mrvikovak Online mrvikovak komentáře u knih

Třpytící se město Třpytící se město Lenka Bandurová

Na knížku jsem se moc těšila a koupila jsem si e-book hned jak vyšel, abych mohla číst. Knížka mě nezklamala, bavila mě moc - je napsaná opravdu krásně a poutavě. E-book mi nestačí, takže papírovou knížku mám na cestě a ráda jí umístím do své knihovny. Autorce moc fandím a doufám, že vyjde další díl.

07.05.2020 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Poslechnuto jako audiokniha. Měla jsem strach, že jelikož znám film, tak mě kniha možná nebude bavit. Opak je pravdou. Byla výborná a tím víc oceňuji jak skvěle byl podle ní natočen film.

30.09.2020 5 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Jedním slovem - vynikající.

23.08.2016 5 z 5

Ďáblova hora Ďáblova hora Deon Meyer

Ďáblova hora je moje první knížka od Deona Meyera a určitě mě nezklamala. Nenašla jsem žádné nudné pasáže. Jedná se o velmi čtivý a velice dobře propracovaný příběh. Postavy jsou skvěle vykreslené a autor si skvěle pohrává s jejich emocemi. Thobelu a Bennyho jsem si velmi oblíbila. S Christine jsem měla ke konci příběhu problém - i když všechno co udělala bylo jen aby ochránila svojí dcerku, tak jí nemůžu odpustit jak to ovlivnilo život nevinných.
Kniha poukazuje i na vážný problém - násilí na dětech, které překročilo hranice a zabývá se i otázkou zda by měl být v dnešní době znovu nastolen trest smrti.

Autor se nevyžívá v brutálních scénách. Moc krve nečekejte, ale přesto je jeho vyprávění napínavé a já ho rozhodně doporučuji všem čtenářům thrillerů.

22.03.2015 5 z 5

Kdo mi pomůže? Kdo mi pomůže? Judith McNaught

Dvojnásobná porce nepřeslazené romantiky, detektivní zápletka a sympatické postavy - výborný.

20.06.2014 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Knížku jsem odložila a asi jí už nedočtu. Je to pro mě velká nuda.

21.07.2014 1 z 5

Netopýří muž Netopýří muž Jo Nesbø

Knížka se mi moc líbila. Je pravda, že v první půlce se toho zas až tak moc nestalo, ale četlo se to i tak dobře. Druhá půlka knížky je výborná.

06.03.2013 4 z 5

Zapomenout na lásku Zapomenout na lásku Salma Blanco

Knížka mě mile překvapila. Těm co mají rádi romantické příběhy doporučuju. Já se určitě chystám na další knížky autorky, ale hlavně na druhý díl této série.

22.09.2017 4 z 5

Zimní naděje Zimní naděje Lisa Kleypas

Jedinou vadou na téhle knížce je její obálka. Na ní je blonďatý Sebastian opravdu povedený. Přesně takhle jsem si ty jeho světlý vlasy představovala.

01.01.2016 5 z 5

Trable Trable Samantha Towle

Knížka má opravdu zajímavý příběh a sympatické postavy. Nevím jestli je to autorkou, nebo českým překladem, ale těch ptáků (bohužel i v romantický chvílích) tam na mě bylo až dost.

05.02.2015 3 z 5

Uprchlík na ptačím stromě Uprchlík na ptačím stromě Ondřej Sekora

Moje úplně první knížka, kterou jsem jako dítě celou přečetla. Dodnes na ní vzpomínám.

28.08.2014 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Jak já nenávidím tyhle knížky s otevřeným koncem. V poslední době na ně narážím pořád. Jinak ale paráda.

17.09.2017 5 z 5

Mafián Mafián Jana Javorská

Zajímavý a ojedinělý styl Jany Javorské nezklamal. V moři teď tak oblíbených severských detektivek knížka působila osvěžujícím dojmem. Žádné množství postav s těžko zapamatovatelnými jmény, žádné dlouhé popisy. Prostě sympaťák Pepa s kterým proletíte příběhem od začátku až do konce ani nebudete vědět jak.

30.04.2016 4 z 5

Uspěchané zásnuby Uspěchané zásnuby Alexandra Bassett

Za první půlku knížky bych dala i 5 hvězdiček, ale za druhou musím dvě ubrat, hlavně kvůli hlavní hrdince. Ale celkově příjemné čtení.

31.12.2014 3 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Hezký, krátký.

29.12.2014 4 z 5

Nejkrásnější dobrodružství Nejkrásnější dobrodružství Fayrene Preston

Docela pěkná harlequinka, na které se hodně negativně podepsal překlad. Myslím,že romány pro ženy by neměli překládat muži.

09.09.2014 3 z 5

Ztracené město Ztracené město Linda S. Howington

Mám ráda knížky od téhle autorky.Tahle byla dobrodružná, napínavá nechyběla ani romantika, ale musím říct, že posedlost hlavního hrdiny sexem už mi byla protivná a ubíralo to knížce na romantičnosti. Proto dávám jen tři hvězdičky.

21.04.2014 3 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Nevím sice jestli je to z lékařského hlediska možné, aby se dospělý takhle choval jako 4leté dítě, ale je mi to jedno. Knížka mě bavila a dávám plný počet!!!!!!!!

09.11.2013 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Musím říct, že mě knížka trochu zklamala. Hlavně konec. Viděla jsem kdysi film a líbil se mi víc, což se mi stává málokdy.

29.04.2013 2 z 5

Iluze Iluze Janet Dailey

Pro mě zatím nejslabší co jsem od této spisovatelky četla.

15.04.2012 2 z 5