Ty proti mně

Milostný příběh Mikeyho a Ellie, odehrávající se v současném anglickém maloměstě, v mnohém připomíná protivenství, jimž byli vystaveni Romeo a Julie. Jejich rodiny se nalézají na protikladných pólech sociálního žebříčku. Zatímco osmnáctiletý Mikey se musí starat o své dvě mladší sestry i zoufalou, osamělou matku a vydělávat na jejich holé živobytí, sedmnáctiletá Ellie žádné takové starosti nezná, neboť je dívkou z lepší a dobře situované rodiny. Za normálních okolností by se ti dva nikdy ani nepotkali. Když se ovšem Elliin bratr dopustí na Mikeyho sestře násilného trestného činu, vydá se Mikey svou potupenou sestru pomstít - a nečekaně potká právě Ellie… Dramatický a mnohovrstevnatý příběh zrcadlí řadu problémů dnešní společnosti. Má člověk, jehož životní postavení je založeno na tom, že je schopen vydělat víc peněz než ostatní, právo chovat se nemorálně? Má oběť zločinu šanci ubránit se proti přesile pachatelových právníků? Dokáže se Ellie ve jménu lásky postavit na stranu pravdy a spravedlnosti, i když tím vystaví bratra vězení a sebe i celou rodinu ostouzení?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/94_/94179/ty-proti-mne-sqC-94179.jpg 3.988
Vydáno, Ikar (ČR)

You Against Me, 2010

Kniha Ty proti mně

Evka3814

Uffff, to bylo sakra dlouhé!!! 1☆ za téma,jinak děj katastrofa,ke konci jsem už fakt přeskakovala a vlastně jsem o nic nepřišla,jelikož vše řešili pořád dokola. Opravdu NUDA

jitka7
23.07.2017

Skvělé téma, člověk z toho má fakt morální dilema. Bohužel mě vůbec nenadchla hlavní postava, Ellie byla podle mě fakt divná, nevím. Nedospělá, nedozrálá. Trošku jsem ji teda i zazlívala, i když jsem chápala její dilema vůči bratrovi, tak stejně je to podle mě neodpustitelné dělat mrtvého brouka v takovém případě. Až pak se z toho hroutit, protože ji začne sžírat svědomí a samozřejmě svojí roli má i Mikey. Ten byl oproti hlavní hrdince samozřejmě úžasný. Často se mi stává, že mívám problém s ženskou hrdinkou, jak kdyby ji autorky prostě nemohli popsat jako normální myslící dívku. A otec Toma, no to byl pro mě oříšek. Naprostý pitomec.

minimonisek
19.09.2016

Skvělá kniha. Příběh mě bavil od začátku až do konce. Škoda jen, že ke konci nebylo uvedeno jak dopadl soud.

Laf
04.04.2016

Kniha je spíš k zamyšlení než k nějakému odpočinku, ale za to spíš více realistická v tom, že každý den je třeba dělat nějaká rozhodnutí, která každého neuspokojí. Drama v knize rozhodně nechybí.

LilianaFalcon
01.10.2015

Žádný strhující ani dech beroucí příběh ale prostě příběh. O dvou lidech, dvou rodinách, dvou zcela odlišných světech...
Dvěma slovy? Morální dilema.
Děj? Jednoduchý. Bez nastavování, bez překombinovaných zápletek.

Katee
12.08.2015

Ze začátku jsem se do ní musela trošku nutit, ne že by mě nebavila číst, ale nebyl to vyloženě boom a chvilku trvalo, než se všechno rozjelo. Pak už jsem se od příběhu nemohla odtrhnout... Vážně jsem nevěděla, na čí straně mám být, jak už psali jiní přede mnou. Tom byl podle mě více charakterizovaný než Karyn, ta mi moc k srdci nepřirostla. Chvíli se zdálo, že je Tom stejně hodný a milý jako jeho sestra Ellie a nikdy by nic takového neudělal, potom se zas na scéně objevil obětavý bratr Karyn Mikey, a ten byl přesvědčený o opaku. Každopádně dvojici Ellie-Mikey jsem fandila od začátku. Akorát mě mrzí konec, nevadí mi otevřený závěr, naopak to má jisté kouzlo, ale tady to mohlo ještě trochu pokračovat. No, nevadí, i tak je to báječná kniha :)

KleaM
30.12.2014

Celkem fajn, pro toho, kdo moc nečeká a prostě si chce u knihy nenáročně odpočinout. Pěkná.

Shinju
07.08.2014

Dávám 4 hvězdičky za otevřený konec.

Jenny Downham
anglická, 1964