Ms.Floyd Ms.Floyd komentáře u knih

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Zažíváte taky u některých knížek pocit, že se od nich nemůžete odtrhnout, že už musíte prostě vědět, jak se zápletka rozuzlí, ale zároveň finiš oddalujete, protože pak budete muset ten skvělý příběh odložit? Tak přesně to jsem zažívala při čtení Má ji rád, nemá ji rád. S. J. Bolton se překonala! Už dlouho jsem nečetla tak skvělou detektivku. Výborná zápletka, precizně napsaná, sympatické postavy a perfektně propracovaná psychologie jednotlivých hrdinů. Až ke konci se mi podařilo částečně odhadnout Maggie, ale závěr byl plný překvapení! Knížka mě dostala, úplně! S. J. Bolton je opravdu skvělá autorka, přečetla jsem zatím všechny její přeložené knihy a všechny mě uchvátily. Jen je škoda, jak už podotkla ElenaM, že knížka i autorka sama nemá lepší výraznější propagaci a není tolik známá. Např. série o Lacey Flint má víc, než jen 3 díly, které by určitě stály za překlad. Psala jsem na jaře do vydavatelství, jestli neplánují české vydání zbylých dílů a odpověděli mi, že bohužel S. J. Bolton není v Čechách moc známá a že se uvidí, jak se bude prodávat právě novinka Má ji rád, nemá ji rád. Zbývá tedy jen doufat, že prodej bude natolik dostatečný, aby se překlad ostatních dílů Lacey aspoň zvážil.

25.06.2017 5 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

(SPOILER) Ahoj ještě jednou!
Všem, kteří komentovali s tím, že dílu něco chybí, že příběh byl divný, vztah mezi Lucem a Avou ještě divnější, bych chtěla říct vydržte do dalšího dílu, případně se vrhněte na jeho originální anglickou verzi. Právě jsem ji dočetla a laťka je po Dokonalém zločinu opět vysoko!

01.06.2021 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Skvělý příběh! Přijde mi, že díl od dílu je tahle série lepší. Akorát, co mě trochu mrzí.. Mezi Lucem a Avou to od prvního dílu jiskří. Myslím, že už by si oba zasloužili nějaký posun.

10.10.2020 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Jakákoliv knížka ze série o Kim Stone je víceméně sázka na jistotu - výborná zápletka, hrdinové, kteří vám přirostou k srdci, text, který dává od začátku až do konce smysl a to vše sesazené do jedné skvělé knihy! No, co chtít víc? Za mě, zrovna v tomto případě, optimističtější konec. Ale i tak 5*.

05.01.2020 5 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

(SPOILER) Částečně souhlasím s názorem Jeanie8, že v Dokonalém zločinu byla oproti předchozím dílům hodně výrazná dějová linka mezi Lucem a Avou, nicméně troufám si říct, že si toto vygradování oba hrdinové po těch předchozích 4 dílech zasloužili (4 díly = ticho před bouří). Dál se Jeanine8 souhlasím v tom, že se Ava vybarvila značně nedospěle, což je škoda. A ano, Luc boží, i když mi přijde, že byl v Dokonalém zločinu trošku upozaděný, než normálně. Na závěr mi ho bylo trošku líto a měla jsem vztek na Avu. Konec knížky měl ale donutil koupit si šestý díl v angličtině, protože než bych se dočkala českého překladu, tak bych si asi ukousala zvědavostí nehty :D
Co se týče detektivní linky, je pravda, že vrah byl lehce předvídatelný. To tyhle typy jsou ale vždycky. Zajímavá byla i dějová linka navazující na Lukovu minulost. Tam jsem chvíli tipovala jiného pachatele, ale ještě před koncem mě napadl někdo jiný a druhý tip se ukázal jako správný. A jsem ráda, jak zrovna tohle dopadlo.
Kdyby to šlo, dala bych 4,5 hvězdy za tu Avu (fakt, holka, tohle se ti nepovedlo), ale za Luka dávám plný počet a jdu lovit ten šestý díl :) čtení zdar!

