Murasaki Murasaki komentáře u knih

Genesis Genesis Chris Carter

Dá se snad kniha od Chrise Cartera hodnotit jinak, než pěti hvězdičkami? U mě tedy ne. Moje nejoblíbenější detektivní duo Robert Hunter a Carlos Garcia jsou zpět a řeší doposud nejbrutálnější případ. Myslela jsem si, že pan Carter už dál zajít nemůže, ale dost jsem se mýlila. A po celou dobu čtení se v příběhu dost odrážela tragédie z jeho osobního života, kdy přišel o svou milovanou ženu. Hodně apeluje na problémy duševního zdraví a následné sebevraždy. V knize je ukryto hodně poselství.
Tento autor má v mém knihomolském srdci speciální místo a doufám, že se ještě někdy dočkáme dalšího příběhu o Robertu Hunterovi.

19.03.2023 5 z 5

Rozvratník Rozvratník Sebastien de Castell

Mrzí mě, že celá tato nádherná série už končí. Neskutečně jsem si ji užila a moc děkuji autorovi za neuvěřitelný zážitek na cestách s Kellenem a Reichisem. Opravu nádherné zakončení a dokonalý doslov autora, kde poukázal na to, že úplný konec už je na každém z nás. Moc krásné.

11.10.2022 5 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Mohu hodnotit knihy od mé nejmilejší autorky jinak, než plným počtem hvězdiček? Opravdu nemůžu, protože její knihy jsou srdcovou záležitostí. Díky krátkým a napínavě zakončeným kapitolám je kniha během jednoho dne dočtená, ani nevím jak. :D Téma sekt a vymývání mozku bylo zajímavé a děsivé téma. Na tohle by si člověk měl opravdu dát pozor.

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

O komiksu Srdcerváči jsem slyšela už nějakou dobu zpět, jelikož moje sestra takové komiksy hodně čte, ale pořád jsem se k tomu neměla. Až díky seriálu jsem se k tomu konečně dostala a nechápu, jak jsem to mohla odkládat tak dlouho. Krásné, milé, při čtení jsem se téměř pořád usmívala, obzvlášť, jaký je Nick neuvěřitelné zlatíčko. Každý z nás by v životě potřeboval takového Nicka.

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Na jednu stranu je mi tak moc líto, že se jedná o závěrečný díl, neboť série Krutý princ mi moc přirostla k srdci. Nad YA fantasy jsem na nějakou dobu zanevřela a věnovala se thrillerům, ale lepší návrat do tohoto žánru, než právě touto sérií, si nedokážu představit.
Již od začátku je poslední díl nabušený dějem a zvraty a tak je tomu až do konce. Cardan a Jude mi přirostli k srdci a rozhodně se k nim jednoho dne opět vrátím.

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Hned na začátku mě vyděsilo to ohromné množství postav, ale postupně se v nich člověk začne celkem orientovat. Jakožto matce je mi dost smutno, v čem sourozenci museli vyrůstat. Bez lásky ze strany rodičů. Každopádně jsem z konce nebyla tak hotová, protože se vrah dal snadno odhadnout neboť v průběhu knihy nám autorka poskytla značně nápadné indicie. Kdyby toto byla má první autorčina kniha, pravděpodobně bych na ni pohlížela lehce méně kriticky. Ovšem po několikáté v řadě je to stále to samé dokola a člověk není tak překvapený. Nenadchne, neurazí. Četla se však svižně. Chtěla jsem rodinné drama, to jsem od autorky dostala. Tudíž 3* jsou za mě adekvátní hodnocení.

09.08.2022 3 z 5

Prázdné sliby Prázdné sliby Lexi Ryan

Nějak nevím, co si o tomto literárním počinu myslet. Jak už bylo v komentářích mnohokrát řečeno, kniha je neskutečnou vykrádačkou několika velmi známých knih. A jelikož jsem ji četla ihned po Krutém princi, tak to bylo dost znát. Každopádně nad tím by člověk i přimhouřil oči, protože vymyslet opravdu originální příběh je přeci jen v této době čím dál náročnější. Co mi ovšem drásalo nervy, byla hlavní hrdinka. Na začátku knihy, než se dostala do veškerého dění ve Vílí říši, mi přišla sympatická, dokonce i rozumná, ale co předváděla potom? Její myšlenkové pochody jsem ani za mák nebyla schopna pochopit. Mnohokrát jsem knihu zavřela s nevěřícným výrazem ve tváři.
Ačkoliv se nám autorka snažila na konci navodit takový ten "wow" efekt, za mě se jí to moc nepovedlo. Předvídala jsem ho už snad v polovině knihy. :D A nelogičnosti v celém příběhu, to je taky kapitola sama o sobě.
Nevím no.. druhý díl si asi přečtu bo nemám ráda nedočtené série, ale asi se k ní v budoucnu vracet nebudu.

