mynonka mynonka komentáře u knih

Pod Ďáblovým mostem Pod Ďáblovým mostem Loreth Anne White

Nejde o špatnou knihu, ale jelikož jsem od začátku tušila, jakým směrem povede, nebavila mě a začetla jsem se bohužel až po půlce. I samotný závěr bych o pár stránek zkrátila. Navíc opakující se motiv u všech třech knih s tématikou podcastů o skutečných zločinech, které jsem kdy četla, mě trochu otrávil. Přesto všechno jsem vraha neuhodla, což beru jako pozitivum. Její předchozí knihy mě bavily víc.

21.01.2024 3 z 5

Její vina Její vina Simone St. James

Mám ráda knihy, kde se prolíná víc časových linií a kde hlavní hrdinky nejsou tuctové ženy. Přemýšlím, jestli by příběh fungoval i bez té duchařiny, ale k téhle autorce už to prostě patří. Jediné mínus byly některé zdlouhavé pasáže ke konci, kdy už vlastně všechno víte a nechápete, o čem těch dalších x stran ještě bude. Přesto hodnotím knihu velice kladně a těším se na každou její další.

28.12.2023 4 z 5

Betelgeuse Betelgeuse Leo (p)

Musím říct, že Aldebaran se mi líbil o chlup víc, ale i tak se jedná o něco tak unikátního, že nemůžu dát míň než 5*.

28.11.2023 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Podle vysokého hodnocení jsem čekala bombu a ta za mě bohužel nepřišla. Vztah mezi vyšetřovateli mi přišel od začátku na sílu a než se děj rozjel, chvilku to trvalo. Jedna z věcí které mi přišly jako začátečnické bylo popisování barev a oblečení, které nebyly pro děj ani představu čtenáře důležité. Kdo je vrah vám dojde mnohem dřív než vyšetřovatelům a to, že to nikoho přes jasné indicie ani nenapadne, mě rozčilovalo. Detektivka spíše průměrná.

28.06.2023 3 z 5

Smrtící vzdělání Smrtící vzdělání Naomi Novik

A to jsem si myslela, že na fantasy už jsem stará. Těším se na další díl!

04.06.2023 4 z 5

Třpytivá hodina Třpytivá hodina Iona Grey

Stejně jako první autorčina kniha je i tato srdcervoucí i hřejivá zároveň. Akorát se mi jako matce hůř četla.

31.05.2023 4 z 5

Povídky, které pomáhají Povídky, které pomáhají Michal Viewegh

Povedená povídková sbírka. Nejlepší povídky za mě byly od Jany Pavlouškové, Markéty Lukáškové a Michaely Klevisové. Díky za tento počin, DK.

21.04.2023 4 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

(SPOILER) Není úplně jednoduché se knihou prokousat, pravděpodobně bych ji trochu prošrtala. Závěr mi přišel useknutý, ale čistý happy end by byl asi nereálný. Vadilo mi opakování jména Jana u postav a trochu mě mrzelo, že vztah s Květou se neprohloubil (byť byla starší). Ale musím pochválit originalitu příběhu, budování vztahů mezi postavami a hlavně reálnost mužské hlavní postavy z pera ženy (to se jen tak někomu nepovede).

02.04.2023 3 z 5

Stín Stín Ursula Poznanski

Celá série mě bavila, také díky tomu, že jsem v Salzburgu byla a místa si tak uměla představit. Jediné mínus tohoto dílu, že i když mě Ursula několikrát znejistěla, vraha jsem uhodla v podstatě hned. Budu doufat, že se autorka ještě rozhodne v sérii pokračovat.

21.03.2023 4 z 5

Adresa Naděje Adresa Naděje Mélissa da Costa

Přesto, že některé Amandiny činy jsem úplně nechápala, kniha byla krásná. Musel ji napsat někdo, kdo se s podobným typem ztráty už setkal. Všechno bylo pomalé, přirozené a s občasnými propady, které takové věci provázejí. Kocour a zahradničení mě těšili stejně jako Amandu.

