muchomurka muchomurka komentáře u knih

Medicína založená na důvěře Medicína založená na důvěře Hana Konečná

Kniha mě velmi překvapila, čekala jsem suchou odbornou teorii, ale teorie je zde doplněna a doložena příběhy z praxe, které ji ozvláštní a doplní, činí ji čtivější a srozumitelnější hlavně pro laiky.
Knihu doporučuji přečíst jak laikům, tak i odborníkům a pracovníkům v lékařských a příbuzných oborech. (Jak by to usnadnilo mnohé v této oblasti, např. vztahy mezi zmíněnými skupinami, omezení různých nedorozumění, omezení očekávání zázraků apod.)

23.06.2013 4 z 5

Jak mi pan Darcy zlomil srdce Jak mi pan Darcy zlomil srdce Beth Pattillo

Tahle knížka mě teda oproti té předchozí vůbec neubíhala. Děj byl téměř o ničem, s hlavní hrdinkou jsem se nemohla sžít, přišla mi děsná. Tři hvězdičky jsou jen za Harriet a Neila. Neil byl skvělý, ani si ho nezasloužila. Ale na druhou stranu jsem ráda za šťastný konec (to mi v té předchozí knize chybělo).

14.05.2013 3 z 5

Růžový hotel Růžový hotel Anna Stothard

Nejdřív jsem myslela, že knihu budu louskat dlouho, ale nakonec se příběh rozjel. Zvykla jsem si i na strohý a často velmi přímý popis děje, byť na můj vkus podáván příliš bez obalu a pozlátka. Ale oceňuji, že to nebyl žádný další přeslazený román (a naštěstí také bez upírů apod.). Přesto všechno to nebude kniha, ke které se budu vracet.

02.05.2013 3 z 5

Nejsem sériový vrah Nejsem sériový vrah Dan Wells

Ze začátku se mi příběh zdál zajímavý, ale když přišlo na popisy sériových vrahů apod., běhal mi mráz po zádech. Co mě však nejvíc překvapilo, bylo, že se tam objevil démon. Nevím proč, ale čekala jsem příběh bez nadpřirozených postav.

30.04.2013 2 z 5

Příliš velké sousto Příliš velké sousto Meg Cabot

I když jsem přečetla jen tento díl, přijde mi, že vůbec nevadí, když jsem nečetla předchozí. Knížka se mi líbila. Občas mi přišlo, že autorka dějem pohnula moc náhle - v další kapitole byl děj o dost dál než v předchozí. Někdy mi tam kousek chyběl a bylo to useknuté. Ale celkově nemám ke knize výhrady.

25.04.2013 4 z 5

Láska je ve vzduchu Láska je ve vzduchu Jane Moore

Oddychové milé čtení. Jen mě v jednu chvíli už začínala štvát ta nerozhodnost a to, že se děj nikam neposouvá. Ale celkově se mi kniha líbila.

14.04.2013 4 z 5

Dokonalý sen Dokonalý sen Ally Condie

Tenhle díl se mi líbil víc než předchozí. Atmosféra byla napínavá, mám ráda témata opuštěných měst a to, když v nich někdo pátrá. I když je mi jasné, že tohle nebylo to hlavní. Konec mě trochu zklamal, ale dalo se čekat, že to skončí otevřeně, když má být ještě jeden díl. Jsem zvědavá, jak to dopadne.

11.04.2013 4 z 5

Aloha z pekla Aloha z pekla Richard Kadrey

Děj byl o něco méně roztříštěný než v předchozím díle, ale čekala jsem nějaké velkolepé finále, kterým bude zakončena tato trilogie. Závěr byl relativně překvapivý, ale nebylo to úplně ono.

05.04.2013 3 z 5

Proč? 13x proto Proč? 13x proto Jay Asher

Zajímavý námět. Ale v půlce knihy už to bylo utahané. Nějak mi to přestalo ubíhat, bylo to stále dokola. Hannah mi bylo líto. Na jednu stranu mi přišla nespravedlivá a zlá, na druhou opuštěná a osamělá. Ale celkově bych knížku nezatracovala.

