MV111 MV111 komentáře u knih

Dům u mešity Dům u mešity Kader Abdolah

Není to lehké čtení, ale doporučuji velmi. Jiný svět, jiné zvyky, ale stejný chaos v zemi, když stojí v čele hnutí fanatici.

28.10.2020 5 z 5

Jack a fazole Jack a fazole Ed McBain

Nejlepší z cele knihy je výslech na konci :-)

24.10.2020 3 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Stanislav Rudolf pro čtyřicetileté :-)

28.09.2020 3 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Perfektní. Dřív bych si myslela, ze to není možné, ale je: kolik lidí, tolik obav, úzkosti a frustrací. A s věkem se to nelepší. To všechno v koncentrovaném příběhu, kde na ději nezáleží. Břitký humor, nutno číst s nadhledem.

30.08.2020 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Napětí celou dobu v několika rovinách. Ostrovy se svými tajemstvími, spletité lidské osudy, dobry překlad.

08.08.2020 5 z 5

Dům na prahu noci Dům na prahu noci Catherine Banner

Hezká rodinná sága, ale chybí tomu šmrnc.

19.07.2020 3 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Smutné osudy v hrozných letech. A kdyby to byla reportáž s autentickou výpovědí těch, na které autorka odkazuje v závěru knihy, asi by mě to přimrazilo víc.

22.06.2020 3 z 5

Loď v Bretani Loď v Bretani Marta Davouze

S úctou k autorce. Těžký úděl druhého dílu...

21.06.2020 2 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Jestli má tohle někdo (autorka) v hlavě, tak potěš pánbůh.

13.06.2020 2 z 5

Kašmírový šál Kašmírový šál Rosie Thomas (p)

Pokud ještě není, byl by podle toho hezký film s tajemnou zápletkou lidských osudů. Chvílemi mi chyběla představivost, abych si dokázala prostředí, kde se děj odehrává, představit. A nepomohlo tomu trochu zmatečné střídání děje i času zejména v začatku knížky, který je velmi, velmi popisný. Příběh je to ale hezký.

24.05.2020 3 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Děsivé poselství, zvlášť v současných dnech, kdy se vedení státu uklání Východu.

17.05.2020 4 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Stručně - asi jako když si dáte místo italských těstovin s rajčatovou omáčkou špagety Vitana s kečupem.

09.03.2020 3 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Maximum skotského ostrovního způsobu života, hodně psychologie postav, minimum krimi. Ale styl psaní a velmi pěkný překlad snad nezklamou ani toho, kdo čeká severský thriller.

27.12.2019 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Mě by zajímalo, jak se Petra Dvořáková takhle - podle mého trefně - vkradla do pánského přístupu k životu :-) Mistrovství jejích knížek tkví v popisu "obyčejného" života, ať už na dědině, nebo ve městě. Budu se těšit na příště.

26.12.2019 4 z 5

Malé temné lži Malé temné lži Sharon J. Bolton

Překvapivá, působivá, s napětím a atmosférou, kterou mi připomněla Žháře E. Hostovského.

25.10.2019 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Když dva dělají totéž, není to totéž. Z úcty k Larssonovi 3 hvězdy.

21.10.2019 3 z 5

Poslední stop: Afrika Poslední stop: Afrika Tomáš Poláček

Svérázné, zajímavé, o život.

10.08.2019 4 z 5

Má sestra a další lháři Má sestra a další lháři Ruth Dugdall

Pro mě naopak neotřelý začátek, pak trochu nuda a nepřekvapivý konec.

26.07.2019 3 z 5

Cizinci v noci Cizinci v noci Kent Haruf

Scénář k filmu, žádná velká literatura, ale téma vztahu starších lidí není tak běžné, takže za to tři hvězdičky.

08.05.2019 3 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Nenechte se odradit zdánlivě sladkobolným titulkem knížky, byla by to škoda.

17.04.2019 5 z 5