Mrshodan Mrshodan komentáře u knih

Spasitel Spasitel Andy Weir

Výborné sci-fi. Nejsem vůbec znalá fyziky a tak mi místy dal text zabrat. Lépe řečeno - moc jsem mu nerozuměla. Ale myšlenka je vynikající. I ty charaktery mi tam krásně pasovaly. A celkový optimismus pohledu na lidskou čeládku mě moc potěšil.

06.02.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

U této knihy je dobré vědět, o jakém tématu budete číst. Mě se do takového čtení moc nechtělo, ale ta obálka je úžasně přitažlivá. A obsah mě osobně přišel velmi dobrý a uvěřitelný. Za sebe doporučuji k přečtení.

31.05.2022 4 z 5

Páté srdce Páté srdce Dan Simmons

Obálka, ta mi břinkla o oči v knihovně.
A navíc bichle. Mě jsou tlusté knihy příjemné. Aby se člověk bohatýrsky našťouchl (slovy Karla Čapka). A přesně toho se mi dostalo. Viktoriánsky obsáhlého čtení. I já jsem obdivovatel Sherlocka Holmese a tohle setkání s ním mě potěšilo.

11.04.2021 5 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Paní Agatha byla úžasná spisovatelka. A tuhle výbornou detektivku jsem si tentokrát "přečetla" ušima. A načtené je to naprosto skvěle!

12.02.2023 5 z 5

Černý korál Černý korál Andrew Mayne

Hodnotím výš než sérii s doktorem Theo Crayem. Ta byla po prvním díle sice čtivá, ale přestřelená. Tohle se mi zdá dobře uvěřitelné a moc dobře napsané. I audiokniha se skvěle poslouchá.

13.11.2022 4 z 5

Komu straší ve věži Komu straší ve věži Marie Rejfová

Oddechové čtení pro nás, ženy. Detektivka je to pro mne až za druhé, za prvé je to příběh obsazený zábavnými postavami.

31.08.2022 4 z 5

O lidech O lidech Karel Čapek

Karel Čapek psal krásně a výstižně. O lidech. Myslím, že je měl rád.

22.03.2016 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

"Přečetla" jsem jako audioknihu, namluvenou Danou Černou. A bylo to poslouchání příjemné a milé.

04.01.2022 4 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Dostala se mi do rukou a uší audiokniha. Paráda.
Místy strašidelné, místy nechutné, stále překvapivé a stále skvěle napsané.
Tak ať dál žije a tepe Podlondýn!

11.04.2021 5 z 5

Vražda pro zlatého muže Vražda pro zlatého muže Václav Erben

Mám ráda postavu kapitána Exnera. A v téhle knize jsem nadšená z doktora Soudka. A navíc je to pěkně napsané.

15.01.2023 5 z 5

Jako veš v kožichu Jako veš v kožichu Marie Rejfová

Opět dobrá zábava. Tetička byla jako postava vynikající, ale mít ji v rodině by bylo fakt "terno"! Ohromně mi připomínala tetu Kateřinu.

05.11.2022 4 z 5

Hu! Povídky Dědka Čucháka Hu! Povídky Dědka Čucháka Ondřej Neff

Je to mé první setkání s panem Neffem a jsem nadšená. Postavy, prostředí, děj, všechno mi sedlo. Opravdu pěkné sci-fi (povídky). A ještě - parádní obal.

08.07.2022 5 z 5

Jedna zatracená pohroma za druhou Jedna zatracená pohroma za druhou Jodi Taylor

To byla ale jízda! Skvěle jsem se bavila.
Někdy mi přišly události a chování postav trochu nelogické, ale to je jen poznámka pod čarou.

27.05.2022 4 z 5

Pikantní astrologie Pikantní astrologie Daniela Fischerová

Jedním slovem: Skvostné!
Mě se dostala do rukou i audiokniha a načtení pikantní části od Ivana Trojana nemá jedinou chybičku. A pokud někoho útlá knížečka zaujala, vřele doporučuji vypátrat v knihovně knihu Hvězdy a osudy. Knihu napsala paní Fischerová napůl s Milanem Špůrkem. Tam se autorka rozepisuje o znameních více a krásně květnatě,

17.07.2020 5 z 5

Spadla mi brada, doslova. Dobrý propagandista dokáže člověku nakecat neuvěřitelné věci. Jako starý vtip o diplomatech: Pošlou vás do p.dele tak mile, že se na tu cestu budete těšit.
Doporučuji ke čtení!

15.07.2023 5 z 5

Válka starého muže Válka starého muže John Scalzi

Díky moc za dobrý tip mým oblíbeným uživatelům! Tuhle sci-fi jsem zhltla během několika dní. Chytrý humor, kupa překvapení, akční děj a sympatičtí hrdinové - prima čtivo.

27.05.2023 5 z 5

O knihách a čtenářích O knihách a čtenářích Karel Čapek

Tento útlý svazeček listů vytáhnu z knihovny pokaždé, když je mi ouvej. Je to prostě má kniha "pro čtenáře s chřipkou".

11.01.2022 5 z 5

Nevermore Baltimore Nevermore Baltimore Petr Heteša

Povedlo se! Akční děj, humor i prima postavy. A navíc pěkné sci-fi.

16.09.2023 5 z 5

Vzestup a pád agentury DODO Vzestup a pád agentury DODO Neal Stephenson

Skvělé čtení. V mém případě to nešlo zhltat za pár dní. Četla jsem pomalu a užívala si myšlenky a nápady všech lidí okolo agentury DODO. Jak se píše v anotaci - pro milovníky sci-fi - dokonalé.

15.04.2023 5 z 5

Nekromant Johannes Cabal Nekromant Johannes Cabal Jonathan L. Howard

Opravdu se nejedná o horor. Spíš, jak níže moc pěkně píše tanuki - zanícený vědec se může ve svém zanícení pořádně zvrhnout.
Johannes není příjemná osoba. Ale jeho střety s dalšími postavami byly plné jadrného humoru. A mě ten humor sednul. I ten příběh.

11.02.2023 4 z 5