mr.Zdenek mr.Zdenek komentáře u knih

Kniha se mi docela líbila, závěr mi připadl poněkud nadsazený, ale to je právo autora. Každý kritik může vypotit své dílo. Zaujalo mě zdejší hodnocení - jako kdyby ve škole dávali pouze jedničky a pětky a mezi tím skoro nic. Co mne zaujalo a autorovi se povedlo, jsou charaktery postav. Ty odráží rozčlenění současné společnosti. Myslím si, že každý si našel postavu, která mu byla názorově a charakterem blízká, to se asi ne všem líbilo. Například obdivovatelka Václava Havla (v knize) - nic moc, upila se. Každopádně kniha stojí za přečtení, kdy nic jiného, alespoň zjistíte kolik se toho opravdu stalo a vy jste to už stačili zapomenout.

16.02.2020 4 z 5

Nehanebné neviniatko Nehanebné neviniatko Dominik Dán

Tak mám další "dánovku" za sebou. Nezklamala, na horké léto to bylo dobré čtení. Konec knihy odpovídá realitě dneška. Moje babička říkávala "čím větší pán, tím větší sviňa". Těm zvířátkům se omlouvám.

19.08.2021 5 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

Tradiční scénář, napětí, spád. Dobré je, že hrdina nezemře ať se děje co se děje. Pobavil mě barvitý popis různých genetických úprav ohledně sexu. To by nevymyslel ani sexuolog Radim Uzel. Takže dočteno, na stole se tetelí druhý díl s podnázvem Revoluce.

21.02.2022 5 z 5

Čtvrtý králův pes Čtvrtý králův pes František Niedl

Dobrá kniha, dobrý příběh, pro dnešní koronavirovou dobu jako dělané. Hlavní hrdina je sice trochu jako středověký Rambo, ale kdyby umřel nebyly by další díly. A to by byla škoda.

Krajina nočních jezdců Krajina nočních jezdců František Niedl

Dočteno, konec. Všechny čtyři díly se mi líbily, někdy jsem i dobře "zaponocoval". Určitě se k osudům Hynka Tase z Boru někdy vrátím.

21.06.2020 5 z 5

Cigaretka na dva tahy Cigaretka na dva tahy Dominik Dán

Autora jsem "objevil" nedávno, styl jeho psaní je moje "krevní skupina". Naštěstí je v knihovně solidně zastoupený, bude co číst v dlouhých zimních večerech.

24.01.2020 5 z 5

Smlouva na život Smlouva na život Marko Kloos

Klasická sci-fi, jaké psaly, jak to říct, když jsem byl trochu mladší. Knihu jsem přečetl velmi rychle, samotného mne
to překvapilo. Rychlost čtení je v mém případě známka dobré knihy.

23.02.2019 5 z 5

Predátoři Predátoři Miroslav Žamboch

Tato kniha se mi líbila nejvíc ze všech, co jsem od něj četl. Pokračování si rozhodně nenechám ujít.

10.01.2023 5 z 5

Perunova krev I. Perunova krev I. František Kotleta (p)

Nemá to chybu. Vše ostatní by bylo mlácení prázdné slámy.

10.06.2022 5 z 5

Země v troskách Země v troskách Kristýna Sněgoňová

Dobrá kniha s ještě lepším příběhem. Konec je otevřený, těším se na pokračování, autorce přeji ať se jí psaní daří.

18.11.2021 5 z 5

S vlčí hlavou v erbu S vlčí hlavou v erbu František Niedl

Další, v pořadí již třetí díl, stejné kvality jako díly předchozí.

26.03.2020 5 z 5

Černobyl: Historie jaderné katastrofy Černobyl: Historie jaderné katastrofy Serhii Plokhy

Přečteno krátce po shlédnutí minisérie od HBO. Kniha jde víc do hloubky. Něco o nepořádku bylo již naznačeno v minisérii, ale při čtení mě až mrazilo nad snahou udržet si korýtka bez ohledu na dopady havárie.

10.10.2019 5 z 5

Dočteno, konec ,další díl už nebude. Na celé epopeji mě zaujala jedna věc. Co se týká chování lidí, dříve a nyní, ať v dobrém, ale spíše v tom špatném, se toho změnilo velmi málo.
Peníze - až na prvním místě.
Příznivci a odpůrci různých směrů náboženství - dnes multikultura, uprchlíci, islám ...
Ovlivňování lidí kazateli - dnes sdělovací prostředky, které si platíme, i když s nimi třeba nesouhlasíme.
Ale dost pesimismu. Pan Vondruška je u mne PAN SPISOVATEL, kolikrát si říkám, kde na ty nápady chodí. Na Husitskou epopej budu mít pěkné vzpomínky, jak na vlastní čtení, tak i třeba na to,jak jsme hlídali termíny, kdy vyjdou další díly. Závěrem - velký dík za toto dílo.

14.04.2019 5 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Dobrá kniha s ošklivým přebalem. Alespoň mě se vůbec nelíbil. Dokonce mám podezření, že už jsem ji měl v knihovně jednou v ruce a kvůli vzhledu odložil. Děj je lehce okořeněn suchým anglickým humorem, ten mám rád. Trochu jsem tápal v názvech magických postav, duchů a dalších potvor. Přesto se mi kniha líbila a při další návštěvě knihovny sáhnu po dalším dílu.

23.02.2019 5 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Kniha mne absolutně nadchla. Na tu trochu patosu musíte hodit filtr, Amerika je Amerika. I když, nechci moralizovat, pokud by nám přepustili trochu vlastenectví, nadšení, zas tak od věci by to nebylo. Ale dost o tom. Zvláštní na příběhu je, že se už něco podobného stalo v 19. století. Na vině byla sluneční erupce a odskákal to telegraf. Víc toho na elektřinu tehdy nebylo. Mám zamluvený druhý díl, uvidím zda dosáhne kvalit dílu prvního.

10.08.2018 5 z 5

Vlk a dýka Vlk a dýka Juraj Červenák

První kniha co jsem od autora přečetl. Trochu podobné na Vondrušku. Příběh má spád, napětí, tajemno. Přesně moje krevní skupina. Budu muset v knihovně pohledat předcházející díly ze série.

13.07.2023

Nežná fatamorgána Nežná fatamorgána Dominik Dán

Vlastní příběh, zápletka, v pohodě. Při popisu událostí 89/90 jsem dost vzpomínal na tehdejší události, jak jsem je prožíval.

19.01.2023 4 z 5

Viděl jsem i filmové zpracování, ale kniha je kniha, je větší prostor pro detaily, prokreslení charakteru postav, celkovou délku, kde je film omezen časem.

21.02.2022 5 z 5

Čas vlků Čas vlků František Niedl

Mohu leda doporučit k četbě.

Pavoučí síť Pavoučí síť František Niedl

Nemá to chybu, kromě toho, že jsem začal číst druhý díl. Vazba na předchozí je ale volná, zas tak moc mi to nevadí. Úkol dne - sehnat první díl a pak další.

16.02.2020 5 z 5