Mrňous1 Mrňous1 komentáře u knih

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Nádherná a poetická kniha s krásnou češtinou. Už ji čteme s mým tříletým synem podruhé a na jeho vlastní žádost, což mě nejen potěšilo, ale i překvapilo. Příjemně samozřejmě:-)

20.04.2022 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Naprostý souhlas s předchozím příspěvkem, úžasná, čtivá, vtipná, prostě klenot. A ilustrace Heleny Zmatlíkové tu dokonalost jen doplňují!!!

05.01.2020 5 z 5

Přesně v duchu prohlášení Juliet, kdy v jednom z dopisů píše, že má na četbě nejraději, kdy Vám padne do oka nějaká drobnost, a ta Vás zavede k jiné knize, ve které se zase najde něco, co Vás zaujme a přivede ke třetí knize, tak já objevila knihu "Spolek přátel krásné literatury a bramborových koláčů". A jsem za to opravdu velmi ráda, protože kniha je úžasná, je to opravdový klenot, čte se úžasně, forma dopisů mě nadchla. Opravdu vážně přemýšlím o tom, že si knihu někde koupím, abych ji měla po ruce vždy, kdy budu mít potřebu se pousmát, zamyslet či prostě jen tak si přečíst něco opravdu kvalitního.

28.01.2018 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Protože jsem tušila z komentářů konec, moc se mi do knihy tentokrát nechtělo. Pak mě pohltila jako vždy a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Autorka píše neskutečně čtivě. No a ten závěr, to je taky genialita autorky, že má odvahu pro tento krok, myslím, že to zase úroveň této série ještě posouvá o level výše, tedy jestli to ještě vůbec jde:-) Ale jak už tady psali jiní, bude mi chybět...

07.05.2021 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Moje první kniha od autorky. Kniha se čte sama, autorka má opravdu skvělý vypravěčský talent, děj se odvíjí před očima jako film. Divím se, že knihu ještě nikdo nezfilmoval, myslím, že to je zajímavý námět. Postavy jsou zajímavé, mají své klady a zápory. Trochu mi vadilo, že jsem měla dojem, jakoby mě autorka tlačila do toho, že hlavní hrdina je negativní postavou a třeba jeho bratr jakýsi pozitivní hrdina doby, ale to je možná jen můj pocit. Myslím, že osoby se vyvíjely dle svých charakterových vlastností a zvládaly nástrahy doby někdy lépe, někdy hůře. Ale kdo z nás by to zvládnul lépe? Určitě si odnáším postřeh, že by člověk neměl některé věci v životě odkládat, měl by je říkat či dělat včas a měl by si vážit toho co má a co je dosažitelné, často hledíme daleko a nevidíme, co máme pod nosem...

23.01.2022 4 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Tak toto bylo výborné čtení. Zřejmě další skvělá série, kterou chci přečíst:-) Měla jsem obavy, protože severské krimi mě neberou, ale tohle byla opravdu lahůdka. Zajímavý příběh, zajímavé uvěřitelné postavy - to neznamená všechny sympatické a Sebastian překvapivě nepatřil mezi ty nesympatické:-))), čtivé. Opravdu se mi to velmi líbilo a těším se na další díly.

25.02.2021 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Opět velmi povedený díl, píše tak dobře, že se mi některé pasáže špatně čtou. Mám vždycky hrozné pocity beznaděje, nespravedlnosti a jsem plná emocí. Více dějových linek mi vůbec nevadí, rozuzlení je zajímavé. Je to samozřejmě v některých ohledech stále stejné, ale postavy jsou skvěle zpracované, příběhy čtivé, takže tahle série je opravdu výborná.

