Mruskulka Mruskulka komentáře u knih

Válečný kůň Válečný kůň Michael Morpurgo

Vyděsilo mě, že kniha je napsána z pohledu koně, ale nakonec jsem se do jeho postavy vžila. V knize bylo pár nesrovnalostí (kůň evidentně zvládá vícero jazyků), také napsána spíše prpo děti, ale o to tady nejde :-) Jde o perfektní vyobrazení nesmyslnosti války a zmaření mnoha životů. Film jsem viděla opravdu dávno a jsem ráda, že jsem si ho touto knihou mohla oživit.

23.11.2016 4 z 5

Dokonalé plány Dokonalé plány Sidney Sheldon

Opět mě autor nezklamal. Dokonce knihu napsal tak, že jsem jednu chvíli fandila hlavní ženské postavě, za chvíli opět mužské. Nakonec opět překvapivá zápletka na konci :)

17.11.2016 4 z 5

Nečetla jsem komentáře, nečetla jsem kritiku. S čistou hlavou jsem se pustila do čtení této knihy a musím říct, že jsem z ní nadšená :-) Nemohla jsem se od ní odtrhnout a doufala, že děj neskončí.

12.11.2016 5 z 5

Cizinec v zrcadle Cizinec v zrcadle Sidney Sheldon

Krásná kniha, jiná, než od tohoto autora znám, přesto zajímavá, napínavá a do deštivých dnů ta pravá.

10.10.2016 4 z 5

Domov je místo, odkud Tě nevyhodí...ani když vyrosteš Domov je místo, odkud Tě nevyhodí...ani když vyrosteš Dagmar Zezulová

Velmi krásná a napínavá kniha. Je krásné si přečíst, že existuje mnoho rodin, které do toho jdou a těm malým osůbkám se snaží start do života co nejvíce zpříjemnit a poskytnout jim to pravé dětství. Jen tak dál.

05.10.2016 5 z 5

Alice a její muži / Hříšná Lizzie Alice a její muži / Hříšná Lizzie Elizabeth Gaskell

Osobně mě kniha ničím nezaujala, nepřekvapila, ale ani neurazila. Přečetla jsem ji naráz, když mi v kadeřnictví působila barva. Stačí si však přečíst pouze anotaci, protože v ní je vše uvedené...

26.09.2016 1 z 5

Agent 6 Agent 6 Tom Rob Smith

Skvělá kniha, bylo těžké, odtrhnout z ní oči. Při setkání Lva s dcerami i slza ukápla. Skvělá práce autora.

25.09.2016 5 z 5

Utajovaný projev Utajovaný projev Tom Rob Smith

Úžasné pokračování dílu Dítě 44. Opět se mi tajil dech a kniha mě vedla k zamyšlení, co všechno si lidé museli protrpět. Nejde to jinak, 5 hvězdiček si tato kniha zaslouží.

28.08.2016 5 z 5

Časovaná smrt Časovaná smrt Sidney Sheldon

Skvělá kniha, ze začátku jsem se trochu ztrácela ve jménech, ale jakmile se do toho člověk dostane, děj ho strhne.

14.08.2016 5 z 5

Bludy z nudy Bludy z nudy Sacha Sperling

Příběh chlapce, který se dal na jinou cestu. Kniha napsána jinak, než jsem zvyklá, proto je i zajímavější :) doporučuji

31.07.2016 3 z 5

Trojka Trojka Richard Sacher

Pohodové čtení. Bylo to i celkem zajímavé a napínavé. Ke kávičce jako dělané :)

28.07.2016 5 z 5

Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč Sherry Argov

Slyšela jsem na ní samou chválu, ale nevím proč. Už po pár stránkách jsem se modlila, aby už byl konec. Vzala jsem si ji na dovolenou a litovala. Pořád dookola opakovala to samé. A že to má být vtipná kniha? Ani jednou se mi nepohnul koutek nahoru...Nejsem pravděpodobně ten typ, kterému by tato kniha přinesla něco nového či mu pomohla...

26.07.2016 1 z 5

Ukradený život Ukradený život Ulla Fröhling

Nedokázala jsem dočíst. Nezaujalo a nebavilo mě to tak moc, že už to nešlo a vzdala jsem to. ...Což se stává výjimečně.

26.07.2016 1 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Není třeba komentáře. Všechny díly jsou pecka :-)

16.07.2016 5 z 5

I muži mají své sny I muži mají své sny Kateřina Tomanová

Hledala jsem nějakou pohodovku, hlavně něco "tenčího" a narazila na tuhle knihu. Začátkem jsem se prokousala a ke konci mi dokonce ukápla slza.

13.07.2016 4 z 5

Pokud přijde zítřek Pokud přijde zítřek Sidney Sheldon

Naprosto úžasná kniha. Nedokázala jsem se od ní odtrhnout. Autor je klasa, že dokázal vymyslet takové zločiny :)

09.07.2016 5 z 5

Co mi je? Leukémie! Co mi je? Leukémie! Ester Kopecká

Neskutečné, jak si člověk uvědomí, že některé starosti jsou úplně zbytečné, když se objeví v rodině nějaká nemoc. I při čtení této knihy jsem si uvědomila, jaké blbosti někdy řeším. Ke konci mi i slza ukápla. Marek musel být sympaťák a rodině jistě schází. Plný počet hvězd bohužel nemůžu dát, básně od p.Simony se mi nelíbily.

26.06.2016 4 z 5

Přírodní hormonální léčba Přírodní hormonální léčba Anne Hild

Rozhodně jsem se dozvěděla mnoho zajímavých věcí a pochopila i některé mé příznaky

24.06.2016 4 z 5

Prevítem snadno a rychle Prevítem snadno a rychle Simon Brett

Ze začátku jsem si říkala, co to proboha je. Vždyť to vůbec není vtipné ani zábavné, ale po pár stránkách jsem změnila názor. Mám 13ti měsíční dcerku, takže mi tenhle prevít byl blízký :-D Fajn oddechové čtení

23.06.2016 4 z 5

Zavři očka svý Zavři očka svý Suzanne Redfearn

Páni. Přečteno jak se říká "jedním dechem". Napínavý příběh se šťastným koncem. Ze začátku mi byla hlavní postava nesympatická, vadilo mi, jaký má postoj vůči dětem, ale je to tam také popsané, že byla kariéristka a s dětmi trávila málo času, takže i pochopitelné. Určitě všem doporučuji

22.06.2016 5 z 5