi, že autorka už nic moc nového nevymyslí. U této knihy jsem vždy dopředu věděla, co se stane (podotýkám, že na odhalování vrahů dopředu jsem normálně zcela nemožná). I tak ale knihu doporučuji, hlavně audio se dobře poslouchá třeba při vaření.

07.06.2021 3 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Knihu jsem stejně jako ostatní od této autorky měla jako audioknihu. Interpretace Martiny Hudečkové a Libora Hrušky knihu pozvedá na vyšší level. Bohužel v této knize se objevuje příliš mnoho nelogičností, takže po jejím poslechu zůstane taková trochu pachuť - proč jsem tomu dala tolik času?
Přidávám se k názoru, že autorka jede ve svých dílech podle stejného postupu, napětí umí vygradovat, ovšem po několika knihách již překvapení na konci není překvapením.
Shrnutí - jako kniha do sluchátek, když jdu na procházku se psem super. Jako tištěnou knihu bych ji asi nečetla.

16.03.2021 3 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Spojler. Možná je to tak vysokým hodnocením této knihy, že budu možná víc kritická, než bych byla normálně. Kniha je průměr - podle současné módy - židovská tématika, milostný trojúhelník, hrůznosti Osvětimi - vysoké hodnocení zaručeno.
Kniha byla spíš popisem děje, ne vypravováním. Škoda, že autorka promarnila možnost hlubšího propracování psychologie postav. Vadí mi historicky neuvěřitelné situace - návrat Tomášových v pohodě domů, když se zjistilo, že ukrývají Židy na útěku, trest za útěk, že nebudou dostávat balíčky (jsme již v druhé části války po smrti Heydricha), půl války se veselé scházení syna z rodiny Němce s Židovkou ... No a na ten podle některých hodnocení překvapivý konec čekám stále.
Knihu nezatracuji, ale opravdu podle mě průměr.

03.03.2021 3 z 5

Už teď jsi mrtvá Už teď jsi mrtvá Sharon J. Bolton

audiokniha asi do do tří čtvrtin správný grády, konec překombinovaný a vůbec se mi nelíbil - tahle linka byla v knize zbytečná, šlo to vysvětlit jinak

17.02.2021 4 z 5

Krvavý Bronx Krvavý Bronx Petra Soukupová

Miluji Brno a mám ráda povídky. V této knížce se mi většina líbila moc, pár méně a jen jedna ne. To u povídkových knížek moc často nebývá. Zasazení příběhů do mně známého prostředí a u všech spisovatelů hravé pointy. Jo.

07.02.2021 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Tahle audiokniha se mi líbila asi nejvíc z autorčiných knih. Gradace napětí na konci, když už máte pocit, že je po všem. Mně se na rozdíl od dalších komentářů konec líbil.

10.01.2021 5 z 5

Opráski z historje svjeta II – Mizlitelé, bořítele & ževlička Opráski z historje svjeta II – Mizlitelé, bořítele & ževlička Jaz

Tyhle opráski jsou velmi povedené, je to taková ta akorát dávka humoru, i s tím černým, která mi vyhovuje. Autor musí být velmi vzdělaný, bez dobré znalosti historie je tahle knížka k ničemu. Autor si totiž pohrává s jemnými nuancemi, stejně jako v knížkách ostatních. Vzhledem k tomu, že tahle knížka nejde do hloubky, je to první knížka, u které jsem si nemusela žádnou historickou skutečnost hledat, abych tomu porozuměla.

09.01.2021 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Zezačåtku mě kniha nezaujala, ale pak mne vtahla a nepustila. Tentokráte opět správná dávka moudrosti a lidství opepřena skvēlým severským humorem.

12.12.2020 5 z 5

Zlatovláska Zlatovláska Josef Kainar

Nevím, jak mi do dnešního dne mohl být ukryt tento skvost, prostě všechno od Kainara je božíííííííííííííííííííííííííí

29.11.2020 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Už se těším na další, aristokratka mě prostě baví, autor má přesně můj humor

29.11.2020 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Koupila jsem si knihu od autorky, jejíž knihy se mi líbily. Tak jako jiní čekala jsem psychothriler, ale bylo to psychodrama, jak zde jiní psali. Pro mě to ale nebylo zklamání, právě naopak. Od knihy jsem se nedokázala odtrhnout. Autorka ukázala, že je PANÍ spisovatelka. Kniha ukazuje, že dokáže popsat a pochopit sílu lidské duše. Dokonce bych řekla, že je to její nejlepší kniha, i když má nízké ohodnocení. Není to ale pro ty, kteří chtějí klasické schéma - thrileru. O to víc je opravdová.

14.11.2020 5 z 5

V bílém plášti V bílém plášti * antologie

Tentokráte se mi celkem líbily všechny povídky, žádná mi však nepřipadala vynikající, všechny dobré, žádná pro mě špatná. Možná je ale mé hodnocení ovlivněno, že v době poslechu audioknihy mě neskutečně bolely zuby a 2 z povídek se odehrávají v zubní ordinaci:) Povídky jsou spíš smutné.

26.10.2020 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Audiokniha, bezva detektivka, vynikající přednes Martiny Hudečkové a Libora Hrušky.

15.09.2020 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Tahle "dokonalost" je téměř dokonalá. Autorka zde dosáhla napětí a brutality náznaky a ne jen popisy. Líbí se mi i lidský rozměr všech detektivů, který je ale také jen v náznacích a nepřeválcuje hlavní příběh. Jojo, moc dobrá knížka.

29.07.2020 5 z 5

Říkadla Říkadla Josef Kainar

Labutě, krásné labutě,
kam jdete večer na kutě?
Labutě, já mám o vás strach!
Je to zlé spinkat na vlnách?
Jistě to studí, na té vodě.
Zato však spíte na svobodě.

Co dodat, Kainara mám ráda.

27.07.2020 5 z 5