15.02.2021 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Tak to byla zase jízda a super počtení. Samozřejmě, i mě přišlo, že indicie k pachateli číslo tři byli takové nějaké nijaké:-) a Kim je zase železná lady s posunutým prahem bolesti...Na druhou stranu, když Vám jde o život, ten práh bolesti a výdrže se asi hoooodně posune. Hodně jsem prožívala tu část s Inge, bylo mi ji i líto a druhá vyšetřovací linie mě taky chytla za srdce, hlavně ten závěr, opět se potvrdilo, že nikdy není nic černobílé, že dokážete u některých zločinců alespoň pochopit jejich motivy. Kniha opět stojí za přečtení, skvěle vykreslená psychologie postav a moc se mi líbí, jak se Kim vyvíjí, tohle mi například chybělo u Bryndzy. Těším se na další díl.

17.06.2020 5 z 5

Rok kohouta Rok kohouta Tereza Boučková

Tak jsem kolem knihy dlouho kroužila či ona kroužila kolem mě...Měla jsem obavy, zda ji zvládnu, ale mé obavy se ukázaly jako liché. Kniha je naprosto úchvatná a dokonalá. Moc nechápu některé komentáře, nebo tedy chápu, taky jsem takové názory měla asi v patnácti letech. A kdybych nežila na Ostravsku a nepracovala jako sociální pracovnice, nejspíš by mi zůstaly. Ještě na škole, plná ideálů, jsem se pohoršovala nad názorem jedné naší profesorky, která mimochodem byla velkým ochráncem Romů, jak nám říkala, tyto adopce nemají téměř žádnou šanci na úspěch, ublíží nejen rodičům, ale hlavně těm dětem. Svatá pravda. Klobouk dolů před paní Boučkovou za to, že vše dokázala takto upřímně a syrově popsat, ale já si knihu opravdu užila, nemám pocit zmaru a deprese, mám jen obdiv před upřímností a sebereflexí, kterou autorka podstoupila. A ano, občas to vyjde, (uvědomuji si jeden případ z praxe). Takže přeji všem, kdo se o to pokusí, úspěch. Kdybych mohla, dám i deset hvězdiček.

28.01.2021

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Tak opět perfektní. Měla jsem chvílemi problém se začíst, ale to proto, že to bylo tak dobře napsané. Nemám momentálně ideální období a téma bylo dost silné. Prožívala jsem to se všemi oběťmi velmi výrazně...Vím, že mezi námi je docela dost sociopatů a psychopatů a nejhorší je, že to nejsou lidé, kteří jako blázni vypadají, ale velmi, velmi často to jsou manažeři ve vysokých funkcích, úspěšní lidé, kteří o nás rozhodují a to je opravdu dost děsivé...

29.04.2020 5 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Je opravdu s podivem, jak dokáže autorka držet neustále vysokou laťku a kvalitu své série. Taky oceňuji, že hlavní postavy se vyvíjejí a posouvají, což také u takových sérií nebývá zvykem. Takže opět hodnotím všemi pěti hvězdičkami a těším se na další díl.

04.10.2023 5 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Tak opět výborný Minier. Konečně se někam posunul děj s Marienne, která mě štve od první chvíle, kdy se v knize objevila. Dle mého názoru přesný prototyp rozmazlené slečinky a hýčkané paničky. Taková ta situace, kdy máte o někom nějakou představu, ten člověk je už někdo úplně jiný, ale vy stále žijete v minulosti, v té své představě o něm. Jinak opět výborné charaktery postav, přesně zachycené společenské problémy a nešvary dnešní doby, krásný popis prostředí, stupňované napětí a tak můžu pokračovat. Doporučuji.

19.01.2023 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Tak tedy za mě jeden z nejlepších dílů, velmi zajímavé téma, kniha se čte jedním dechem a to i přesto, že jsem tentokrát začala tušit vraha vcelku brzy a trefila jsem se téměř ve všem. Ale to vůbec nic neubralo na skvělém čtenářském zážitku. Už se moc těším na další díl. Tahle série je opravdu výborná.

