Mufa Mufa komentáře u knih

Mé nepálské lásky Mé nepálské lásky Michaela Gautam

Obdivuju Myshu, že se ještě pořád rve za Nepál a jeho děti. A za její houževnatost. Na druhou stranu jsem ale trochu nechápala tu naivitu, se kterou k většině věcí přistupuje. A pak mi došlo, že je to prostě jen mladá holčina, co má hlavu plnou snů a ideálů. Ale zvolila si hodně trnitou cestu k poznání, že život není peříčko a ne každý sen se dá splnit. S radostí si přečtu i druhý díl. Kniha se četla sama, zřejmě i proto, že mi sedl vypravěčský styl

09.10.2019 4 z 5

Tekutý písek Tekutý písek Malin Persson Giolito

Zaujaly mě recenze. Námět zajímavý, ale nějak mi nesedl styl. Přesto hodnotím jako dobrý titul, který stojí za to přečíst.

06.09.2019 4 z 5

Holanďanka Holanďanka Ellen Keith

Náhodný výběr v knihovně, drsná kniha a velmi zajímavě napsaná. Neměla jsem tušení o nevěstincích v koncentrácích ani o dění v Argentině.

16.01.2019 5 z 5

Dcery strážce majáku Dcery strážce majáku Jean E. Pendziwol

Náhodný výběr v knihovně. Nejdřív jsem se nemohla začíst, ale pak mě to začalo bavit. Ani Morgan mi nepřišla tak protivná, jak jí tu ostatní popisují. A konec mě překvapil, i když bylo jasné, jak to asi je, nakonec to bylo úplně jinak. Kniha se mi hodně líbila

23.11.2018 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Zajímavý námět, četlo se to úplně samo.

08.11.2018 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Palec nahoru za zajímacé téma. Chvílema jsem tedy přeskakovala ty pasáže z archivů, ale vcelku to hodnotím kladně. Jen ten konec mohl být trochu "delší".

24.05.2018 4 z 5

Romance na tři doby Romance na tři doby Milena Holcová

Vzhledem k tomu, že se blížím k podobnému věku, byla jsem zvědavá, jak to dopadne. Asi přesně tak, jak by to opravdu dopadlo. Moc se mi to líbilo, pěkné oddechové čtení.

14.04.2018 4 z 5

Světelná poselství z Plejád 2: Znovunapojení na původní kosmickou sílu Světelná poselství z Plejád 2: Znovunapojení na původní kosmickou sílu Pavlína Klemm

Na podobné téma mám přečteno spoustu knih, tahle je jedna z těch povedenějších.
Překvapuje mě, že mě to pořád ještě vytáčí, když čtu, co se ve světě ženám děje. A fandím každé, která se pokusí vzepřít, musí v sobě najít velkou odvahu. Vymývají všem děvčatům mozek odmalinka.

21.03.2018 5 z 5

Černý obelisk Černý obelisk Erich Maria Remarque (p)

Myslela jsem si, že jsem od autora četla už všechno, byl jeden z mála, který mě jako povinná četba zaujal. Tento titul mi unikl a opět jsem si potvrdila, že Remarque je prostě klasika, co nezklame.

14.08.2017 4 z 5

Tajemství mého otce Tajemství mého otce Rachel Givney

Náhodný výběr v knihovně, četlo se to dobře a nakonec to bylo překvapení, to jsem nečekala

30.04.2024 5 z 5

Rusovláska z Osvětimi Rusovláska z Osvětimi Nechama Birnbaum

Přečetla jsem hodně knih na téma Osvětim. Tahle byla z těch čtivějších, navíc podle skutečného příběhu. Je k neuvěření, jaké měla Rosie štěstí, jiní za mnohem menší prohřešky skončili s kulkou v hlavě.

23.10.2023 4 z 5

Lovec přízraků - Vraždy, které šokovaly republiku Lovec přízraků - Vraždy, které šokovaly republiku Viktorín Šulc

Pan Markovič byl kapacita. Bohužel na knize mi něco vadilo, nevím přesně co, ale četlo se mi to ztěžka. Fotografie jsou tedy docela nářez

14.10.2023 4 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

První dva díly jsem nečetla, ale u toho třetího jsem si vzpomněla, jak je King skvělý autor. Bylo to tedy trochu méně děsivé než jiné knihy, co jsem od něj před dvaceti lety četla, ale zas to mělo zajímavý námět. Telekineze až v takové formě je doufám opravdu jen scifi.
Asi budu muset tohoto autora oprášit a zařadit něco dalšího.

08.06.2023 5 z 5

Pět dní Pět dní Julie Lawson Timmer

Na prvotinu naprosto brilantně napsané. Četla jsem v MHD a tekly mi slzy, to už se mi dlouho nestalo. Silný příběh. Nedovedu si vůbec představit, jaké to musí být žít a umírat s touto nemocí. Druhý příběh sice nebyl tak smutný, ale i ten měl velmi silný emoční náboj. Na tuhle knihu jen tak nezapomenu

23.05.2023 5 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Těžko se tomu věří, že by všechny sestry měly neustále takové štěstí, ale ať je to jak chce, je to silný příběh. Četla jsem spoustu knih na téma koncentračních táborů a tahle je jedna z těch lepších, kdy jsem si opět uvědomila, že si vůbec nedovedu představit, co se tam vlastně dělo

10.05.2023 5 z 5

Muslimská pomsta Muslimská pomsta Iva Karlíková

Četlo se to lehko. Myšlení autorky ale nechápu. Na jednu stranu samostatná bytost, co se nebojí odejít za prací do ciziny, na druhou stranu naprosto naivní člověk, který se nepoučí. Měla víc štěstí než rozumu...

13.03.2023 5 z 5

Pod zámkem Pod zámkem Maude Julien

Děsivé čtení, čeho všeho jsou vlastní rodiče schopní. Když se ale zamyslím, tak se otci opravdu povedlo z Maude vychovat silného člověka. Pokud se po takovém dětství dokázala vzpamatovat, vystudovat, žít normální život a ještě pomáhat ostatním...

24.05.2022 5 z 5

Muž, který maloval mandlovníky Muž, který maloval mandlovníky Johannes Mario Simmel

Několik knih od Simmela mám přečtených, tohle byla taková oddechovka na jednu noc se zajímavou zápletkou. Napsal i horší díla ;-)

25.04.2022 4 z 5

Dívka č. 37 Dívka č. 37 Christian Gálvez

Po delší době kniha, při které jsem měla slzy v očích. Tak dobře napsaná, že do roku 1944 mě vtáhla tak dokonale, že jsem v té galerii byla s s Hannah a Danielou také a zoufalství G.Wolfa z toho, jak to dopadlo, cítila velice živě.
Vymyslet příběh k historicky žijící osobnosti do takových detailů, jako jsou hry s karamelkou, chce opravdu talent.

09.03.2022 5 z 5

Šachy se smrtí Šachy se smrtí John Donoghue

Je to stejná fikce jako Tatér, Knihovnice a podobné. Tady se mi naopak líbilo právě to, že se autor zamýšlí nad tím, jak se lidé, kteří zažili koncentrák ať už na straně SS nebo Židů, snaží s tím vším vyrovnat v životě dál. Nikdo, kdo to nezažil, nemůže říct, jak by se choval, pokud by byl nucený na jedné té straně stát.
Za mě je to velmi zdařilá prvotina

24.02.2022 4 z 5