Mrňous1 Mrňous1 komentáře u knih

Poslední výkřik Poslední výkřik Alice Clayton

Důstojné, opět velmi vtipné, zakončení celé série. Knížky Alice Clayton splňují mé očekávání od tohoto typu literatury, tak co víc si přát?

06.12.2018 5 z 5

Samec Samec Alice Clayton

Tahle série mě baví, líbí se mi humor Alice Clayton, líbí se mi dialogy i to, že každý díl je trošku jiný. Samec mě bavil, i když jsem ho nepřečetla na jeden zátah tak jako Hřebce nebo Nabíječe. Ale opět jsem se pobavila a příjemně navnadila.

06.12.2018 4 z 5

Bílá tma Bílá tma Zdenka Hamerová

Abych byla upřímná, čekala jsem více. Hlavní hrdinka mi nějak neseděla, přišla mi jako opravdu hysterická a rozmazlená holčička, stejně tak rozhodnutí jejich rodičů a postoj její matky mi přišel nějaký zvrácený, věřím, že to tak někdo má, ale přijde mi to hrozné a nezodpovědné, postava Lídy se nakonec taky jevila jako nezralá, nakonec jsem snad nejvíce soucítila s vrahem:-) Měla jsem pocit, že zavraždit zasloužili snad všichni kolem něj:-)))

23.11.2018 3 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Právě jsem doposlouchala audio knihu. Začátek mi přišel trošku pomalý, ale pak se děj rozjel a bylo to super. Trochu mi to připomínalo styl knih Agáthy Christie, kdy se mi velmi často stává, že sympatizuji a soucítím s vrahem a plně chápu jeho pohnutky:-) Tady se mi to stalo a ten pocit je velmi silný. A taky mě pobavilo, že jednou z nejméně sympatických postav pro mě byla Češka:-) Je to moje první setkání s touto autorkou a určitě si přečtu nějaké její další knihy.

21.11.2018 4 z 5

Vášnivý sprosťák Vášnivý sprosťák Christina Lauren

Opět skvělé počtení, přesně jak píše autorka v závěrečném poděkování, není to vysoká literatura, ale jsou to knihy, které mají vykouzlit na tvářích čtenářů úsměv a uniknout každodennímu stresu. To splňují a za to vřelý dík.
A vykreslení vztahů v rodině hlavní hrdinky, nádhera, taky bych chtěla mít takový vztah se svým otcem...

15.11.2018 5 z 5

Vášnivý svůdník Vášnivý svůdník Christina Lauren

Tak po sérii "Božských" jsem sáhla i po této. Měla jsem obavy, neboť zdejší názory jsou mírně odrazující, ale já jsem opět spokojená, asi nejsem náročný čtenář. Od tohoto typu literatury očekávám, že uteču do světa fantazie, romantiky, citů a vtipu. To vše se mi splnilo. Každá kniha těchto autorek je trošku jiná, ale to je přece plus. Samozřejmě, že jde vždy o začínající vztah, který si prochází vývojem, je tam vždy nějaký problém, který je ale šťastně vyřešen. Ale proto to čtu:-) V opravdovém životě je neštěstí dost a dost.Takže za mě pět hvězd.
PS: A navíc si pořád myslím, že je to minimálně o level výš, než opěvované a zfilmované odstíny šedi...

13.11.2018 5 z 5

Božský Božský Christina Lauren

Důstojné zakončení opravdu povedené série, knihy postupně měnily tvář, první díl byl dle mého názoru nejdivočejší a nejerotičtější, postupně se díly posouvaly k větší romantice a hlubšímu vykreslení vztahů. Já se opět dobře bavila, smála i plakala a to je přesně to, co od tohoto typu knih očekávám. Jistě, není to žádná hlubokomyslná literatura, je trochu mimo realitu, jak jim ty vztahy hezky vycházejí a zapadají do sebe, ale na druhou stranu i v životě se dějí nečekané náhody a souvislosti a já se nechám ráda unášet knihou mimo realitu běžného dne. Takže za mě opět pět hvězdiček.

07.11.2018 5 z 5

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

Výborná kniha, zajímavý námět, čtivé, strhující, pozitivní bylo střídání pohledů vypravěčů, fakt super. Vraha jsem si tipla asi v třetině knihy a tip mi vyšel, ale to hlavně díky tomu, že jsem si přečetla zdejší komentáře o tom, že vrah je překvapivý, takže pak už tam ty indicie jsou, ale do konce si stejně nejste jistí, zda je Vaše tušení správné, takže to nic neubere na strhujícím závěru.

04.11.2018 5 z 5

Božský milenec Božský milenec Christina Lauren

Opět výborná kniha, tahle série se povedla. Líbilo se mi, že zde byl ten pomalejší a zranitelnější ten chlap, ne vždy jsou chlapi ti silní a sebejistí a válcující vše kolem sebe. Knížka se četla úplně sama, byla trošku jiná, než předchozí díly, ale možná bych i řekla, že nejlepší. Nevím, každý pár byl jiný a v něčem se mi líbil a v něčem mě prudil, jak už to tak chodí, celá série se mi líbí a těším se na poslední díl.

31.10.2018 5 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Tahle série mě prostě baví. Opět přečteno do dvou dnů, oddech, erotika, vtip a dobrý konec. Super.