04.12.2021 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Tak opět výborné čtení, autorka opravdu umí. Tentokrát mě Kim trochu lezla na nervy, rozumím důvodům jejího ulítlého chování i u Stacey, zajímavé, že jediný, kdo dokázal udržet chladnou hlavu byl Bryant...Výborné byly kapitoly s Tedem a závěrečná zápletka jedna z nejzajímavějších. Takže za mě spokojenost a těším se na další díl!

24.06.2021 5 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Tak mám novou oblíbenou sérii. tedy pokud budou další díly tak dobré jako ten první:-) Kniha se četla výborně, mám ráda rento styl s krátkými kapitolami. Konec už mě nepřekvapil, to se asi už dalo očekávat, ale to nic neubralo na výborném čtenářském zážitku. Těším se na další díly.

08.04.2021 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Tak to bylo výborné! Měla jsem strach, že ke Kiim Stoneové už neseženu žádného parťáka, ale je to v pořádku, už je mám:-) Severské detektivky mě moc neberou, ale tohle je skvělé. Poslouchala jsem knihu jako audio, měla jsem z toho trochu strach, nemám s tím velké zkušenosti, ale pan Šťastná opět nezklamal, kniha se poslouchala skvěle. Záporák byl super, postavy detektivů sympatické, zápletka výborná, zajímavé a lákavé prostředí Skotska, co víc si přát. Už se těším na další díly, snad je brzy seženu:-)

16.10.2020 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Rozhodně originální kniha se zajímavým neotřelým námětem, který se dotýká mnoha oblastí lidského života. Nejsem typ čtenáře, který řeší detaily, taky mě napadaly myšlenky, zda je možné, aby se příběh takto stal, ale zase až tak zásadní to pro ně není. Na knize mě zaujalo, že se dotýká několika společenských problémů, postavy byly většinou uvěřitelné, jejich chování, motivace a charaktery mi připadaly dosti reálné a k tomu nádherné popisy přírody. Měla jsem dojem, že kniha obsahuje určité autobiografické rysy, Autorka věděla, o čem chce psát a co chce knihou sdělit. Já doporučuji k přečtení.

28.02.2024 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Tak musím se přidat k většině komentářů. kniha stojí za přečtení, ale v tomto žánru jsem už určitě četla lepší, reklama rozhodně splnila účel...Ale nápad zajímavý, postavy uvěřitelné, i když některé chování mi přišlo nelogické, ale to tak bývá:-) přeskakování v čase mírně matoucí, ale druhá polovina knihy se rozjela a konec byl opravdu čtivý.

24.04.2022 4 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Tak tentokrát taky řeším, zda čtyři nebo pět hvězd...Nápad opravdu velmi zajímavý, postavy se vyvíjejí, což je skvělé, baví mě všechny, i když Ava byla nejmilejší v prvním díle:-) Nesouhlasím, že to byla červená knihovna, naopak, mě nebaví, když postavy v sériích často ustrnou a jejich pocity a problémy se pořád opakují dokola, jen v jiném kabátě. Tady to má přirozený vývoj a posun u všech postav. Tentokrát jsem ovšem odhalila pachatele příliš brzy, a to u obou linií vyšetřování, tak mi to asi nějak zhoršilo dojem ze čtení. Ale i tak byl závěr velmi čtivý a napínavý, takže zůstávám u pěti hvězdiček a těším se na další díl:-)))

03.01.2022 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Tak já asi nejsem moc náročný čtenář, ale mě se příběh opět líbil a zhltla jsem ho. Angela Marsons píše opravdu čtivě a retrospektiva předešlých případů mi nevadila vůbec, naopak, myslím, že si to autorka může u této série dovolit a že se to dokonce nabízelo. Zhostila se toho opět výborně. Samozřejmě bych našla pár chyb či věcí, které mi osobně trochu vadily, přišly přitažené za vlasy či přehnané, ale vcelku opět výborný příběh. Těším se na další díly.

23.08.2021 5 z 5