mpb1913 mpb1913 komentáře u knih

Trofej Trofej Christopher John Sansom

Tak i pátá kniha super, těším se už na květen 2015.

10.03.2014 5 z 5

Viking Viking Edison Marshall

Dobrá kniha, možná jen děj běží až příliš rychlým tempem. Četl jsem před pár měsíci a moc mi z děje v hlavě nezůstalo.

05.03.2014 4 z 5

Zjevení Zjevení Christopher John Sansom

Já sem z celé série fakt nadšenej, dostal sem se náhodně k Rozpuštění a od té doby na Shardlakovi ujíždím.

Vladař Vladař Christopher John Sansom

Třetí díl a opět vynikající.

Díky, Jeevesi Díky, Jeevesi Pelham Grenville Wodehouse

Mě ta kniha prostě nebavila, je tam pár světlejších chvilek, ale čekal jsem víc.

05.03.2014 3 z 5

Temný oheň Temný oheň Christopher John Sansom

Podle mě nejslabší kniha s Mattew Shardlakem, přesto opět vynikající.

Rozpuštění Rozpuštění Christopher John Sansom

Ponurá atmosféra, skvělý příběh umě zasazený do historických událostí. Po přečtení jsem koupil zbývající díly a jedu dál.

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Podle ohlasů sem čekal trochu víc. Bohužel sepsat život Přemysla Otakara I. na 624 stran prostě dost dobře nejde. Přijel, utekl, prohrál, přejel, vyhrál, oženil se, utekl, prohrál a znovu vyhrál. Ostatní postavy zradily, podpořily, umřely, utekly, podpořily a nakonec zase zradily. Přiznám se, že po třech měsících si pamatuju už jen Přemysla.

26.02.2014 5 z 5

Návrat mistra Návrat mistra František Niedl

Tak sem přelouskal celou sérii, příběh sice jednoduší a místy dost naivní, ale zabaví. Má tempo a téměř žádná hluchá místa. Pro mě jsou knihy Františka Niedla přííjemný překvapení.

26.02.2014 3 z 5

Pavoučí síť Pavoučí síť František Niedl

Nejlepší díl z celé série. Navíc nám do děje vstoupí i Hynek Tas z Boru drsňák z trilogie Čtvrtý králův pes, to mě potěšilo.

26.02.2014 4 z 5

Platnéř Platnéř František Niedl

Po trilogii o Tasovi z Boru jsem se pustil do Platnéře. Bohužel Lukáš na králova vrahouna Hynka Tase z Boru nemá, ale to má málokdo.

26.02.2014 3 z 5

S vlčí hlavou v erbu S vlčí hlavou v erbu František Niedl

Tak Hynek nám trochu zestárl a zfotrovatěl. Přestože poslední díl je slabší než první dva, ze staré známosti musím dát 5*.

Čas vlků Čas vlků František Niedl

A jízda pokračuje. Hynek opět válí.

Čtvrtý králův pes Čtvrtý králův pes František Niedl

Taková pohádka pro dospívající chlapce, ale ty vole dobrá!

Můj čas Můj čas Bradley Wiggins

Dost sem se na knihu těšil, bohužel nenaplnila očekávání. Fakt sem čekal víc zajímavostí ze zákulisí cyklistické stáje, průběhů závodů i jednotlivých etap. Přijde mi to to takové odfláklé a příliš zaměřené na Bradleyho pocity.

21.02.2014 3 z 5

Králův muž Králův muž Tim Severin

Komu se líbily první dva díly, bude se líbit i třetí. Kdo u prvních dílů postrádal větší tempo a napětí, nenajde ho ani u třetího.

21.02.2014 4 z 5

Hoolifan Hoolifan Martin King

Na můj vkus trochu moc strohá.

21.02.2014 4 z 5

Zlověstné proroctví Zlověstné proroctví Tim Severin

Řekl bych, že proti prvnímu dílu má už o maličko větší spád.

12.02.2014 4 z 5

Pod ochranou pohanského boha Pod ochranou pohanského boha Tim Severin

Není to žádná zběsilá jízda, děj plyne jen pozvolna, ale knížka vás neustále nutí číst dál.

12.02.2014 4 z 5

Seianus Seianus David Wishart

Ani nevím jak se ke mě kniha dostala. Předchozí díly série jsem nečetl, ale v ničem to nevadí. Víkend sem trávil s horečkou v posteli tak sem ji slupnul a nebylo to špatné. Jako oddechovku doporučuji.

06.02.2014 4 z 5