17.03.2023 4 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Knihu jsem prvně viděla zfilmovanou a jelikož je natočena hodně dle předlohy, nemohla jsem ji dostatečně docenit. Byť byl závěr trochu upraven, tak postup i motiv zůstal stejný. Proto pouze 3*. Aspoň jsem si ověřila, že prvně kniha, potom film.

12.03.2023 3 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

U této knihy bych uvítala původní rozdělení na dva díly. Čtené v kuse to ke konci působilo zdlouhavě. Také se hůře hodnotí, jelikož první část byla mnohem lepší než druhá. Přesto čtivé, i když se autorka začíná trochu opakovat. Co však vítám, jsou ilustrace až po ději a ne naopak, jak se dělo v předchozích knihách.

19.01.2023 3 z 5

Knihovna malých zázraků Knihovna malých zázraků Sara Nisha Adams

Poslední dobou se těch knih o knihách vyrojilo hodně. Nemohu říct, ze tahle by byla moje nejoblíbenější, ale velké plus za bližší seznámení s knihami, ne pouze o jakýsi výčet. Napsala jsem si Mrtvá a živá do svého čtecího seznamu a těším se, až se budu bát.

02.12.2022 3 z 5

Příští rok v tento den Příští rok v tento den Sophie Cousens

K dokonalosti maličko chybělo, ale už dlouho jsem s knížkou nešla i na záchod. A ten humor mi přesně seděl. Od první kapitoly jsem byla "zaháčkovaná" a tak to má být. Moc doporučuji.

23.11.2022 4 z 5

Mrtvý klíč Mrtvý klíč D. M. Pulley

Byla to dobrá kniha, ale byla by lepší, kdyby se nepodstatným věcem věnovalo míň času a podstatným více. Ke konci už to pro mě bylo hodně složité na pochopení. A chyběla mi trocha té lidské vřelosti. Žádný vztah tam vlastně nefungoval. Ale jinak čtivé a napínavé.

14.11.2022 4 z 5

Knihkupectví u jezera Knihkupectví u jezera Jenny Colgan

Trochu mi to připomínalo film Kosmetička a zvíře, ale bylo to moc příjemné čtení. Romantická linka mohla být trochu víc propracovaná, ale jinak si nestěžuji.

02.11.2022 4 z 5

Šepot v mlze Šepot v mlze Darcy Coates

Já si vzpomínám, jak sem si říkala po prvním dílu, že pokračování si už nepřečtu. Nakonec přečetla, protože Darcy. A udělala jsem sakra dobře! Poslední dva díly jsou nadupaný akcí a zvraty a čtenář se nejen nenudí, ale ani nemůže odtrhnout. Těším se, co dalšího na nás Darcy vymyslela.

02.10.2022 4 z 5

Záhada městečka Bleak Creek Záhada městečka Bleak Creek Link Neal

Tohle mi bohužel vůbec nesedlo. Je to čtivě napsané a postavy sympatické, ale nějak mě to nebavilo. Asi nejsem cílová skupina (a to mám Stranger Things ráda). Za mě tak 2,5 *

23.09.2022 2 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Pan Livingston (Knihkupectví pana Livingstona), Carl Kollhof (Knihonoš) a teď i Arthur Moses jsou moji tři nejoblíbenější knižní staříci (to o staříkovi se pan Livingston ale nesmí nikdy dozvědět).
Kniha je pohlazením po duši.

30.08.2022 5 z 5

Zbytečná oběť Zbytečná oběť D. M. Pulley

Mě se to četlo skvěle. Dynamika střídání kapitol byla výborná. Vždycky jsem udělala "Neee, teď nechci Ethel" a na konci zase "neee, Kris neee, chci víc Ethel". K plnému počtu tomu sice něco chybělo, ale jsem spokojená.
Ps.: hrozně bych ten barák chtěla prozkoumat.

19.08.2022 4 z 5