13.05.2022 3 z 5

Rodina odvedle Rodina odvedle Sally Hepworth

Komentář ke knize píšu měsíc po její dočtení a upřímně.. Dalo mi chvíli zabrat, než jsem si vzpomněla, co se v knize všechno stalo, o čem pořádně byla. Ale dá se říci, že to byla prima oddechovka, kterou rychle slupnete, ale v hlavě vám neulpí.

11.05.2022 4 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

(SPOILER) Opět jsem dostala od autorky čtivou, napínavou knihu s temnou atmosférou, kterou jsem zhltla za chvilinku. Moc se mi líbily ty snové flashbacky do minulosti domu a také, že člověk nevěděl co je realita a co představa. Darcy má čestné místo v mé knihovně. Jen teda na těch sluníčkových happy endech by mohla zapracovat. :D

09.05.2022 4 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Čím dál víc mě Jude a Cardan baví. Jude je podle mě správná hlavní hrdinka, která konečně koná a ne jen fňuká. :D Druhý díl byla jedna velká emocionální jízda. Autorka ví, jak na nás. :D Ovšem Taryn a Locke.. tihle dva jsou nad mé chápání. Já bych se tam bez nich klidně obešla.
A s tím koncem knihy mě autorka dostala do kolen. Jsem neskutečně zvědavá, jak takto rozehraná hra skončí. Ke třetímu dílu mám velká očekávání. :D

09.05.2022 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

(SPOILER) Po dlouhé době konečně YA kniha, která mě opravdu chytila. Rozjezd byl lehce pomalejší a trvalo mi se začíst, ale s postupujícím příběhem mě kniha táhla víc a víc a dočetla jsem ji jedním dechem.
Co mi teda hlava nebrala, bylo chování Taryn. Nechápu, jak na něco takového může mít někdo žaludek.
Jsem moc ráda, že jsem se k této sérii konečně dostala. Konečně něco trochu jiného, než to samé YA klišé pořád dokola. Sice zde také bylo pár klišé, ale nepřišlo mi to jimi tak nasáklé, jako knihy v tomto žánru bývají.

09.05.2022 5 z 5

Kouzelnická parta Kouzelnická parta Neil Patrick Harris

Ačkoliv už dávno nejsem cílová skupina, knihu jsem si opravdu moc užila a vrátila se k aspoň na chvíli k dětskému fantazírování. Moc se těším, až syn dospěje do věku, kdy si knihu přečteme spolu.

08.04.2022 4 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Od autorky jsem zatím četla pouze Kříďáka, který se mi moc líbil. Nyní se ke mně dostal titul Upálené, který mě nadchl ještě víc. Kniha měla výbornou čtivost, četla se rychle a sama. Sice jsem zápletku odhadla s krapet větším předstihem (už když dcera našla jednu konkrétní fotku), avšak na celkovém dojmu z knihy mi to neubralo. Skvělý námět, postavy, zápletka. Doporučuji!

23.03.2022 5 z 5

Letní noci Letní noci Nofreeusernames (p)

Nemohu si pomoci, ale tato série je mou obrovskou guilty pleasure. A tento díl se stal mým nejoblíbenějším. Ano, není to žádný ultra mega literární počin, ale rozhodně je pro mne počinem, který jsem v mém těžkém depresivním období opravdu potřebovala. Oddechovku, u které se mohu uvolnit, vypnout, zbytečně nepřemýšlet a popíjet si kakajíčko. Tímto bych Ole chtěla moc poděkovat za krásné chvíle u této knihy a ráda se k ní opět někdy vrátím.