11.04.2021 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

O ždibíneček slabší, než je Carterův běžný standard, nicméně i tak skvělý thriller s božím Robertem v hlavní roli! Je pravda, že Nenávist se mi líbila o trošku víc, ale tohle je taky výborné. Robert byl jako vždy nepřekonatelný a opět neminul cíl :)

14.11.2020 5 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Pecka, pecka, naprostá pecka!
Také moje první kniha od TW. Ze začátku takový nenápadný rozjezd, nevěděla jsem úplně co čekat od hlavního hrdiny, ale pak mi byl čím dál tím víc sympatičtější. Děj napínavý, trošku mysteriózní, vyladěný do detailů. Konec naprosto se hodící k celkovému konceptu knihy. Myslím, že jsem konečně našla autora, který může soupeřit s mojí oblíbenou S. J. Bolton.
Údolí mrtvých fakt doporučuju, jsem z knížky maximálně nadšená!

Edit: Tak trochu nelogicky jsem přečetla druhý díl před tím prvním. Druhý díl byl super a nepřišlo mi, že by člověk nutně musel číst každý díl série. Knihy na sebe přímo nenavazují. A za mě tedy, jo, první díl nebyl špatný, ale mě se rozhodně více líbil ten druhý :)

15.10.2018 5 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Tim Weaver píše vážně skvěle! Davida jsem si od prvního dílu hodně oblíbila, a ani ve třetím dílu nezklamal. Příběh takový trošku netypický a ke konci jsem měla pocit, že příběhu dochází dech, neměl jste to někdo podobně? Jakože jo, super, dobrý, ale ten konec... Neříkám, že je špatný, akorát oproti Údolí mrtvých mi přišel takový krapet nedotažený. Nicméně i tak čtyři hvězdy jsou jasný :)

03.11.2018 4 z 5

Do svítání tvá Do svítání tvá Teresa Medeiros

Tak tahle knížka si plně zaslouží tak vysoké hodnocení! Krásný příběh, ale hlavně perfektní chemie mezi hlavními hrdiny. Ty jejich slovní přestřelky byly absolutně top ️

25.02.2022 5 z 5

Hříšné dopisy Hříšné dopisy Vi Keeland

Naprosto zasloužených 5 hvězd! Skvělý příběh, milí hrdinové, příjemně praštěný psychiatr a prasátko Hortenzie! Knížka přečtená jedním dechem. Rozhodně doporučuji, Vi Keeland prostě umí!

28.11.2020 5 z 5

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

Ne, tak tohle se opravdu nepovedlo! Pozor, hodnocení obsahuje SPOILER.
Bolton patří k mým nejoblíbenějším autorkám detektivek - série Lacey Flint je naprosto fenomenální. Bohužel kvalita posledních v ČR vydaných knih (Malé temné lži, Už teď jsi mrtvá) značně klesá a Rakvář tomu snad jen dodává korunu.
Rakvář má díky námětu velký potenciál, ale to by muselo být téma zpracováno úplně jinak a hlavně lépe!
Na začátku je příběh částečně objasněn, poté se velice dlouho nic neděje, takže pokud byste rovnou přeskočili na závěr, o nic nepřijedete. Na očekávaném konci se na jedné stránce dozvíte, kdo byl/i vrah/zi a že jedna "kladná" postava vlastně není až zas tak kladná. A teď k těm již zmiňovaným prvkům magie a jistého mysticismu, které se táhnou celým příběhem ... Toto téma může být skvělým zpestřením takových to detektivek, ale musí se použít s citem a né tam na konec fláknout jen tak "bájdvej" poznámku, že hlavní hrdinka je vlastně taky čarodějka, která závěr celé knihy korunuje přesně tou magií, kterou tam kdysi přijela vyšetřovat. Bylo to v kontextu příběhu a i rytmu vyprávění naprosto umělé, divné, prostě to tam nesedělo. Je to škoda, protože Bolton duchovno a mystiku do detektivek rozhodně zapracovat umí dobře, což předvedla třeba v Obětině, kterou ráda doporučuji.
Bohužel, za mě byl tedy Rakvář veliké zklamání.

16.01.2020 1 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Těžko uvěřitelné, překombinované, zmatené... Asi jsem čekala víc.