22.03.2013 3 z 5

Temno Temno Robert Reger

První díl je nejlepší, ostatní se už jen snaží být rádoby jiné, vtipné. Děj nebyl špatný (rozhodně lepší než díl druhý), ale něco tomu chybí...

17.02.2013 3 z 5

Ty proti mně Ty proti mně Jenny Downham

Škoda, že se nemohou dávat půl hvězdy, něco mezi 3 a 4. Ze začátku mě knížka nebavila, přišla mi moc ponurá (je mi jasné, že s takovýmto tématem nemohla být veselá), a nechtělo se mi ji číst dál. Ale nakonec mě ten příběh svým způsobem dostal. Hrozně moc jsem fandila Ellii a přála si, aby to dopadlo všechno dobře. Není to typický román alá "červená knihovna", ale jsem ráda, že i přes tu hrůzu okolo to dopadlo s jiskřičkou naděje, že bude dobře.

14.02.2013 3 z 5

Divná a divnější Divná a divnější Robert Reger

Oproti prvnímu dílu, který byl originální a napínavý, mě tenhle zklamal. Připadal mi o ničem. Doufám, že poslední díl bude lepší.

10.02.2013 2 z 5

Polibek pro Annu Polibek pro Annu Stephanie Perkins

Krásný příběh! Bylo mi hrozně líto, že už jsem ho dočetla. Připomínalo mi to knížky, které jsem četla dřív, když jsem byla mladší. A co se mi na ní ještě líbí, je, že nejde s "módní vlnou" a nejsou tam žádní upíři apod.

08.02.2013 5 z 5

Zkamenělá krev Zkamenělá krev Johan Theorin

Tahle knížka se mi nelíbila. Byla celá pochmurná, šedá, depresivní. Nadpřirozeno, byť se pak vše vysvětlilo, mi do toho moc nesedělo a zbytečně to prodlužovalo už tak dost rozvláčný děj. Za mě pouze jednu hvězdičku.

02.02.2013 1 z 5

Prokletý dům Prokletý dům Rachel Caine (p)

Chvílemi jsem příběh hltala a chvílemi jsem se musela nutit, abych vůbec další kousek přečetla. Celkový dojem - četla jsem horší i lepší knihy. I mě zajímá, jak to dopadne, ale že bych toho musela přečíst 12 dílů, to ne.

23.01.2013 2 z 5

Spletitá síť Spletitá síť Ken McClure (p)

Skvělá knížka, od které jsem se nemohla odtrhnout.

22.01.2013 5 z 5

Poklad Poklad Kathy Reichs

Kniha jsem přečetla za odpoledne. Chytla mě, oproti předchozímu dílu, hnedka od začátku a vtáhla do děje. Tory a její parta hledají poklad slavné pirátky. Ke konci to sice jednu chvilku bylo zdlouhavé, když asi potřetí našli poklad a on tam nebyl. Jinak nemám co vytknout. Těším se na pokračování!

30.12.2012 5 z 5

Dívka za zrcadlem Dívka za zrcadlem Cecelia Ahern

První povídka se mi moc líbila, škoda, že byla tak krátká. Druhá povídka měla také zajímavý nápad, ale nijak zvlášť mě nechytla.

02.12.2012 3 z 5

Osudové rozhodnutí Osudové rozhodnutí Lisa McMann

Knížka se mi moc líbila. I závěr byl super, přesto že to tak zpočátku nevypadalo. Jen doufám, že pokud budou další díly, že budou mít také dobré konce...

01.12.2012 4 z 5

Sandman Slim Sandman Slim Richard Kadrey

Zajímavý nápad, ale chvílemi jsem se v tom ztrácela.

30.11.2012 3 z 5