22.03.2022 4 z 5

Zrazená Zrazená Kiera Cass

(SPOILER) Po obrovském zklamání z prvního dílu jsem vůbec nevěděla, zda se do druhého dílu pouštět. Ale nerada nechávám série nedočtené, proto jsem druhému dílu dala šanci. Musím říci, nebyla jsem zklamaná. Byla jsem naopak celkem mile překvapena. Konec z prvního dílu mi konečně dával smysl a přestala jsem ho mít autorce za zlé. Ovšem Jamesonova "porážka" mi tak trochu ubrala na dosavadním dobrém dojmu z knihy. A citové pochody Hollis, o těch ani nemluvím. Ale ano, druhý díl hodnotím lépe a jsem ráda, že jsem si ho nakonec přečetla.

14.03.2022 3 z 5

Knihomolka Knihomolka M. K. Hardy

Knihu jsem začala číst a trvalo mi, na můj vkus, extrémně dlouho, než jsem se dostala přes prvních 50 stran. Vůbec se mi do čtení nechtělo. Možná pro mě už nejsou dělané tyhle naivní sladké romantické knihy. Každopádně, když jsem se dostala přes prvních 50 stran, začalo mě čtení celkem bavit a nakonec jsem zbytek knihy přečetla velmi rychle.
Možná jsem už namlsaná těžší a propracovanější literaturou a z téhle knihy bych byla nadšená možná tak ještě na střední, kdy mé představy o životě byly stále dost naivní.
V knize byla spousta nelogičností, nesmyslů, občasné chování hrdinů si dost protiřečilo, spousta věcí se opakovala, o chybách ani nemluvím. Ale když to vezmu kolem a kolem, tak pro mladší a velmi nenáročné čtenáře je to velmi pěkná kniha.

19.02.2022 3 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Nějak nevím co ke knize napsat. Podobnou young adult knihu jsem ještě nečetla a nechala ve mně mnoho pocitů. Převážně těch nepříjemných pocitů. Po dočtení jsem se cítila smutně, prázdně. Sestra mě varovala a možná jsem ji měla poslechnout a nečíst ji zrovna, když nemám nejlepší období. :D
Každopádně se ale četla sama. Jen ten konec byla pořádná síla.

10.02.2022 4 z 5

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

Musím říci, že díky této knize jsem se začala pomalu napojovat na vánoční náladu. Sice byl děj předvídatelný a už po pár stránkách jsem věděla jak skončí. Celkově mi takové knihy přijdou všechny na jedno brdo, ale i tak mi to nebránilo v tom si knihu užít. Na 100% splnila svůj účel a to ten, u knihy vypnout a odreagovat se. Opravdu jsem si příběh užila, zasmála se a aspoň na chvíli zapomněla na všechny starosti. Hrozně jsem si zamilovala Sophiinu velkou rodinu. Ovšem jsem si u knihy i poplakala u části se Sophiinou sestrou. Jelikož jsem sama maminka, tak od té doby jsem na témata s dětmi obzvlášť citlivá.
Každopádně jestli hledáte knihu, u které můžete vypnout, rozhodně ji mohu doporučit.

19.11.2021 4 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Opět knihu nemohu hodnotit jinak, než plným počtem hvězdiček. S každou knihou si říkám, že se pan Carter překonává, co se brutality týče a v tomto díle tomu opět nebylo jinak. Dostala jsem naservírované tak brutální scény, že mi chvílemi bylo dost nevolno. Ale takovým zvráceným způsobem právě to na jeho knihách miluju. Odhalení vraha mi úplně vyrazilo dech. Opravdu výborná série.

07.10.2021 5 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Druhý díl Griši mě nebavil tolik jako ten první, ale je to celkem pochopitelné, jelikož druhé díly trilogií většinou bývají pomalejší a zabývají se přípravou na velké finále v díle následujícím. Velkým příjemným překvapením tohoto dílu byl princ Nikolaj. Ten si mě získal okamžitě. Už ani nevím, kdy naposledy si nějaká postava u mě získala takové sympatie jako on. Koho jsem ovšem nemohla vystát, byl Mal. Omlouvám se, ale bez něj by to čtení bylo příjemnější. :D
Každopádně se nemůžu dočkat velkého finále.

30.09.2021 3 z 5