04.10.2018 2 z 5

Síla osudu Síla osudu Lisa Kleypas

Tato série mě velice milé překvapila. Je tedy trošku netypická, ale není to na škodu, právě naopak.
Hlavní hrdinové Emma a Nikolaj jsou sympatičtí, příběh má originální zápletku lehce podobou tématům knih od Barbary Erskine, nicméně Síla osudu se mi líbila mnohem víc. Za sebe ráda doporučuji oba svá díly série, Síla osudu se mi líbila asi o chlup víc!

25.02.2021 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Jak už tu několikrát padlo - detektivka "co neurazí, ani nenadchne". Hlavní hrdina mi byl chvílemi spíše nesympatický, příběh víceméně průměrný, hlavní záporák měl takový docela zvláštní vývoj... Nevím, no. Jsem z této knížky taková trochu rozpačitá. Nemůžu říct, že by byla špatná, ale wow efekt se na konci nekonal. Zkusím druhý díl, třeba to bude lepší :)

07.04.2019 3 z 5

Rozpuštění Rozpuštění Christopher John Sansom

Jedním slovem - perfektní! Lehce ponurá klášterní atmosféra, zájímavá a napínavá zápletka, precizně vykreslené a popsané historické období. Nemám co vytknout a doporučuji celou sérii Matthew Shardlake. Četla jsem všech šest dílů za sebou a i když je série skvělá, možná je lepší si ji rozkouskovat a nečíst ji na jeden zátah - pak se vám můžou jednotlivé díly zdát hodně podobné. Každopádně i tak se jedná o jedny z nejlepších knížek, které jsem četla a jsem moc zvědavá, jestli Shardlaka v žánru historických detektivek v mých očích něco překoná.

24.01.2017 5 z 5

Vábení za soumraku Vábení za soumraku Lisa Kleypas

Už jsem to psala ke druhému dílu, tahle série je díl od dílu lepší a lepší ❤️ Harry i Poppy byli skvělí, příběh obsahoval i malou zápletku, dostatek humoru a nezapomnělo se ani na fretku ❤️ Těším se na další díl❤️

29.01.2021 5 z 5

Láska a čest Láska a čest Julie Garwood

Tohle je snad nejlepší romantika, kterou kterou jsem kdy četla! Krásný a dobře vylíčený příběh, úžasní hrdinové a šťastný konec. Knížku doporučuji a určitě se k ní vrátím :)

21.05.2020 5 z 5

Dar lásky Dar lásky Julie Garwood

Jedna z nejlepších romantik ze středověkého Skotska! Sympatičtí hlavní hrdinové Gabriel a Johanna, krásný příběh a ještě ke všemu i dobře napsaný. Kdo má rád historické romány romány, tomu tuto knížku vřele doporučuji :) !

10.05.2020 5 z 5

Božský Božský Christina Lauren

Bohužel, tohle bylo hodně slabé. Možná si autorka mohla ten poslední díl odpustit, nebylo jej, dle mého názoru třeba. Příběh Jensena a Pippy byl smutně průměrný, až podprůměrný, nepřišel s ničím novým. Hlavní hrdinové nemastní neslaní. Podezřívám autorku, že tento díl napsala kvůli samému závěru knihy, posledním pár stránkám, kde se sešly všechny ostatní postavy z předešlých dílů a uzavřelo se jejich vyprávění. Příběh o Jensenovi a Pippě, byl tedy jen taková nezajímavá vata.

13.09.2019 2 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Ze začátku knihy jsem byla nadšená, ale postupně moje nadšení maličko opadlo, neboť nejsem příznivcem drastických a dopodrobna vylíčených scén, takže slabší povahy - přeskakujte! Jinak je kniha docela čtivá, hlavní hrdinka je vcelku sympatická. Motiv mi přišel v závěru trochu překombinovaný a co se týče mystična na konci knihy, pro mě bylo v kontextu celého příběhu spíš neuvěřitelné. Takhle... ráda si od autora přečtu další díl z této série, ale že bych se z toho "kecla na zadek", jako třeba ze série David Raker od Tima Weavera, to tedy spíš ne. Za mě 4*.

03.01.2019 4 z 5