27.10.2018 5 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Výborné. Druhý díl se mi líbil ještě víc než první. Nechápu poprask kolem padesáti odstínů, když tohle je minimálně o level výše. Přečteno za dva dny, skvěle jsem se pobavila a odreagovala. Samozřejmě, že knihy jsou si podobné, ale co asi tak čekat od tohoto žánru, jde přece vždy o to že On potkal Ji, sex, romantika a vtip a samozřejmě dobrý konec. Nevím, komu by se líbilo, kdyby spolu nezůstali, mě teda ne:-) Takže za mě pět hvězd.

24.10.2018 5 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Výborná kniha, přečetla jsem ji asi za tři dny, i když musím přiznat, že jsem se v jednu chvíli trochu ztratila v těch identitách Tanečníka a měla jsem pocit, že jsem asi úplně blbá, pak se vše ale vysvětlilo, i když jsem si říkala, zda to nebylo příliš překombinované. Ale to je asi na knihách od Deavera právě to "ono".

21.10.2018 4 z 5

Příliš tenkej led Příliš tenkej led Zdenka Hamerová

Kniha se dobře čte, autorka umí překvapit, máte pocit, že celou dobu tušíte a ona Vás vlastně dostane tím, jak Vás nenápadně vede jinam a ke konci se vše krásně stočí k vrahovi. Na jejich knihách se mi líbí, že je vidět její jakási znalost rodinného a pracovního života ženy, její postavy jsou velmi reálné, příběhy jsou prostě ze života a mohou se stát každému z nás. V této knize mě chvilkami dráždila hlavní hrdinka, v jednu chvíli jsem ji obdivovala za její houževnatost a rozhodnost, chvílemi mi přišla jak ubrečené patnáctileté děcko:-) Prostě reálná postava:-)

16.10.2018 4 z 5

Vražda v zapadlé uličce Vražda v zapadlé uličce Maureen Jennings

Kniha se dobře čte, ale měla jsem před očima stále postavy ze seriálu a už jsem se hůř ztotožňovala s jejich knižními předlohami.

13.10.2018 4 z 5

Zasloužíš si smrt! Zasloužíš si smrt! Zdenka Hamerová

Právě jsem dočetla a myslím, že je to velmi kvalitní příběh o tom, že svinstvo rodí zase jen svinstvo, že není dobré problémy zahlazovat, protože se vždy ti kostlivci odněkud vynoří v ještě horší podobě, a že na vše většinou doplatí nevinní, často děti. Přestože jsem nešťastnou náhodou dopředu věděla, kdo za vším stojí, nic to neubralo na napínavosti knihy, hlavní představitelka mi tedy nepřišla hysterická, já jsem momentálně taky těhotná a nevím, jak bych zvládala takový psychický teror:-) Naopak mi přišel v určitý moment její manžel jako naprostý ignorant a divila jsem se, že nepráskla dveřmi, nebo s ním pořádně nezatřepala, aby mu to došlo:-)

10.10.2018 5 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

To byla jízda, prostě božská:-)))
Právě jsem knihu dočetla, za dva dny, nedalo se přestat. Přesně splnila očekávání od knihy tohoto žánru. Všemi opěvované Odstíny jsem nikdy nedočetla, ale tohle bylo opravdu super, vtipné, sexy, romantické. Jen mě vždycky baví, jak jsou hlavní hrdinové vždycky perfektní a úspěšní, ale to k tomu asi patří, bez toho by to prostě nebylo ono:-)

05.10.2018 5 z 5

Pes přítel člověka Pes přítel člověka Rudolf Desenský

Kniha přečtená rychle, dobře se čte, zajímavé postřehy, ale jak už tu někdo psal, méně konkrétních rad, ty je třeba hledat jinde, přesto si myslím, že vhodná pro každého, kdo se rozhodne pořídit si psa.

04.10.2018 4 z 5

Hřebec Hřebec Alice Clayton

Třetí díl série rozhodně lepší než druhý, myslím, že může hladce soupeřit s prvním.
Já se bavila, kniha měla spád, děj, nebyl tam jen sex, ale i vykreslení postav a vztahů mezi nimi. Hlavní hrdinka byla dlouho zaslepená, ovlivněná svou romantickou představou, ale myslím, že tak to někdy máme všichni v životě a nevidíme, co máme přímo před nosem. Já se bavila, kniha splnila svůj účel

08.09.2018 5 z 5

Roštěnka Roštěnka Alice Clayton

Právě jsem dočetla třetí díl série a musím říct, že Roštěnka je zatím nejslabší. První i třetí díl jsem opravdu přečetla téměř jedním dechem, dobře se bavila, i eroticky naladila:-)
Roštěnka se vleče, Carolin i její kamarádky se chovají, jak už tu někdo psal, jako by jim bylo ...náct a ne ..cet. Mužská část působí mnohem rozumněji, vyspěleji, až se chvilkami člověk stydí, že je ženská...:-)
Takže za mě tři hvězdy.

08.09.2018 3 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Zábavná a vtipná knížka okořeněná trochou sexu. Ani mi tolik nevadilo, že jsou všichni mladí a krásní a úspěšní a bohatí...:-)))

22.06.2018 4 z 5