mr.Zdenek mr.Zdenek komentáře u knih

Spad Spad František Kotleta (p)

Kniha jako dobře naklepaná kotleta, ochucená napětím, rychlým spádem děje, zvraty a i nějakými mrtvolami a krví. Pokud je tohle Vaše krevní skupina, mohu doporučit i s druhým dílem, který mám rozečtený. Koncem roku 2017 by měl vyjít závěrečný třetí díl.

14.09.2017 5 z 5

Reminiscence Reminiscence Dominik Dán

Kniha o tom, že na světě nic není černobílé, spíš 100 odstínů šedi. Dobrý, zajímavý příběh.

10.04.2024 5 z 5

Ano, můj pane Ano, můj pane František Niedl

Příběh ze středověku, autorovo oblíbené období, neprůstřelný hrdina, dobře se to čte, jako oddechovka to nemá chybu. Momentálně dočítám druhý díl, třetí možná zvládnu ještě letos. Mohu leda doporučit.

27.12.2023 5 z 5

Dotek zla Dotek zla František Niedl

Od autora jsem četl jeho díla z historie. Toto je první detektivka, docela se mi zamlouvala. Je to čtvrtá kniha v sérii o Michalu Dabertovi, určitě se podívám na předcházející.

02.10.2022 5 z 5

Kníže Smrt Kníže Smrt Dominik Dán

Měl jsem kliku, na knihu jsem trefil v knihovně. Trochu nejasný konec, Chosé se možná ožení. Tak uvidím.

14.07.2022 5 z 5

Nad českými zeměmi slunce nezapadá Nad českými zeměmi slunce nezapadá Jan Kotouč

Přečetl jsem první dva díly a docela se těším na další. Alternativní historie Českého království - velmi zajímavý nápad a dobře zpracovaný. Pouze srovnání s realitou už tak dobré není. Spíš mizerné.

11.08.2021 5 z 5

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

Ze začátku popis života ve vězení z pohledu nového vězně. Knihu jsem chtěl nedočtenou odložit, to mě vážně nebavilo, pak to ale dostalo šmrnc.

15.07.2020 5 z 5

Soumrak Soumrak Dmitry Glukhovsky

Kniha je čtivá, má spád, tajemno, napětí. Z konce jsem byl spíš rozpačitý, než překvapený, prostě mi nesedl.

24.01.2020 4 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Dobrá oddechovka na léto

11.07.2019 4 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

Autor neřeší technické detaily, alespoň nijak zvlášť. Spíše se soustřeďuje na vlastní děj, jeho spád a napětí. Dávám plný počet a zkusím propátrat archiv místní knihovny na další díly

31.05.2018 5 z 5

Anděl smrti Anděl smrti Vlastimil Vondruška

Klasika, dobře se to četlo. Zajímalo by mne, jestli a jak pan Vondruška ukončí sérii příběhů o Oldřichovi z Chlumu. Ota zůstává dál svobodný, takže další příběh by mohl časem následovat :-).

08.03.2023 5 z 5

Vyměřený čas Vyměřený čas Karel Cubeca (p)

Zajímavý, ne zrovna obvyklý námět. Autor neřeší technické problémy, pokud ano, tak velmi okrajově. Spíš se zaměřuje na problémy, které se týkají současné doby. Když si k tomu přidáte napětí, dobrodružství máte příběh, který se dobře čte a současně i nutí k zamyšlení. Je možné, že nebude pro každého.

22.02.2023 5 z 5

Tajná historie Bornnu Tajná historie Bornnu Vladimír Šlechta

Knihy od Vladimíra Šlechty čtu rád, protože jsou tak správně vyšlechtěné. Napětí, spád, trochu sci-fi, trochu tajemna, trochu humoru. Prostě dobré čtení.

02.10.2022 5 z 5

Planeta mezi dvěma slunci Planeta mezi dvěma slunci Robert Fabian

Do nedávna pro mne neznámý autor. Knížku jsem půjčil z knihovny, s "uvidím co to bude". O to bylo větší překvapení, klasická sci-fi, alespoň podle mých představ.

Nevieš dňa, nevieš hodiny Nevieš dňa, nevieš hodiny Dominik Dán

Obsahuje vše, co člověk od "dánovky" očekává. Dobrý příběh, vtip, napětí, prostě se nenudíte.

Spiknutí oběšenců Spiknutí oběšenců Vlastimil Vondruška

Nezklamalo, potěšilo. Rozuzlení sice nečekané, ale na čtivosti knihy neubírá.

06.04.2021 5 z 5

Symfonie smrti Symfonie smrti Luděk Kubát

Detektivní zápletka, příběh, za plný počet hvězd, jednu ale beru zpět, popisovat, že hlavní hrdina má dceru lesbu, to opravdu nemusím.

07.01.2021 4 z 5

Modrý labyrint Modrý labyrint Lincoln Child

Nepřekvapí, ale ani nezklame. Vhodné čtení v koronavirové době.

07.01.2021 4 z 5

Právo první noci Právo první noci Vlastimil Vondruška

Zajímavý začátek, jinak lepší průměr. Knihy od pana Vondrušky mám rád, je to relaxační čtení a sem tam se člověk dozví nějakou perličku, jak to dříve chodívalo, že naši předkové nebyli svatí, chlastali, souložili, kradli, podváděli a občas i někoho zamordovali.

24.01.2020 4 z 5

Líheň Líheň Miroslav Žamboch

Něco jako Rambo v sukni. Ale četlo se to dobře.

30.08.2019 5 z 5